Online Satış Yapmak

Online Satış Yapmak

İnternette bir web sitesi kurarak online satış yapmak istiyorsanız eğer e-ticaret paketlerini kullanarak sanal mağaza kurmanız gerekmektedir. E-ticaret günümüzde oldukça yaygınlaşmış olan ve internet üzerinden yapılan satışlar için kullanılmakta olan bir kavramdır. Açılımı elektronik ticaret olarak bilinir. E-ticaret paketleri ise; anahtar teslim bir şekilde online satış sitesi açabilmeniz için bütün prosedür ve ihtiyaçların sizlere bir arada sunulduğu paketlerdir.

Online satış yapmak için ise şirket sahibi olmak şart koşulmaktadır. E-ticaret kanununa göre internette yapılan her satışın faturalandırılması gerekmektedir. Yani sipariş ve ardından ödemesi alındıktan sonra ilgili ürünün fişinin verilmesi ya da faturasının kesilmesi istenmektedir. Şirket sahibi olan bütün işletme ya da bireyler online satış yapabilmek için e-ticaret sitelerini kurabilmektedir.

E-ticaret Paketleri

Elektronik ticaret paketleri bir diğer adı ile e-ticaret paketleri internette online satış yapmak için gerekli olan yazılım, tasarım, alan adı, hosting, güvenlik, teknik destek, entegrasyon, eğitim, satış teknikleri ve daha bir çok hizmeti tek bir paket içerisinde sunan paketlerdir. 1 iş günü içerisinde online satış yapılabilen sanal mağaza kurulur ve ürün ekleyerek satış yapılmaya başlanabilir. Neticaret e-ticaret paketleri ilk defa 2001 yılında geliştirilmiş ve Türkiye’nin e-ticaret sloganı ile on binlerce işletmeye referans olmuş bir pakettir.

Neticaret e-ticaret paketleri ile 1 iş günü içerisinde sanal mağaza kurulumu yapılır. Alan adı alınır, ileri teknoloji güvenlik önlemleri ile donatılmış sunucularda bu alan adı (sitenizin adı) barındırılmaya başlanır. Ardından Neticaret e-ticaret yazılımı alan adınızda kurulur. E-ticaret sitenizin yanı sıra bir adet yönetim paneli açılmaktadır. Bu panel sayesinde sitenizde istenilen bütün değişiklikleri yapma şansınız bulunmaktadır.

Online Satış Yapmak İçin E-ticaret Sitesi Açıldıktan Sonra

Online satış yapacağınız e-ticaret siteniz anahtar teslim bir şekilde açıldıktan sonra yönetim panelini nasıl kullanmanız gerektiğine dair Neticaret e-ticaret uzmanları tarafından 1 günlük bir eğitim verilmektedir. Bu eğitimin ardından e-ticaret sitenizi profesyonel bir şekilde nasıl yönete bileceğinizi öğrenirsiniz. Tamamlanan eğitimden sonra artık sizlerde sitenize ürünlerinizi eklemeye başlayabilir, siparişlerinizi ve müşterilerinizi takip edebilir ve internette nasıl satış yapılması gerektiğine dair detaylı bir bilgi birikimine sahip olabilirsiniz.

Neticaret E-ticaret Paketlerinin Özellikleri Nelerdir

➔ E-ticaret paketleri sunucu bazlı Firewall, IPS, IDS, Raid5 güvenlik önlemleri ile, ödeme sayfaları ise 256Bit SSL şifreleme sistemleri ile güvenlik altına alınmaktadır. Alınan bu güvenlik önlemleri sayesinde herhangi bir saldırı ve tehdit tespit edildiğinde anında engellenmektedir. Aynı zamanda kredi kartı ile ödeme yapan müşterilerin bilgileri şifrelenmiş bir şekilde bankaya iletilmektedir.

➔ B2B ve B2C yani işletmeden bayilere ve işletmeden son kullanıcıya satış yapma imkanı bulunmaktadır.

➔ Çoklu fiyat belirleyebilme, mobil ödeme, hızlı alışveriş, gelişmiş ürün arama, farklı tasarımlar, alan adı, e-mail, SSL şifreleme, toplu mail gönderim hizmetleri sunulmaktadır.

➔ Yönetim paneli üzerinden bütün üyeler, yapılan bütün işlemler grafiksel ve parametrik bir şekilde takip edilebilmektedir.

➔ Facebook store entegrasyonu yapılarak ürünler e-ticaret sitesini yanı sıra Türkiye’de en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden satışa sunulabilmektedir.

➔ İndirim çeki kuponu ve fırsat sistemi kullanılabilmekte, istenilirse tek ürün e-ticaret yapılabilmektedir.

➔ Yüzlerce tasarım içerisinden herhangi bir tanesi kullanılabildiği gibi, geliştirilebilir tasarım özelliği sayesinde istenilen herhangi bir tasarım e-ticaret sitesine eklenebilmektedir.

Online Satış Yapmak

➔ Sosyal medya optimizasyonu, arama motoru optimizasyonu ve yönetim paneli kullanımı hakkında özel eğitimler verilerek ürün satışlarının daha fazla yapılabilmesi için, eğitimlerde püf noktalara yer verilmektedir.

➔ Bayiye özel giriş alanları açılabilmekte, online olarak haber, menü, banner, anket yönetimi yapılabilmektedir.

➔ Muhasebe/ERP programı entegrasyonu sayesinde alınan her ödeme otomatik olarak kullandığınız muhasebe programına işlenmekte ve cari-sipariş entegrasyonuna sahip olunabilmektedir.

➔ Türkiye’de aktif olarak çalışmakta tüm bankaların sanal posları ile birlikte alternatif olarak kullanılmakta olan ödeme sistemleri BKM Express, Payu, Paynet, Genpa, İpara, İyzico, Paypal ve diğerlerinin entegrasyonları sorunsuz olarak e-ticaret sitenize yapılabilmektedir. Bununla birlikte havale/EFT ile ödeme ve kargoya kapıda ödeme seçeneği otomatik olarak sisteminize eklenmektedir. Kullanmak istediğiniz ödeme sistemini tercih etmeniz yeterli olmaktadır.

➔ E-ticaret sitelerinde bulunan özel SEO alanları sayesinde arama motorlarının istekleri doğrultusunda sayfalar ve ürün sayfaları düzenlenebilmektedir. Aynı zamanda sosyal paylaşım siteleri için özle paylaşım alanları sitenize eklenmektedir. Facebook ile bağlan özelliği sayesinde müşterileriniz direk olarak sitenize üye olabilmektedir.

➔ Yapılan satışların detaylı bir şekilde raporları çıkarılabilmekte, detaylı ürün satış raporları grafiksel bir şekilde takip edilebilmekte, site analiz raporları ve ziyaretçi istatistikleri takip edilebilmektedir.

➔ Ürün arama ve ürün karşılaştırma siteleri ile tam entegre bir şekilde çalışılabilmektedir.

➔ E-ticaret paketleri ile birlikte 250 TL Google, 100 TL cimri.com ve 150 TL Efiyat.com kuponu hediye edilmektedir.

Ücretsiz Demo Talebi

E-Ticaret paketleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 (212) 256 60 00 numarası aracılığıyla bize ulaşabilir veya müşteri temsilcimizin sizinle iletişime geçmesi için demo telap formunu doldurabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.