Stoksuz E-ticaret Nedir ? Dropshipping Satış

E-ticaret her geçen gün daha hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Bu büyüme başta işletmeler olmak üzere internette ticaret yapmak isteyen girişimciler için daha önemli bir Pazar haline gelmesine sebep oluyor. Kendi e-ticaret sitelerini açan şirketler internet üzerinden online satış yaparak sadece bulundukları bölgeye değil aynı zamanda tüm Türkiye’ye hitap ederek cirolarını arttırıyorlar.

Bugünkü makalemizde e-ticaret sitesi açmak isteyen ancak stok tutmak istemeyen girişimciler için stoksuz e-ticaret (dropshipping) anlatılacaktır. Stoksuz e-ticareti kısaca özetlemek gerekir ise tedarikçi ya da toptancıların depo ve stoklarından faydalanılarak online satış yapılması tekniğidir. Ürün satışı yaparken özel olarak xml ürün entegrasyonu tekniği kullanılıyor. Bu sayede çalışılacak olan firmanın ürünleri toplu bir şekilde açılacak olan e-ticaret sitenize ekleniyor. Yapılacak satışların stok işlemleri ve lojistiğini ise tedarikçi firma karşılıyor. Bu sayede online satış yapacak olan sizler kargolama ve stok bilgileri ile uğraşmadan, ürünlerinizi, tüketicilere satışa sunabilirsiniz.

Stoksuz E-ticaret’in Avantajları Nelerdir

Stoksuz e-ticaret hizmeti almış olduğunuz tedarikçi firmalar, depolama, stoklama, faturalandırma gibi birçok sorumluluğu üzerlerine alırlar. Bu sayede, sizler, internette e-ticaret yaparken daha az iş gücü ve daha az zaman harcayarak ürünlerinizi satışa sunarsınız.

Depo yönetimi, ürün paketleme, kargo ile anlaşma yapmadan tedarik etmiş olduğunuz ürünleri pazarlayabilirsiniz. Bu sayede depo yönetiminiz ve aynı zamanda paketleme için özel olarak eleman ihtiyacı duymaz ekstra masraf edemezsiniz.

Stoksuz e-ticaret en büyük avantajı ise yüklü bir bütçe ayırmadan ürün satışı yapabilmenizdir. Yani sermayesiz bir şekilde internette ticaret yapabilmektesinizdir.

Tedarikçi firmanızın sahip olduğu ürünlerden dilediğiniz kadarını e-ticaret siteniz üzerinden satışa sunabilirsiniz. Kullanacağınız e-ticaret paketinin size vermiş olduğu xml ürün entegrasyon desteği sayesinde ne kadar ürünü satışa sunacağınızı sizler belirlersiniz. Satışı yapılamayan ürünü sitenizden kaldırabilir ya da en çok tutulan ürünlerinizi ön planda sergileyebilirsiniz.

Stoksuz E-ticaret Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

İnternette stok tutmadan e-ticaret yapmak istiyorsanız ürün tedarik edeceğiniz firmaları iyi seçmeli ve kullanacağınız e-ticaret paketinin bu firmalara sorunsuz bir şekilde entegre olarak çalıştığından emin olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde satış sonrası direk olarak sizlerle muhatap olan müşterileriniz arasında zorluk yaşayabilmektesinizdir.

İletişime önem vermeniz ve iletişim bilgileri ile birlikte online destek verebilmeniz önemlidir. Sitenize giren potansiyel müşterilerinizle özel olarak ilgilenmeniz ve aynı zamanda 7/24 online telefon desteği verebilmeniz satışlarınızı etkileyici faktörler arasındadır.

Stoksuz E-ticaret Yapabileceğiniz Özel Yazılım

Neticaret e-ticaret paketlerini kullanarak tedarikçi firmalarınızın ürünlerini sorunsuz bir şekilde siteniz de satışa sunabilirsiniz. Neticaret e-ticaret paketlerini ücretsiz test etmek için BURAYA TIKLAYABİLİR ve ardından sizlerden istenen kısa bilgileri doldurarak e-ticaret uzmanlarımız demo talepleri ile birlikte sizlerle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.