Tarımsal Alet Makine Online Satış Sitesi Açmak

Tarımsal Alet Makine Online Satış Sitesi Açmak

Türkiye’de önde gelen sektörlerden bir tanesidir tarım. Milyonlarca tarımcı, sahip oldukları topraklarını işlemek ve daha verimli bir hale getirebilmek için teknolojiden faydalanır. Bu teknoloji genel adı ile tarımsal alet ve makineler topluluğundan oluşur. Tarım alanların çok olması, tarımcıların bilinçlenerek teknoloji odaklı çalışmalar yapması tarımsal alet ve makine satış sektörüne büyük bir pazar payı oluşturmaktadır. 

Tarımın ve tarımsal ürünlerin gelişmesinin yanı sıra tarımcıların bilinçlenmesi, tarımsal alet ve makine alımı yapılırken internette yapılan aramaların artmasına sebep olmuştur. Artık bir tarımcı bir alet ya da makine satın almadan önce ilk olarak o makinin özelliklerini, fiyat bilgilerini, görsellerini ve videolu çalışma prensibini internette araştırmakta ve bu araştırmaya göre kararını vermektedir. İnternette satılan ürünlerin daha avantajlı olması ve aynı zamanda her bölgede tarımsal alet ve makine satan mağazanın olmaması tarımcıların sanal mağazalar üzerinden yaptığı alışverişi her geçen gün hız ve hız arttırmaktadır. Peki tarımsal alet ve makine firmaları internette online satış sitesi açmak için ne yapmalıdır ?

Tarımsal Alet Makine Online Satış Sitesi Açmak

Tarımsal alet ve makinelerinizi, online satış sitesi açarak internette satışa sunabilmeniz için e-ticaret paketlerini kullanmanız gerekir. Neticaret, Türkiye’nin e-ticaret sağlayıcısı olmuş bir yazılım paketidir. Hiç bir yazılım, donanım ya da internet bilginiz olmasa dahi, ürünlerinizi internette pazarlıya bilmenizi sağlamaktadır. Eğer aklınızda bir web sitesi kurarak tarımsal ürünlerinizi bu site üzerinden satışa sunma isteği varsa Neticaret e-ticaret paketleri ile birlikte anahtar teslim bir e-ticaret sitesi kurarak aynı iş günü içerisinde bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz.

İnternette Tarımsal Alet Makine Satışı Nasıl Yapılır

Neticaret e-ticaret paketleri ile birlikte online satış siteniz kusursuz bir şekilde hazır hale getirilir. Açılan sitenizin bir yönetim paneli bulunmaktadır. Bu yönetim paneli aracılığı ile tarımsal alet ve makinelerinizi ürün ekleme sayfasını kullanarak sitenize eklemeye başlarsınız. Özellikler, stok bilgisi, çalışma prensibi, görselleri, detayları, fiyatları ve istediğiniz diğer bütün parametreleri sayfanıza girmeye başlarsınız. Bununla birlikte tedarikçi firmaların ürünleri de otomatik bir şekilde sitenize eklenebilmektedir. Sitenize eklenen ürünler, internette yapılan reklam ve tanıtım çalışmaları ile sanal ortamda bulunan potansiyel müşterilerinize iletilir. Bununla birlikte satmakta olduğunuz ve sitenize eklediğiniz ürünler internette aranıldığı zaman firmanızın kayırlı olduğu web sitesi müşterilerin karşısına çıkacaktır.

Sitenizde bulunan ürünü beğenen ve almak isteyen tarımcı, satın al butonuna bastıktan sonra istemiş olduğunuz bilgileri (adres, telefon, mail, kredi kart bilgileri vs…) sizlere ürün ödemesi hakkında bir bildirim düşmektedir. Yönetim panelinde bulunan bu bildirim sayesinde ürün siparişlerinizi takip edersiniz. Ürün satın almak isteyen müşteri kredi kartı ile ödeme yaptıysa (sanal pos kurulumu yapıldıysa bu ödeme alınabilir) direk olarak ürünü gönderebilir, havale/eft yada kargoya kapıda ödeme yapmak istediyse müşteri ile iletişime geçerek ödeme bilgilerini kontrol ettikten sonra alınan ürünü gönderirsiniz. Gönderim şekilleri, anlaşma yapılan bir kurye ya da kargo yardımı ile yapılabilmektedir.

Tarımsal Alet Makine Firmaları İçin Online Satış Sitelerinin Artıları

✔ Sadece bulunduğunuz bölgedeki tarımcılara değil tüm Türkiye’deki tarımcılara ulaşarak ürün satışı yapabilirsiniz.

✔ Tarımsal makinelerin satışını internet üzerinde yapmak, yerel mağazalara harcamanız gereken bütçeden kat ve kat fazladır.

✔ Yapacağınız reklam ve tanıtım çalışmalarını arttırarak satış yapacağınız kitleyi ve cironuzu arttırabilirsiniz.

✔ Daha fazla ürünü sanal mağazanızda sergileyebilir ve müşterilerinize çeşitlilik sunabilirsiniz.

Tarım Aletleri Satış Mağazası Açmak İçin

Tarım aletleri satış mağazası açmak için neler gereklidir öğrenmek için 0 212 256 60 00‘ı arayabilir ve e-ticaret uzmanlarımız ile irtibata geçerek aklınıza takılan bütün soruları sorabilirsiniz. Bununla birlikte ücretsiz bir şekilde sahip olacağınız sistemin nasıl bir yapıya sahip olduğunuz Ücretsiz Demo Talebi göndererek online olarak inceleyebilirsiniz.

Bayileriniz Mevcut İse

Bayisi olan firmalar için e-ticaret sistemleri özel olarak açılmaktadır. Sizler ile birlikte bayileriniz de e-ticaret sitenizi kullanarak ürün satışı ve sizlerden ürün alımı yapabilmektedirler. Bayilerinize özel komisyon oranları, ödeme seçeneklerini sunabilme imkanınız bulunmaktadır. Aynı zamanda bütün bayilerinizin tahsilatlarını tek bir çatı altında toplayarak nakit akışınızı düzene sokma şansınız bulunmaktadır. Yapılan bütün ödemeler otomatik olarak muhasebe programlarına cari ve stok bilgileri ile birlikte işlenebilmektedir.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.