SEO E-ticaret’de Satış Rakamlarını Nasıl Etkileri

Teknolojinin beklenenin üzerinde gelişim göstermesi, bu gelişime paralel olarak hızla büyüyen e-ticaret sektöründe içerisinde farklı ve yeni sektörlerin oluşmasına ve gelişmesine sebep olmuştur. Teknoloji ve e-ticaret sektöründe yaşanan hızla büyüme bu sektörler içerisinde yer alan işletmelerin satış rakamlarını doğrudan etkileyen arama motoru optimizasyonu bir diğer bilinen adı ile SEO çalışmalarının etkisini ve önemini arttırmıştır.

SEO çalışmalarının amacı, arama motorlarında kullanıcılar tarafından yapılan aramalarda daha üst sıralarda yer almak ve aynı zamanda daha fazla türev kelimede çıkabilmektir. Geri dönüşüm oranlarına bakıldığında en büyük orana sahip olan çalışmadır. Çünkü, tüketiciler, e-ticaret sektörü için arama motorlarını, alacakları ürün hakkında bilgi sahibi olabilmek veya direk olarak satın alabilmek için kullanmaktadırlar.

Kullanıcılar Arama Motorlarını Ürün Satın Almak İçin Nasıl Kullanıyorlar

Arama motorlarında bir ürün hakkında aratma yapan kullanıcılar o ürün için ayırabilecekleri maliyeti ayırmış durumdadırlar ya da alacakları ürünün direk olarak özelliklerini ve detaylarını incelemek için giriş yapmaktadırlar. Durum böyle olunca SEO çalışmaları satış rakamlarının direk olarak artışına sebep olan çalışmalardır. Daha önce internetten ürün satın aldıysanız eğer şu ana kadar anlatılanları çok daha iyi anlıyorsunuz demektir. Örnek olarak yeni bir cep telefonu alacağınız zaman ilk başvuracağınız adres Google başta olmak üzere Yandex, Bing, Yahoo gibi arama motorlarıdır. Ürün almaya karar vermişsinizdir ancak ürünü satın alacağınız sitede henüz kararsızsınızdır. Sizlere en iyi hizmeti verebileceğini düşündüğünüz, ya da en kısa sürede size teslim edecek işletmeyi arama motorlarında aramaya başlarsınız. Bu işlemi gerçekleştirirken ya direk olarak ürün markasını yazar, ya da ürün markasının yanı sıra bu ürün ne kadar, özellikleri nelerdir, en yakın nereden satın alınabilir gibi aramalar yapılmaktadır. Bu gibi aramalar yaptığınızda da arama motorunda karşınıza çıkan sitelerden herhangi bir tanesinden cep telefonunuzu satın alırsınız.

E-ticaret Sitelerinde SEO Çalışmaları Nasıl Yapılır

Arama motorlarında daha üst sıralarda yer alabilmek için bu sektöre uygun çalışmaların yapılması gerekir. Arama motorları algoritmalarını paylaşmamaktadırlar ancak ne gibi çalışmaların yapılması gerektiğine dair bazı tüyolar vermektedirler. E-ticaret sitelerinizde bulunan ürünlerin arama hacimlerine göre istenilen kelimelerde daha üst sıralarda yer alabilmek için yapılması gereken çalışmalar farklılık göstermektedir.

Sitelerinizin daha üst sırada yer almasını sağlayabilmek ve arama motorlarından gelen hitleri ve bu hitlere bağlı olarak dönüşüm oranlarınızı arttırmak istiyorsanız eğer e-ticaret uzmanlarımız tarafından hazırlanmış olan profesyonel makalelerimizi inceleyebilirsiniz. Bununla birlikte ilgili makalelerde anlatılan çalışmaların detaylı bir şekilde araştırılarak yapılması gerekmektedir. Bunun bir arama motoru optimizasyon uzmanından yardım alabilir ve siteniz en etkili çalışmanın yapılmasını sağlayabilirsiniz.

E-ticaret Sitelerinde SEO Çalışmaları Nasıl Yapılmalıdır ve E-ticaret Uzmanından Tavsiyeler konu başlıklı makaleleri okuyarak ve uygulamaya geçirerek satış rakamlarınızın beklediğinizin üzerinde bir artışa sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

SEO ile Uyumlu E-ticaret Paketleri

Neticaret e-ticaret paketleri arama motorlarının istekleri doğrultusunda geliştirilmiştir. SEO ve sosyal medya için hazırlanmış olan özel eklentiler ile birlikte e-ticaret uzmanları tarafından verilen eğitimler sayesinde arama motorlarında daha verimli çalışmalar yapabilmeniz sağlanmaktadır. Neticaret e-ticaret paketlerini online ücertsiz olarak test etmek isterseniz hemen sayfanın sağ üst kısmında bulunan ücretsiz demo talebi butonuna tıklayabilir ve sizlerden istenen kısa bilgileri doldurabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.