Ürün Tanıtımları İçin Youtube Reklamı Vermek

Youtube Türkiye ve dünyada en fazla tıklanan video sitesi. Herhangi bir konu hakkında (ürün, haber, fragman vb..) video izleneceği zaman hem arama motorlarında hem de tarayıcılarda tercih edilen ilk adres. Google tarafından geliştirilen ve kullanıcılar tarafından en çok rahabet gösterilen Youtube’da ise son zamanlarda dikkatleri çeken şey verilen reklamlar.

Firmalar ürünleri ya da tanıtımları hakkında Youtube üzerinden reklam verebiliyorlar. Video öncesi, video başlangıcı ve aynı zamanda video izlenilidiği sırada kullanıcılara reklamlarınız gösterilebiliyor. E-ticaret siteleri için ise Youtube video sitesi önemli bir reklam kanalı haline gelmiş durumda. Çünkü insanların bu sitede yapmış oldukları aramalara göre Google sizler için reklamlarınızı özel olarak çıkartabiliyor. Örnek vermek gerekirse Iphone 6 alacak olan bir kullanıcı bu ürünü tanımak için videolar izlediğinde, Google Adwords algoritması direk olarak sizin reklamlarınızı (Iphone sattığınız ve Iphone ile ilgili reklam verdiğiniz düşünülürse) izleyiciye çıkartabiliyor.

Youtube Reklamları Neden Önemli ?

Durum böyle olunca her gün milyonlarca kullanıcı trafiği olan Youtube’da reklam vermek hem ürünlerinizi daha fazla kitleye yayabilmenizi hem de daha çok satış yapabilmenizi sağlayan en önemli reklam kanalları içerisinde yer alıyor. Şimdi dilerseniz Youtube’a reklam vermek konu başlıklı açtığımız bu makalemizde bu işlemi nasl gerçekleştirebileceğinizi anlatalım.

Youtube’a Reklam Vermek

Youtube’a reklam verebilmeniz için ilk gerekli şartınız bir adet Google Adwords hesabınızın olmasıdır. “E-ticaret Firmaları İçin Google Adwords Reklamı Nasıl Verilir” konu başlıklı makalemizi okuyarak Google Adwords hesabı nasıl açılır ve internette reklam vermeye nasıl başlanır öğrenebilirsiniz.

1. Hesabınıza Giriş Yapınız

Google Adwords hesabınıza giriş yapınız. Google adwords hesabınıza giriş yaptığınızda yukarıda Ana Sayfa, Kampanyalar, Fırsatlar ve Araçlar menüsünü göreceksinz. Bu menüden “Kampanyalar” sekmesine tıklayınız.

2. Görüntülü Reklam Ağını Seçiniz

Ana menünün altında bulunan sekmeler arasından  “Görüntülü Reklam Ağı” butonuna tıklayınız. Ardından alt kısımda çıkan “Yerleşimler” sekmesine tıklayınız. Aynı bölümün sol üst kısmında bulunan Hedefleme alanına tıklayınız. Kullanmak istediğiniz reklam grubunu seçiniz. Yerleşimler kısmında bulunan düzenleme butonuna ve ardından tek seferde birden çok yerleşim ekleyiniz butonuna tıklayınız.

3. Hedefleme Kısmının Ayarlanması

Yayınlayacağınız reklamların kimlere hitap etmesini istiyorsanız yine aynı sayfa içerisinde  yaş, teklif ve diğer istemiş olduğunuz ayrıntıları düzenleyebilirsiniz. Son olarak yapmanız gereken şey ise en altta bulunan “Kaydet” butonuna tıklamak olacaktır.

Bu üç adımı eksiksiz bir şekilde uyguladığınız taktirde Youtube reklamlarınız yayınlanmaya hazır hale getirilmiş olur.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.