Türkiye’nin En Büyük E-ticaret Şirketleri Arasında Yer Almak

İşletmeler için çıkacak olan olası yasal zorunluluklar ile birlikte internet kullanımında yaşanan beklenmedik artış işletmelerin internette de bir mağazaya (e-ticaret sitesine) sahip olmaları gerekliliğini göstermektedir. Ticaret Kanunu’nda yaşanan değişikliklere göre, fiziksel mağazası olan işletmelerin artık internette kendilerine özgü bir web sayfası yayınlama zorunluluğu getirilmektedir. Durum böyle olunca acaba sadece internet sitesi ile mi yetinilmeli yoksa e-ticaret sitesi açarak aynı zamanda bu site üzerinden online satış mı yapmalı sorusu akıllara takılmaktadır.

Ticaret Kanunu’na göre, işletmelere internet sayfası açma zorunluluğu getirildiğinde herkesin aklında olan basit bir site yayımlamak olabilir. Ancak online satış yapılabilecek sanal mağaza açarak yerel pazarlamanın yanında oldukça bir paya sahip olan e-ticaret sektörüne de giriş yapılabilmektedir.

İşletmeler Neden E-ticaret Sitesi Açmaktadır?

Elektronik ticaret ve online ödeme sistemleri kullanılarak internet üzerinden ürün satışı gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede mağazalar sadece bulundukları yerel alana değil aynı zamanda Türkiye’nin 7 bölgesine hitap edebilmektedirler. Sitelere eklenen ürünler sanal mağaza üzerinden tüketicilere sunulmakta, tüketiciler tarafından beğenerek satın alınanları kargo firmaları aracılığı ile ilgili adrese teslim edilmektedir.

İnternet kullanımı hızlı bir şekilde artış göstermiştir. Alışverişe vakit ayıramayan, teknolojiyi yakından takip eden, internette bulunan ürünleri daha cazip gören tüketiciler alışveriş alışkanlılarını değiştirerek internetten ürün almaya başlamışlardır. Sanal ortamdaki pazar payı neredeyse yerel mağazalarınkine yetişmiştir. İleriye yönelik yapılan tahminlere göre de bu iki pazar arasındaki oran yakın bir süre içerisinde büyük farklılık göstermeye başlayacaktır.

İşletmelerin alışveriş sitesi (e-ticaret sitesi ) açmasının en büyük sebepleri yukarıda anlatılmıştır. İnternette gezinirken ürün alabilen, direk olarak ürün satın almak için internette giren tüketicilere sahip olunan ürünlerin pazarlama ve satış işlemlerinin gerçekleştirilmesidir.

Türkiye’nin En Büyük E-ticaret Şirketlerinin Arasında Yer Almak

E-ticaret sitesi açtıktan sonra açılan siteyi büyütmek ve Türkiye’nin en büyük e-ticaret siteleri arasında yer alınmak isteniyorsa eğer açılan siteye büyük özen gösterilmesi gerekmektedir. E-ticaret uzmanları tarafından önerilen tavsiyelere uyulmalı ve ilgili çalışmalar detaylı bir şekilde yapılabilmelidir. Bununla birlikte kullanılacak olan e-ticaret paketinin kalitesi ve güvenliği de oldukça önemlidir. Bir e-ticaret sitesi kendini çok iyi pazarlayabilecek tasarıma sahip olmalı ve ilerleyen zamanlarda herhangi bir sorun yaşanmaması için ileri teknoloji güvenlik önlemleri ile donatılmalıdır. Aksi taktirde yaşanılacak olumsuz bir durumda maddi ve manevi prosedürler ile karşı karşıya kalınabilir.

Neticaret E-ticaret Paketleri

Neticaret e-ticaret paketleri 2001 yılından beri e-ticaret sektöründe faaliyet göstermekte olan Eçözüm Bilgi Teknolojileri tarafından geliştirilmiş olan bir elektronik ticaret sistemidir. İhtiyaç, istek ve proje tabanlı yapılan çalışmalar sonucu geliştirilen e-ticaret paketleri internette online satış yapılabilmesi için gerekli bütün ihtiyaçları bir araya getirerek bütünleşik çözümler sunmaktadır.

Sizlerde Türkiye’nin en büyük e-ticaret siteleri arasında yerinizi ayırtmak isterseniz aşağıda bulunan demo talebine tıklayarak bu e-ticaret sistemini ücretsiz olarak test edebilirsiniz. Yönetim paneli ve aynı zamanda sahip olunacak olan e-ticaret sitesi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için, e-ticaret uzmanlarının sizlere özel olarak hazırlayacağı sunumlara katılabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.