E-tahsilat Online Kredi Kartı Sanal Pos Tahsilat Sistemleri

Teknolojinin gelişmesi, akıllı telefon, tablet bilgisayar, internet kullanımının hızla artması ve aynı zamanda ödeme işlemlerinin kredi kart işlemleri üzerinden gerçekleşmesi üzerine firmalar kendilerine özgü e-tahsilat online ödeme sistemleri ile birlikte tahsilatlarını almaya başladılar.

E-tahsilat sistemleri sayesinde kendi ödeme sisteminiz üzerinden Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal posları ile birlikte altenatif ödeme sistemlerini (paypal, ipara, payu, paynet…) kullanarak online kredi kartı tahsilatı yapabilirsiniz. İster kendinize özel alacağınız alan adı altında isterseniz de alan adınızın sub domaini altında e-tahsilat online ödeme sistemlerini kullanabilirsiniz. Sistemin özelliklerine gelince;

Bayilerin Kullanımı

Bayileriniz kendi müşterilerine yaptıkları satışların tutarını sizin online tahsilat sisteminizden size ödeye bilmektedirler. Bu sayede bayilerin satış hasılatı sizlerin kasasına girmektedir. Ödeme yapacak olan müşteri ya da bayi ödeme sayfasına giriş yapmaktadır. Gelen ekrana ilgili tutar girilmekte, hangi kart ve kaç taksit olacağı seçilmekte ve kart bilgileri girilerek ödeme tamamlanmaktadır. E-tahsilat sisteminizi aynı zamanda bayilerinizin ve onların alt bayilerinin de kullanmasını sağlayabilirsiniz.  Bu sayede tek bir online ödeme sistemi altında herkesi bir araya getirebilirsiniz.

Yönetim Paneli

E-tahsilat sitenizin yönetim ve ayarlarını, sanal poslarınızın komisyon ve taksit ayarlamalarını, işlem raporlarınızı sitenizin yönetim paneli üzerinden yapabilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifrenizi girerek yönetici panelinize giriş yapabilirsiniz. İlk ekranda canlı bir şekilde yapılmış olan tahsilat bilgileri gelmektedir. Hangi bayi, hangi müşteriler ödeme yapmış, banka raporları neler, ödem yapan kullanıcı detaylarını görebilirsiniz.

İşlemler Menüsü

Ana menüdeki işlemler menüsü sayesinde bayi ve müşterilerinizin yapmış olduğu ödemeleri listeleyerek kullanabilirsiniz. Bu menü sayesinde banka bazında, bayi bazında, taksit-tek çekim bazında ve bir çok farklı filtreye göre raporlarınızı online olarak çıkartabilirsiniz. İhtiyaç olunması ya da yanlış bir ödeme yapılması taktirde ilgili ödemeyi onlien olarak iptal edebilir ya da iade edilmesini sağlayabilirsiniz. Toplam tutar ile birlikte kısmi iade de gerçekleştirebilirsiniz. Yapılan ödemelerle ilgili farklı grafik raporları çıkartabilirsiniz. Bankaların, bayilerin, müşterilerin, seçilecek olan dönemlerin raporlarını online olarak takip edebilirsiniz.

Bayi ve Alt Bayi Yönetimi

Diyelim ki 10 bayiniz ve 50 alt bayiniz bulunmakta. Bütün bayi ve alt bayilerinizin bu sistemi kullanmasını sağlayabilirsiniz. Sisteminizi kullanan bütün bayilerinizin işlemlerini takip edebilir, kullanıcılarını görebilir ve aynı zamanda yönetebilirsiniz. E-tahsilat sitelerine sınırsız sayıda sanal pos eklemesi yapılabilmektedir. İstenildiği anda sanal poslar aktif edilebilir istenildiği anda ise pasif hale getirilebilmektedir. Her sanal pos için istenilen taksit seçeneği belirlenebilir. Taksit seçeneklerine aynı zamanda istenilen komisyon oranları da eklenebilir.

Bayilerin Kullanımına Özel Ödeme Setleri

E-tahsilat sistemleri sayesinde bayilerin kullanımına özel ödeme setleri tanımlanabilir yani ödeme profili oluşturulabilir. Bir bayinize komisyonsuz ödeme imkanı sunarken bir diğer bayinize sadece tek çekim ödeme imkanı sunabilirsiniz. Başka bir bayinize tek çekim ödeme imkanı verirken farklı bir bayinize sadece 5 taksite kadar komisyonsuz ve üzeri çekimlerde komisyonlu ödeme profilleri ve benzerlerini oluşturabilirsiniz.

Dövizli Tahsilat

Dövizli çalışma alanlarınız da bulunmakta ödemelerinizi dövizli bir şekilde tahsil edebilirsiniz. Döviz kurunu manuel bir şekilde girebildiğiniz gibi, sistemin Merkez Bankası’ndan onlien olarak alınabilmesini ve güncellenmesini de sağlayabilirsiniz.

Ödeme Kalemi Oluşturma

E-tahsilat online ödeme sisteminize ödeme kalemi oluşturabilirsiniz. Bu sayede satmakta olduğunuz ürün ya da hizmet bulunmakta ise ödeme ekranında seçimli bir şekilde bu ürün ve hizmetlerin çıkmasını ve ödeme yapılabilmesini sağlayabilirsiniz.

Düzenli ve Periyodik Tahsilat

Sektörünüzün gereği müşterilerinizden ve hizmet verdiğiniz yerlerden düzenli ödeme almanız gerekiyorsa E-tahsilat sistemlerinin sizlere sunmuş olduğu tekrarlı ödeme seçeneği sayesinde aylık ya da belirlenmiş olan periyotlar arasında onlien tahsilat yapabilirsiniz.

e-tahsilat sistemleri

Mobil ve E-mail yolu ile Tahsilat

Ödeme yapacak olan müşterilerinize SMS ya da Mail gönderimi yaparak online cep telefonları, tablet bilgisayarları ya da kulllanmakta oldukları ve internete bağlanabilen sistemler üzerinden tahsilat yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Muhasebe Programları İle Entegrasyon ( ERP Entegrasyonu)

E-tahsilat sitenizi kullanmakta olduğunuz ya da kullanacağınız muhasebe ve ERP programları ile entegre bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Bu sistem sayesinde bayilerinizin ve müşterilerinin ödemeleri onlien olarak cari hesaplarına aktarılabilmekte, ekstreler direk olarak online tahsilat siteniz üzerinde görülebilmekte ve ekstredeki bakiye ödeme ya da fatura kapama işlemleri yapılabilmektedir.

E-ticaret Siteleri İle Entegre Çalışabilme

E-tahsilat online tahsilat sistemleri e-ticaret sisteleri ile birlikte entegre bir şekilde çalışabilmektedir. Yani istenildiği taktirde kullanmakta olduğunuz e-ticaret sisteminin ödeme alt yapısına entegre edilebilmektedir. Ödeme yapılırken siteniz üzerinden devam edilebilmesi için özel tasarımlar geliştirilmekte ve hali hazırda bulunan ödeme sayfası tasarımınız mevcut ise yine bu sayfa üzerinden sadece ödeme sisteminiz değiştirilerek tahsilat ve ürün satı yapılmaya devam edilebilmektedir.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.