E-ticaret Satış Sitesi Kurmak

İşletmeler sahip oldukları ürünleri sadece bulundukları çevreden gelen müşterilerine satabilmektedirler. İş yerine gelen potansiyel müşteri ve alıcı sayısı işletmenin yerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu makalede işyerinizin yanı sıra internet üzerinden de ürünlerinizi nasıl pazarlayabilirsiniz, nasıl bir sistem kullanılması gerekir, satış sitesi kurmak için prosedürler nelerdir detaylı bir şekilde yer verilecektir.

İnternette online satış sitesi kurmak, ürünlerin bir web sitesine eklenerek yapılan çalışmalar ile birlikte internet kullanıcılarına tanıtılmalarıdır. Online ödeme ya da kapıda ödeme sistemleri kullanılarak satışı yapılan ürünün ödemesi tahsil edilmektedir. Bu sistemlere verilen genel isim ise E-ticaret’dir. Elektronik ticaret olarak da adlandırılan e-ticaret sayesinde, ürünlerin internet üzerinden tanıtımı yapılmakta, siparişler online olarak alınmakta ve kurulan ödeme sistemleri sayesinde ücret tahsilleri yapılmaktadır. E-ticaretin günlük hayattaki ticarete göre en büyük artısı, tüm Türkiye’ye ürün satışı gerçekleştirebiliyor olmanızdır. Kargo servisleri kullanarak, işletmenizde satmakta olduğunuz ürünleri Türkiye’nin herhangi bir iline satışa sunabilme şansınız bulunmaktadır.

E-ticaret Satış Sitesi Kurmak İçin Gerekli Prosedürler

İnternette satış sitesi kurabilmeniz için birkaç prosedüre sahip olmanız gerekmektedir. Bu prosedürlerin başında şirket sahibi olmanız gerekir. E-ticaret kanununa göre sattığınız her ürünün faturalandırılma zorunluluğu bulunmaktadır. Yine aynı şekilde internet üzerinden kredi kartı ile satış yapabilmeniz için bankalardan sanal pos almanız gerekir. Sanal pos başvurularında bankaların ilk isteği şirket bilgilerinizdir. Şirket statünüz fark etmeden, eğer internette satacağınız ürünleri faturalandırabileceğiniz bir şirket sahibi iseniz sorunsuzca e-ticaret yapabilirsiniz.

E-ticaret Satış Sitesi Kurmak İçin Kullanılması Gereken Sistem

İnternette satış yapabilmeniz için bir e-ticaret yazılımına ihtiyacınız bulunmaktadır. Yönetim paneline sahip, ürünlerinizi görsel, açıklama, fiyat ve stok bilgileri ile ekleyebileceğiniz, siparişlerinizi online olarak takip edebileceğiniz ve aynı zamanda destek verebileceğiniz profesyonel bir e-ticaret yazılımına sahip olmanız gerekir. Ancak şu noktaya çok dikkat edilmelidir. Online satış sisteminiz güvenli olmalı, internette ticaret yapabilmeniz için bütün isteklerinizi karşılayabilmeli, ve dışarıdan gelebilecek olan bütün etkilere kapalı olmalıdır. Aynı zamanda ürünlerinizin tanıtımını yapabilmeniz için özel eklentilere sahip olabilmelidir. Şimdi bir e-ticaret sisteminde olması gereken özelliklerden kısaca bahsedelim.

– Alan Adı, Trafik ve Web Alanı

Kullanacağınız e-ticaret sistemi online satış sitesi açabilmeniz için gerekli bütün ihtiyaçları bir arada sunabilmelidir. İnternette web sitesi açabilmeniz bir adet alan adına ve bu alan adının barındırıldığı bir sunucuya sahip olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda mail adresleri açılabilmeli ve sitenizde yaşanacak aşırı kullanıcı trafiğinde kapanmalar yaşanmamalıdır. Neticaret e-ticaret paketleri ile birlikte bu konularda hiçbir bilginiz olmasına gerek yoktur. Bütün işlemler Neticaret teknik ekibi tarafından sizler adına yapılmaktadır.

– E-ticaret Yazılımında Olması Gereken Özellikler

E-ticaret siteniz açıldıktan sonra internette ticaret yapabilmeniz için gerekli olan bütün özellikleri kullanabilmeniz için profesyonel bir e-ticaret sisteminin sitenize kurulması gerekmektedir. Bu sistem bir yönetim paneli, birde müşterilerinize açık olan online satış sitenizden oluşmaktadır. Yönetim paneli sayesinde rahat ve kolay bir şekilde sınırsız sayıda ürün eklemesi yapılabilmeli, muhasebe programları ile entegre edilerek cari ve ekstre entegrasyonları gerçekleştirilebilmelidir. Yönetim paneli üzerinden siteye gelen müşteriler ve alınan siparişler online olarak takip edilebilmelidir. Yönetim paneli daha bir çok özelliğe sahip olmalıdır. Dilerseniz bu özellikleri ücretsiz demo talebi göndererek online olarak test edebilirsiniz. Sayfanın hemen sağ üst kısmında bulunan Ücretsiz Demo Talebi butonuna tıklayarak sizden istenen bilgileri çok kısa bir sürede doldurabilir ve e-ticaret uzmanlarının sizlerle iletişime geçerek sistemi incelemenizi sağlamalarına yardımcı olabilirsiniz.

Neticaret E-ticaret Paketleri Hakkında

Neticaret e-ticaret paketleri uluslar arası güvenlik önlemleri ile donatılmıştır. Özel olarak barındırılan sunucular dışarıdan gelecek olan bütün etkilere karşı koruma altına alınmıştır. Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal posları sorunsuzca sitenize entegre edilebilir. Aynı zamanda payu, ipara, paypal ve paynet online ödeme istemlerinin kurulumu da sorunsuzca sağlanabilmektedir. E-ticaret sistemini nasıl kullanacağınız özel olarak verilen eğitimler ile sizlere aktarılmaktadır. Yaşayabileceğiniz her türlü sorun anında e-ticaret teknik ekibimiz tarafından çözüme kavuşturulmaktadır. Muhasebe programları ile entegrasyon sağlanarak finans departmanınızda yaşadığınız faturalandırma ve stoklama sorunlarının önüne geçilmektedir.

Neticaret e-ticaret paketleri kullananlar bankalar, tedarikçiler, kargo firmaları ve muhasebe programları ile Neticaret arasında yapılan anlaşmaların ayrıcalıklarından faydalanabilmektedirler. Online satış sitesi kurmak istiyor ve daha fazla bilgiye anında ulaşmak istiyorsanız 0 212 256 60 00’ı arayabilir ve e-ticaret uzmanları ile direk olarak iletişime geçebilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.