Online Satış Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

Online satış sitesi bir diğer adı ile alışveriş sitesi kurmak için bazı gereksinimler bulunmaktadır. E-ticaret uzmanları tarafından yazılmış olan bu makalede, ürünlerinizi internette online satışa sunabilmeniz için gerekenler anlatılacak ve profesyonel e-ticaret paketleri hakkında bilgi verilecektir.  

Online Satış Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

Fiziksel (yerel) mağazalarınızda ya da firmalardan tedarik etmekte olduğunuz ürünleri internette satabilmeniz için profesyonel e-ticaret paketleri kullanılması gerekir. E-ticaret paketleri, güvenli bir şekilde ve hiçbir sıkıntı ile karşı karşıya kalmanıza sebebiyet vermeden internette online ürün siparişi almanızı ve ürünlerinizi sanal ortamda bulunan tüketicilere satmanızı sağlayan yazılım ve donanım bütünüdür. Dilerseniz en baştan online satış sitesi kurmak için neler gerektiğinden bahsedelim.

1. Statüsü fark etmeden bir şirket sahibi olmanız gerekir. Fiziksel mağazalarınızda nasıl ürünlerinizi faturalandırıyorsanız, E-ticaret Hukuku’na göre aynı işlemleri e-ticaret sitelerinizden satılan ürünleriniz için de yapmanız yani fatura kesmeniz gerekmektedir. Faturalandırma işlemleri için ise şahıs, anonim, limited ya da statüsü farklı olabilen bir şirketinizin olması gerekmektedir.

2. Alan adı, hosting hizmeti, yazılım, tasarım, güvenlik önlemleri, ödeme sistemleri, ürün entegrasyonları, donanım ve yazılım ekipleri ile birlikte detaylı bir çalışma yapılması gerekmektedir. Ancak profesyonel e-ticaret paketleri (Neticaret) internette ticaret yapılabilmesi için bütün gereksinimleri bir araya getirerek müşterilerine bütünleşik çözümler sunmaktadır. 2001 yılından itibaren binlerce işletmeye profesyonel online alışveriş sistemleri kurmuş ve anahtar teslim bir şekilde sunmuştur. Bu sayede hiçbir yazılım ya da internet bilgisi olunmasa da dahi, çok kısa süren bir eğitimin ardından profesyonelce alışveriş siteleri yönetilebilmektedir.

Şirket sahibisiniz, satılacak ürünleri belirlediniz ve profesyonel e-ticaret paketlerini kullanarak internette online satış sisteminizin kurulmasını sağladınız. Bu noktadan sonra yapmanız gerekenlere gelince;

– Kredi kartı ile ödeme almak istiyorsanız, işletme bilgileriniz ile bankalara sanal pos başvurusu yapmanız gerekmektedir. Paypal, Payu, İpara ve Paynet online ödeme sistemlerine de başvuru yaparak kredi kartı ile satış yapabilirsiniz.

– Havale ve eft ile ödeme alabilmeniz için e-ticaret sisteminiz içerisinde özel alanlar oluşturulmuştur. Ancak yine bankalara havale ve eft ile ödeme alabileceğiniz bir hesap açılabilmesi için başvuru yapmanız gerekecektir.

– Kargo gönderebilmeniz ve aynı zamanda kargo aracılığı ile ödeme alabilmeniz için herhangi bir kargo firması ile şirket bilgileriniz ile birlikte anlaşma yapmanız gerekmektedir. Neticaret ile UPS Kargo arasında yapılan özel anlaşma sayesinde bütün kargolarınızı tek ve indirimli fiyata Türkiye’nin 7 bölgesine gönderebilirsiniz.

Online alışveriş siteleriniz üzerinde son yapmanız gereken işlem ise gerekli sözleşmelerin sitenize eklenmesidir. Neticaret e-ticaret paketlerini kullanan işletmelere özel bu sözleşmeler hazır bir şekilde sunulmaktadır. Sadece gerekli alanların değiştirilmesi yeterli olacaktır.

Neden Neticaret E-ticaret Paketleri ?

Neticaret 2001 yılından itibaren e-ticaret sektöründe binlerce referansı ile elektronik ticaret sistemi geliştiren bir yazılım bütünüdür. Müşteri istekleri doğrultusunda güncellenmekte ve ileri derece güvenlik önlemleri ile donatılmaktadır. Profesyonel destek ekibi ile birlikte yaşanılan sorunlar anında çözüme kavuşturulabilmektedir. Muhasebe programları ile entegre bir şekilde çalışabilmekte, xml ürün entegrasyonları gerçekleştirilebilmekte ve arama motorlarında üstün performans gösteren özel eklentilere sahiptir. Neticaret e-ticaret paketlerinin diğer bütün özellikleri için https://www.neticaret.com.tr/e-ticaret-paketleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Online ve ücretsiz olarak demo talebi göndermek ve sistemi denemek isterseniz sağ üst kısımda bulunan ücretsiz demo talebi butonuna tıklayabilir ve ardından sizden istenen kısa bilgileri doldurarak gönderebilirsiniz. E-ticaret uzmanları en kısa süre sizlerle iletişime geçecekler ve Neticaret e-ticaret paketleri online test etmenizi sağlayacaklardır.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.