Stoksuz E-ticaret Nasıl Yapılır

Stoksuz E-ticaret Nasıl Yapılır

Stoksuz e-ticaret tedarikçi firmaların stok ve depolarından alınan ürünlerin, bir e-ticaret sitesi açarak internet üzerinden satılmasına verilen tanımlamadır. İngilizce olarak karşılığı dropshippingdir. İnternette ürün satmak isteyen, ancak stok tutmak istemeyen bireysel kullanıcılar ya da işletmeler tarafından en çok tercih edilen e-ticaret çeşididir. Profesyonel bir e-ticaret paketi kullanılarak internette stoksuz e-ticaret yapılabilmektedir.

Stoksuz e-ticaret yapılabilmesi için, e-ticaret hukukunda belirtildiği gibi şirket sahibi olunması gerekir. Yapılan her satışın faturalanması gerekir. Yani tedarikçi firmadan alınan ürünler, sizler tarafından faturaları ile birlikte müşteriye gönderilmelidir. Faturasız olarak internet üzerinden satış yapmak yasalara aykırı bir durumdur.

Stoksuz E-ticaret Nasıl Yapılır

Stoksuz e-ticaret yapabilmek için ilk önemli konunun şirket sahibi olmanız gerekliliğinden bahsettik. Şahıs, limited, anonim ya da farklı bir statüde şirketiniz var ise stoksuz e-ticaret yapabilmeniz için gerekli tek ihtiyacınız, e-ticaret tedarikçi firmaların ürünlerini entegre edebileceğiniz profesyonel bir e-ticaret paketine sahip olmaktır. E-ticaret paketleri, hiç bir yazılım ya da donanım bilgisine dahi sahip olmasanız dahi, internet üzerinden ürün satışı yapmanızı sağlayan paketlerdir.

Stoksuz e-ticaret yapılabilmesi için güvenli bir e-ticaret sistemi ve şirket bilgileriniz ile tedarikçi firmalara başvuru yapmanız gerekir.

Stoksuz E-ticaret’de Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanacağınız e-ticaret paketi, tedarikçi firmaların XML ürün entegrasyonlarını kurabileceğiniz özelliklerde olmalıdır. Örnek vermek gerekirse, Arena Bilgisayar ya da Index Bilgisayar’a başvuru yaparak stoksuz e-ticaret yapacaksanız eğer, bu firmaların ürünlerini sorunsuz bir şekilde sitenize çekebilmeli ve aynı zamanda güncellemesini sağlaya bilmelisiniz. Aksi taktirde güncel olmayan fiyatlar ile ürün satışı yapabilir ve istenmeyen maddi sorunlar ya da ürün gönderememe gibi müşterilerinizle sorunlar yaşayabilirsiniz.

Stoksuz e-ticaret yaparken bir diğer dikkat etmeniz gereken konu ise, tedarikçi firmaların sanal pos entegrasyonlarının yapılıp yapılamadığıdır. Bununla birlikte Türkiye’de bulunan bütün banka sanal poslarının da entegrasyonu sitenize sağlanabilmelidir. Havale/EFT ve kargoya kapıda ödeme sistemlerinin de gereksinimleri e-ticaret sitenizde mevcut olmalıdır.

Neticaret E-ticaret Paketleri İle Stoksuz E-ticaret Nasıl Yapılır

Neticaret e-ticaret paketleri ile açılan sanal mağazalar anahtar teslim bir şekilde teslim edilmektedir. E-ticaret yapılabilmesi için gerekli olan alan adı, sunucu hizmetleri, güvenlik, tasarım, yazılım, teknik destek, yönetim paneli, özel eğitim, entegrasyonlar ve daha bir çok ayrıcalığa sahip olunabilmektedir. Neticaret’in tedarikçi firmalar ile yapmış olduğu özel anlaşmalar sayesinde, çok kısa bir süre içerisinde, ürün tedarik edilecek firmanın entegrasyonu sitenize sağlanabilmektedir. Mevcut tedarikçi firmanın sanal pos desteği de varsa, kullanılan sanal posların entegrasyonu sitenize sorunsuz bir şekilde kurulabilmektedir.

Stoksuz e-ticaret yapmak isteyenleri sadece site isimlerini bulmaları yeterli olmaktadır. Tedarikçi firmalara başvurularda neler yapılması gerektiği e-ticaret uzmanlarımız tarafından anlatılmakta ve bununla birlikte özel olarak verilen eğitimler sayesinde, e-ticaret sitesinin profesyonel bir şekilde nasıl yönetileceği sizlere öğretilmektedir.

Stoksuz E-ticaret Nasıl Yapılır Özetlersek

Sonuç olarak stoksuz e-ticaret nasıl yapılır özetlemek gerekirse; işletme sahibi olmanız, tedarikçi firmalarla entegre çalışabilen profesyonel bir e-ticaret paketi kullanmanız, stoksuz e-ticaret yapacağınız firma ile anlaşma yapmanız gerekmektedir. Bu üç işlemi yerine getirdiğiniz taktirde, sizlerde stoksuz e-ticaret yaparak internet üzerinden tedarikçi firmaların ürünlerini satabilir ve e-ticaret sektöründe yerinizi ayırtabilirsiniz.

Droshipping e-ticaret hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için 0 212 256 60 00‘ı arayabilir ve bununla birlikte ücretsiz demo talebi göndererek Neticaret e-ticaret uzmanlarının sizlerle iletişime geçerek sitemi test edebilmeniz için

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.