SEO Uyumlu Ürün Sayfası Oluşturmak

SEO Uyumlu Ürün Sayfası Oluşturmak

E-ticaret sitelerinde oluşturulan ürün sayfalarının, Google dizininde daha üst sıralarda yer alabilmesi için, ilgili ürün sayfasının, arama motorları istekleri doğrultusunda oluşturulması önemlidir. Stratejik bir yol belirlenmeyerek oluşturulan ürünler için ne kadar SEO çalışması yapılırsa yapılsın hedeflenen sıralara ulaşılması zor olacaktır.

Bugünkü makalemizde örnek bir ürün baz alınarak özel bir ürün sayfası oluşturulacaktır. Tittle, description, ürün özellikleri ve ürün açıklamasının nasıl yazılması gerektiği, bununla birlikte oluşturulan sayfanın paylaşılması artı kazandıran sosyal medya siteleri üzerinde durulacaktır. Örnek olarak ürün olarak yeni çıkan bir telefon modeli olan LG G3 Beat cep telefonu seçilmiştir. İnternetten cep telefonu ve malzemeleri satışı yapan bir firmanın, ürün sayfasında bulunması gereken bütün alanlar sırası ile verilecektir.

Tittle: LG G3 Beat Titanyum Cep Telefonu

Description: LG G3 Beat titanyum renkte cep telefonu satın almak isteyenler için kampanyalı fiyatlar, ürün detayları, yorumları ve özellikleri.

Etiketler: Lg G3 Beat, titanyum LG G3, LG G3 fiyatları

Ürün Detay Özellikleri

Buraya kadar sadece başlık, açıklama ve ürün detay özellikleri alanlarını yazdık. Satmak istediğimiz ürün Titanyum renkte LG G3 Beat cep telefonu. Bu sebeple başlık ve açıklama alanında LG G3 Beat ve titanyum kelimelerini ekledik. Başlık’ta arama motorlarının istediği gibi 60 karakteri ve açıklama alanında 140 karakteri geçmedik. Bununla birlikte internet kullanıcılarının arama yapabilecekleri şekillerde açıklama da bulunduk. Ardından her yerde aynı olacak olan ürün detay kısımlarını yazdık.

Buraya Kadar Yapılanlar E-ticaret Siteleri İçin Yeterli Midir ?

Hayır, yukarıda yapılan işlemler yeterli değildir. Daha sağlıklı ve daha fazla trafik sağlayan bir ürün sayfasına sahip olmak istiyorsanız eğer yapmanız gereken bazı çalışmalar bulunmaktadır. Genellikle e-ticaret siteleri ürün açıklamalarını burada bitirmektedir. Yapılan en büyük hata da budur. Google başta olmak üzere arama motorlarından kullanıcı sağlayabilmek için ürün hakkında bilgiler içeren bir alanın olması gerekir. Eskiden arama motoru Google tittle ve description alanlarına bakarak sitenize kullanıcı sağlamaktaydı ancak algoritmasını değiştirerek, site içerisinde bulunan içeriklerden de, arama yapıldığı zaman açıklama alanında gösterim yapabilmektedir.

LG G3 Beat Ürün Özellikleri Örneği

LG G3 Beat, akıllı telefon dünyasına LG tarafından kazandırılmış ve 3 farklı renk seçeneğinde kullanıcılarına sunulmuş bir telefondur. Metalik Siyah, İpek Beyazı ve Parlak Altın renkleri ile kullanılmaya başlanmıştır. Metalik siyah bir diğer adı ile titanyum rengi müşteriler tarafından en çok tercih edilen rengi olmuştur.

LG G3 Beat 5 inç HD ekrana sahiptir. Kullanımı oldukça basit ve LG G3’e göre daha rahat bir kullanıma sahiptir. LG G3 Beat‘in en çok dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi de 4 çekirdekli 1.2 GHZ Core işlemciye sahip olmasıdır. LG G3 Beat modelinde performans ve tasarımını bir adım daha ön plana çıkarmıştır.

8GB dahili hafızaya sahip olan LG G3 Beat 8 MP kamerası ve 1 GB Ram’i ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış durumda. Aynı zamanda 2540 mAh batarya teknolojisi sayesinde şarj bitme sıkıntısı yaşayan kullanıcılarında sorunlarını ortadan kaldırmaya çalıştığı söylenebilir. Touch Shout özelliği sayesinde telefonun herhangi bir yerine dokunarak fotoğraf çekme şansınız bulunmaktadır. Bu özellik belki de en değerli karelerin kaçırılmasına bir son vermiş denebilir.

LG G3 Beat satın almak istiyorum diyenler, detaylı fiyatlara, ürün yorumlarına, ürün hakkında çekilmiş videolara bu sayfa aracılığı ile ulaşabilirler.

İçerik Yazarken Nelere Dikkat Edilmiştir

Ürün içeriği oluştururken en çok dikkate dilen konu üst sıralarda yer alınmak istenen kelime olan Lg G3 Beat kelimesinin giriş gelişme ve sonuç alanlarında tekrar yazılmasıdır. Bu içerikle beraber hazırlayacağınız özel LG G3 Beat resimleri, bu resimlere vereceğiniz alt etiketler, (lg g 3 beat, titanyum lg g3 beat) gibi ve sayfa için oluştuarcağınız www.sitenizinadi.com/lg-g3-beat-titanyum uzantısı, ürün özelliklerini anlatan bir videonun eklenmesi gibi çalışmalar ilgili ürünün arama sıralamalarında daha üstte yer almasını sağlayacaktır. İçeriğin 200 kelime ve üzerinde yazılması ve kesinlikle kopya içerik yazılmaması en çok dikkat edilmesi gereken konular arasındadır. Bununla birlikte diğer LG marka cep telefonlarından LG G3 Beat sayfasına site içi linkleme yapılabilir.

Ürününüzün yorum alanı açık olmalı ve kullanıcılar tarafından yazılan yorumlara özenli bir şekilde cevap verilmelidir. Yorumlara ve aynı zamanda ürünün sosyal medya sitelerinde paylaşımına teşvik eden alanların olması ürün sayfanız için değerli SEO çalışmaları arasında yer almaktadır.

Okumanızı Tavsiye Ettiğimiz Makaleler

E-ticaret Sitelerinde Seo Çalışması Nasıl Yapılmalıdır

Sosyal Medya Optimizasyonu

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.