İnternetten Ürün Satmak İstiyorum – Web Sitesi Kurarak

Türkiye’nin e-ticaret sağlayıcısı Neticaret e-ticaret uzmanları tarafından yazılmış olan bu makale sayesinde, internetten ürün satmak istiyorum diyen işletmelerin nasıl bir yol izlemeleri gerektiği anlatılacaktır. Dikkatli bir şekilde okuduğunuz taktirde prosedürler, kullanılması gereken yazılım, online ödeme sistemleri ve güvenlik aşamalarında hangi püf noktalara dikkat edilmesi gerektiğine dair detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İnternette ürün satabilmek için neler gereklidir anlatmadan önce önemli bir konuya dikkat çekelim. E-ticaret hukukuna göre herkes internette ürün satılı yapma hakkına sahiptir. Ancak satılan her ürünün devlete vergisinin ödenmesi gerekir. Yani faturalandırma mutlaka yapılmalıdır. Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için ise bir şirket sahibi olmanız ya da bireysel olarak bir tedarikçi firma üzerinden satış yapmanız gerekir. Eğer bir şirketiniz yok ise Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur konu başlıklı makalemizi okuyarak bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-ticaret Sitesi Kurmak İsteyenler Güvenliğe Dikkat

İnternette ürün satmak istiyorum diyorsanız ilk olarak kullanacağınız yazılımın güvenliğine önem vermeniz gerekir. Çünkü ciddi bir para trafiği internet üzerinden sağlanacaktır. kimi zaman rekabet ortamı oldukça fazla kızışabilir kimi zamanda istenmeyen saldırılara maruz kalabilirsiniz. Sadece işletmenizin ve sitenizin değil aynı zamanda müşterilerinizin de kişisel bilgilerini korumanız gerekmektedir. E-ticaret sitelerinde alınması gereken güvenlik önlemleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz E-ticaret ve Güvenlik Protokolleri konu başlıklı makalemize göz atabilirsiniz.

Online Ödeme Sistemlerinin Kurulumu

E-ticarette en önemli konulardan bir tanesi de kullandığınız online ödeme sistemlerinin sorunsuz bir şekilde çalışmasıdır. Kimi zaman havale, kimi zaman kredi kartı kimi zamanda kargoya kapıda ödeme seçenekleri ile müşterileriniz ürün satın almak isteyecektir. Bu sebeple kullandığınız e-ticaret yazılımında bu üç tahsilat seçeneğini destekleyen online sisteminin sorunsuzca çalışıyor olması gerekir. Örnek olarak online kredi kartlarından tahsilat yapabilmeniz için bankalardan sanal pos almanız ve bu sanal posun sitenize kısa süre içerisinde sorunsuzca ve güvenli bir şekilde kurulabilmesi önemlidir. Neticaret e-ticaret paketleri kullananlar Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal poslarını çok kısa bir süre içerisinde sitelerine entegre edebilirler. Hem ödeme sayfaları hem de kullanılan sunucularda alınan güvenlik önlemleri sayesinde müşterileriniz güvenli ve kesintisiz bir şekilde ödemelerini gerçekleştirebilmektedirler.

Rahat ve Kolay Kullanıma Sahip Yönetim Paneli

E-ticaret siteleri bir adet ürünlerin sergilendiği ve satışa sunulduğu siteden, bir adet de yönetim panelinden oluşmaktadır. Yönetim paneli işletme sahipleri, girişimciler yani sizlerin kullandığı, ürün eklenen, üyelerin yönetildiği, siparişlerin alındığı bir sayfadır. İnternette kolay ve rahat bir şekilde ürün satmak istiyorum diyorsanız eğer sizlere sunulacak olan yönetim panelini incelemeniz gerekir. Neticaret e-ticaret paketlerini ücretsiz olarak test etme şansınız bulunmaktadır. Neticaret e-ticaret paketlerinin hangi özelliklere sahip olduğunu online olarak test edebilmek için Ücretsiz Demo Talebi linkine tıklayabilir ve sizlerden istenen kısa bilgileri doldurabilirsiniz.

E-ticaret Sitesi Açıldıktan Sonra

E-ticaret sitesi açmak için gerekenler konu başlıklı makalemizi okuduktan sonra bu yazıya devam etmenizi istiyoruz. İlgili makalede e-ticaret sitesi kurabilmeniz için gerekli belgeler ve prosedürlerden bahsedilmiştir. E-ticaret sitesi açmak için ilgili bütün prosedürleri yerine getirdikten sonra uluslar arası güvenlik önlemleri ile donatılmış profesyonel bir e-ticaret yazılım hizmeti almanızda büyük fayda bulunmaktadır. E-ticaret yazılım hizmetleri internette online ticaret yapabilmeniz için gerekli bütün hizmetleri bir arada sizlere sunmaktadır. Aynı gün içerisinde e-ticaret siteniz açılır, siteniz garanti altına alınır ve özel olarak destek ve eğitim ayrıcalıkları sizlere sunulur.

Yukarıda anlatılan işlemler gerçekleştirildikten sonra ürünlerinizi sitenize eklemeniz ve ardından ürünlerinizi tanıtabilmeniz için bazı çalışmalar yapmanız gerekir. Yapılması gereken bu konular hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için e-ticaret satış uzmanları tarafından yazılan “E-ticaret sitemde satışlarımı arttırmak istiyorum diyorsanız” konu başlıklı makaleyi okuyabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.