Spor Aletleri – Malzemeleri Online Satış Sitesi Açmak

Spor Aletleri – Malzemeleri Online Satış Sitesi Açmak

Spor aletlerini sattığınız bir mağazanız varsa, mağazanızda bulunan ürünleri aynı zamanda internet üzerinde de online satışa sunma imkanınız bulunmaktadır. Sadece mağazanıza gelen kullanıcılara değil, Türkiye’de internette spor aletleri ve malzemeleri almak isteyen bütün tüketicilere de ulaşabilirsiniz. Satışlarınızı arttırmak ve teknolojinin getirmiş olduğu yeni trendlere ayak uydurmak isterseniz eğer sizlerde profesyonel bir alışveriş sitesi kurarak online sipariş alabilir ve müşterilerinize kendi siteniz üzerinde de hizmet verebilirsiniz.

Spor aletleri ve malzemeleri online satış sitesi açmak için bir e-ticaret sitenizin olması gerekir. E-ticaret siteleri şu anda alışveriş yapmakta olduğunuz bütün sitelerin kullanmakta olduğu ve elektronik ticaret olarak bilinen yazılımlar bütünüdür. Online satış yapmak isteyen işletmeler e-ticaret sitesi açarak ve ürünlerini bu siteye bilgileri, fiyatları, görselleri, stok bilgisi ve diğer önemli detayları ile eklerler. Ardından kullanıcılara tanıtım ve reklam çalışmaları ile ulaşırlar. İnternetten sipariş alınır ve müşteri ile temasa geçerek ödemesi yapılan ürün ilgili adrese gönderilir.

Online Satış Sitesi Kurmak İçin Neler Gereklidir ?

✔ Şirket sahibi olmanız gerekir. Mağazanızda ürün satışı yaparken nasıl fatura – fiş kesimi yapılıyorsa internette satışı yapılan her ürün içinde bu durum geçerlidir.

✔ Online havale/EFT ile ödeme alabilmek için hesap numaranızın olması gerekir. Kredi kartı ile ödeme alabilmek için bankalara sanal pos başvurusunda bulunmanız, kargoya kapıda ödeme alabilmek için ise herhangi bir kargo ile sözleşme yapmanız yeterli olmaktadır.

✔ Profesyonel bir e-ticaret altyapısı kullanmanız gerekir. Bu alt yapı e-ticaret hukukunda yer alan prosedürlere göre dizayn edilmiş olmalı, ileri teknoloji güvenlik önlemleri ile donatılmalıdır.

✔ Spor malzemeleri ürünlerinizi sitenize eklemeniz ya da tedarikçi firmalardan alınan ürün xml (bütün ürünlerin tek bir entegrasyonda siteye eklenmesi) entegrasyonunun e-ticaret alt yapı firması tarafından sitenize entegre edilmesi gerekir.

✔ Tanıtım ve reklam çalışmaları yapılmalıdır. Bu çalışmalar doğal yöntemlerle yapılabildiği gibi bütçe ayrılması da gerekebilir. Arama motorlarında (Google, Yandex, Bing) yapılan SEO çalışmaları, sosyal paylaşım siteleri üzerinden yapılan çalışmalar, arama motoru reklamcılığı ve diğer sitelerden alınan reklamlar ile birlikte kısa bir süre içerisinde markanızın internette bilinirliliğini arttırabilirsiniz.

✔ Gelen siparişlerin yönetim paneli üzerinden takip edilerek kurye, kargo ve diğer lojistik birimleri aracılığı ile müşteriye teslim edilmesi gerekir.

Türkiye’nin E-ticaret Sağlayıcısı Neticaret

Neticaret e-ticaret hukukuna uygun bir şekilde geliştirilmiş, uluslararası güvenlik önlemleri ile donatılmış ve binlerce referansı ile internette online satış yapmak isteyenlere özel çözümler üretmektedir. 1 iş günü içerisinde online satış siteniz açılmakta ve satışa hazır hale getirilmektedir. Neticaret bünyesinde bulunan Negrafik ekibi ile istediğiniz alışveriş sitesi tasarımı sitenize uygulanabilir.

Spor aletleri ve malzemelerini kendi sanal mağazanız üzerinden satışa sunmak isterseniz eğer 0 212 256 60 00‘ı arayarak ya da ücretsiz demo talebi göndererek e-ticaret uzmanlarımızın sizleri detaylı bir şekilde bilgilendirmesini sağlayabilir sistemi ücretsiz bir şekilde inceleme imkanı bulabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.