E-ticaret Sitelerinde Özel Sunucu Kullanmanın Faydaları

E-ticaret Sitelerinde Özel Sunucu Kullanmanın Faydaları

İnternette site açılabilmesi için hosting hizmeti alınması gerekmektedir. Sitelere eklenen bütün görseller, yazılar, database ve yazılımlar hosting paketleri içerisinde barındırılmaktadır. Genel olarak birden fazla site tek bir sunucu içerisinde işlem görmektedir. Özel sunucularda ise bu durum farklıdır. Sahip olduğunuz internet sitesi size özel olarak oluşturulmuş sunucu içerisinde yer almakta ve sitenize büyük artıları olmaktadır. 

Başta e-ticaret siteleri olmak üzere, özel sunuculara sahip olan siteler hızlı açılmakta, arama motorları tarafından ayrıcalıklara sahip olmakta, diğer sitelerde yaşanan herhangi bir sorun olsa dahi bu problemden etkilenmemektedir.  Şimdi dilerseniz özel sunucu kullanmanın faydalarını anlatmaya çalışalım.

1. Özel Sunucuya Sahip Olan Siteler Daha Hızlıdır

Özel sunucu kullandığınız taktirde, birden fazla sitenin bir arada kullanıldığı sunucu da barınmak yerine tek bir site bazlı hizmet alındığı için internet siteniz çok daha hızlı açılmaktadır. Özellikle e-ticaret sitelerinin bazı sayfalarında onlarca görsel bulunabilmektedir. Bununla birlikte kullanılan parametrelerin sayısı da diğer sektördeki internet sitelerinden çok daha fazladır. Bu sebeple sitenize ürün eklenmeye başladıktan bir süre sonra sitenizde yavaşlamalar yaşanabilmektedir. Bunun en büyük sebebi sizlerle beraber kullanılan diğer sitelerin, ilgili sunucunun kapasitesini doldurmasından kaynaklanmaktadır. Kapasite dolduğu zaman sunucu hizmeti alan firma tarafından arttırılmaktadır ancak bu sorun belirli periyotlarda yaşanmaya devam edecektir. Ancak özel bir sunucu alındığında, data center da sadece sizlere özel bir yer açılmakta ve sunucunun işlemcisi, diski ve diğer donanımları sadece sitenize özel çalışacaktır. Bu sayede sitenizin açılma süresi de hızlanacaktır.

2. Özel Sunucuya Sahip Olan Sitelerin SEO’su Bir Adım Öndedir

İlk madde özel bir sunucuya sahip olan sitelerin hızından bahsettik. Bir sitenin hızlı olması o siteye gelen kullanıcıların sitede kalmalarını sağlayan en önemli etkendir. Yavaş açılan sitelerde hemen çıkma oranları artmaktadır. Bu durumda arama motorları tarafından siteler kullanıcı dostu olmayan siteler gibi görülmektedirler. Özel sunucuya sahip olan e-ticaret siteleri daha hızlı açıldıkları için site açılma süreleri hızlanacak, kullanıcıların interneti yavaş olsa dahi siteye zorlukları azalacak ve bütün bunlarla birlikte sitede kalma süreleri artacaktır. Bu süreye paralel olarak hemen çıkma oranları da azalacaktır. Özel sunucuya sahip bir internet sitesi bu sebeplerden dolayı arama motorları nezlinde bir adım öndedirler.

3. Yapılan Satış Oranlarını Arttırmaktadır

Arama motorlarında ürün satın almak için arama yapan potansiyel tüketicilerin giriş yaptıkları sitelerin %90’nını ilk sayfada yer alan e-ticaret siteler oluşturmaktadır. E-ticaret uzmanları tarafından yapılan araştırmalar sonucu açılan bu siteler arasından en hızlı açılan sayfadan alışveriş yapma yüzdesi diğerlerine göre çok daha fazladır. Sizler ne kadar indirim yaparsanız yapın, ne kadar kampanya düzenlerseniz düzenleyin, eğer siteniz diğer sitelerden daha yavaş açılıyorsa; tüketiciler bu sitelere yönlenmektedir. Örnek vermek gerekirse satmakta olduğunuz bir ürün Google’da üçüncü sırada olsun. Eğer siteniz ilk iki sırada çıkan e-ticaret sitelerinden daha hızlı ise en hızlı açılan site sizinki olduğu için ürün incelemesi buradan yapılacaktır. Diğer siteler ise açılmadığı ya da açılamadıkları için kullanıcı tarafından direk olarak kapatılacaktır. Aynı durum 4. sırada bulunan site sizin site yavaş iken daha hızlı ise, bu sefer alışveriş 4. sırada bulunan üründen yapılacaktır.

Yukarıda anlatılanlara göre şu sonuç çıkartılabilir. Özel sunucuya sahip olan bir e-ticaret sitesi arama motorlarında eski haline göre daha üst sıralarda yer alacak, e-ticaret sitesi üzerinden yapılan alışveriş oranlar artacak ve daha hızlı bir site olduğu için ilk tercih edilen alışveriş siteleri arasında yer alacaktır.

Neticaret E-ticaret Yazılım Paketleri ve Sunucular

Neticaret, hizmetlerini Grid Telekom’da barınan 101 sunucudan oluşan donanım parkuru üzerinde sağlamaktadır. Neticaret sunucuları 3 katmanlı güvenlik sistemi ile korunmakta olup tüm veri tabanı ve uygulamalar 3 katmanlı yedekleme sistemleri ile güvence altına alınmıştır. Neticaret e-ticaret paketleri kullanılarak açılan alışveriş siteleri en son teknolojiler kullanılarak müşterilere sunulmaktadır. Sunucu taraflı yapılan özel çalışmalar sayesinde kurulan sanal mağazalar çok daha hızlı açılmaktadır.

Neticaret’de Özel Sunucu Kurma Ayrıcalığı

E-ticaret sitenizi özel bir sunucu da barındırmak isterseniz eğer aynı gün içerisinde, teknik birim tarafından yapılan özel çalışmalar ile sitenizi kendinize özgü bir sunucu üzerine kurulmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede e-ticaret sitenizde yaşayacağınız değişimler ile birlikte yukarıda anlatılan ayrıcalıklara sizlerde sahip olabilirsiniz. Özel sunucular hakkında teknik birim ve e-ticaret uzmanlarımızdan detaylı bilgi almak isterseniz 0 212 256 60 00’ı arayabilir ve ilgili birimlere bağlanabilirsiniz. Bununla birlikte eğer henüz e-ticaret siteniz mevcut değil ise Ücretsiz Demo Talebi gönderebilir ve Neticaret e-ticaret paketlerini inceleme ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.