Responsive – Mobil Uyumlu E-ticaret Yazılım Paketleri

Responsive – Mobil Uyumlu E-ticaret Yazılım Paketleri

E-ticaret sitelerinin olmazsa olmazları arasına girmiş durumda mobil uyumluluk. İstatistiklere bakıldığında, mobil cihazların ve tablet bilgisayarların kullanım sayısının son bir kaç yılda yaşamış olduğu hızlı artış %30’lara varan bir kullanıcı trafiğinin bu kaynaklardan geldiğini göstermekte. Bu durumda responsive yani mobil uyumlu bir e-ticaret sitesine sahip olmak, gereklilikten çıkarak neredeyse zorunlu hale gelmiş durumda. 

Bir e-ticaret sitesinin responsive tasarıma sahip olması ise şu şekilde açıklanabilir. Kullanıcılar hangi cihazdan sitenize giriş yaparlarsa yapsınlar, siteniz girilen cihaza uygun bir şekilde açılır. Örnek vermek gerekirse bir cep telefonundan giriş yapan kullanıcı, cep telefonuna uygun olarak açılan sayfalar sayesinde, bir tablet bilgisayardan giriş yapan kullanıcı ise tbalet bilgisayara göre şekillenen bir ara yüz ile sitenize giriş yapmış olur. Bu sayede ürünler daha detaylı ve ilgi çekici bir şekilde incelenebilir. Mobil uyumlu e-ticaret sitelerinde ise dönüşüm oranlarının çok daha fazla olduğu yapılan istatistikler doğrultusunda çıkartılmıştır.

Arama Motorları İçin Mobil Uyumluluğum Önemi

Türkiye’de en çok ziyaret edilen arama motoru Google yapmış olduğu son güncellemeler sonucunda mobil uyumlu sitelere ayrıcalıklar tanımaya başladı. Yapılan resmi açıklamalarda responsive tasarıma sahip olan sitelerin bir adım önde olduğu ve arama motoru optimizasyonunun da bu durumdan etkilendiği söylendi. Hatta cep telefonlarından Google’da arama yapıldığında, mobil uyumlu ibaresi eklenerek, responsive sitelerin daha dikkat çekici bir hal alması bile sağlandı.

Gerek arama motorları, gerekse de sitenize giriş yapan kullanıcıların davranışları olsun responsive bir tasarıma sahip olan e-ticaret siteleri, rakiplerine göre her daim bir adım öndeler. Mobil uyumlu tasarıma sahip olan sitelerin arama motorlarından gelen kullanıcı sayıları artmış ve siteye gelen kullanıcılara bakıldığında alım oranlarının daha fazla olduğu da gözlemlenmiştir. Teknolojiyi her daim yakından takip eden Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. responsive tasarımda Neticaret GOLD paketlerini geliştirdi. 14 yılın vermiş olduğu bütün tecrübeler bir araya getirilerek bir e-ticaret yazılımında olması gereken bütün özellikler bir araya getirildi. E-ticaret uzmanlarımız tarafından 2 yıl süren geliştirme çalışmaları ile daha önce şirketler tarafından istenmiş olan ve daha sağlıklı bir şekilde e-ticaret yapılabilmesi için bütün özellikler Neticaret Gold paketlerine eklenmiştir.

 

 

Neticaret GOLD Paketi ile Yapılan Örnek E-ticaret Siteleri

Netcaret GOLD paketleri şu anda aktif olarak kullanılmaya başlanmıştır. İşletmenize özgü renk ve tasarımlarda mobil uyumlu e-ticaret sitesine sahip olma imkanınız bulunmaktadır. Referans sitelerimizi incelemek için;

https://www.solido.com.tr – http://www.eyagci.com/ – http://www.e-line.com.tr/site adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Neticaret GOLD Paketlerinin Özellikleri

✓ Responsive (Mobil Uyumlu) tasarıma sahip olması sayesinde bütün cihazlar üzerinden sorunsuzca siteye giriş yapılabilmekte ve cihaza uygun olarak siteniz müşterilerinize gösterilmektedir.

✓ Çoklu dil ve çoklu para birimi desteği bulunmaktadır. Hem yönetim paneli üzerinden hem de e-ticaret sitenizin arayüzü ile farklı dil seçeneklerini kullanma şansınız bulunmaktadır. Örnek olarak Arapça, Rusça, Azerice, İngilizce olarak çoklu dil seçeneği kullanabilirsiniz.

 

✓ E-ticaret sitenize özel blog ve forum açabilirsiniz. Bu sayede ürünleriniz ile ilgili içerikleri bu kanallarda paylaşarak sitenize gelen kullanıcı trafiğini artırabilirsiniz.

✓ E-ticaret sitenize sınırsız sayıda ürün girişi yapabilirsiniz ve yıllık 600 GB – 4.98 TB arasında yıllık trafiğe sahip olabilirsiniz.

✓ Özel SEO eğitimlerimizden faydalanabilir ve telefon/ticket üzerinden sürekli teknik destek alabilirsiniz.

✓ Geliştirilebilir tasarım özelliği sayesinde dilerseniz Negrafik ekibi ile birlikte dilerseniz de herhangi bir grafiker ile birlikte istediğiniz tasarımı sitenize uygulayabilirsiniz.

✓ Profesyonel yönetim paneli sayesinde bütün sipariş detaylarını, sepete eklenen ürünleri, grafiksel raporlarları, satış raporlarını alabilir, ürün, sayfa ekleme yapabilir ve ihtiyacınız olabilecek bütün özelliklere sahip olabilirsiniz.

✓ Arama motorlarına uyumlu bir şekilde hazırlanmış olan SEO eklentisi sayesinde, arama motoru sıralamalarında daha üst sıralarda yer alabilirsiniz.

Neticaret GOLD paketlerinin öne çıkan bu özelliklerinin yanı sıra sahip olduğu diğer bütün özelliklerini ücretsiz olarak inceleyebilmek için 0 212 256 60 00 ‘ı arayabilir ya da Neticaret GOLD sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.