Online Çek Senet Tahsilatı Nasıl Yapılır

Online Çek Senet Tahsilatı Nasıl Yapılır

Çek ve senetlerde yaşanan en büyük sorunların arasında tek tek işlenmelerinin gerektiği, karşılıksız çıktığı durumların kayıt edilmesi, muhasebe programlarına aktarılmaları ve aynı zamanda istenildiği anda istenilen çek bilgilerine ulaşamamak gelmektedir. Çek senet tahsilatı, muhasebeciler başta olmak üzere satış ve finans müdürlerinin en çokzorluk çektiği alandır denebilir.

Yaşanan bu sorunlar Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından canlı bir şekilde takip edilmiş ve e-tahsilat yani online tahsilat yazılım uzmanları tarafından özel bir teknoloji geliştirilmiştir. Türkiye’de 1000’in üzerinde firma tarafından kullanılan online kredi kartı tahsilat paketi Netahsilat’a, son geliştirmeler ile birlikte çek senet tahsilatı özelliği eklenmiştir. Yeni yılla birlikte piyasaya sürülen yeni versiyonla artık işletmeler Netahsilat ile kredi kartı tahsilatı yapmanın yanı sıra sahada yaptıkları çek, senet ve nakit tahsilatlarını da cep telefonu ve tablet cihazlarını kullanarak otomatik olarak cari hesaplara aktarabilecekler.

Yeni özellik ile müşterilerden çek-senet-nakit olarak yapılacak tahsilatlar cep telefonu veya tablet cihazlar ile online kaydedilecek, tahsilat bilgisi anında e-mail veya SMS ile merkeze iletilecek ve yetkili onayı ile birlikte otomatik olarak cari hesaba aktarılmaktadır. Netahsilat e-tahsilat yazılımlarının en büyük ayrıcalığı ise Logo, SAP, Canias, Netsis, Axapta, Mikro, ETA, Nebim ve daha birçok ERP ile entegre çalışabilmekte olmasıdır.

Şimdi dilerseniz online çek senet tahsilatı nasıl yapılır görselleri ve açıklamaları ile birlikte daha yakından inceleyelim.

ONLİNE ÇEK TAHSİLATI

➤ Bayi veya müşterilerinizden sahada yaptığınız ÇEK tahsilatı cep telefonunuz veya tablet cihazınız ile online cari hesaba aktarılır.

➤ İşlem bilgisi anında e-mail veya SMS ile merkeze bildirilir.

➤ Merkezdeki yetkili çeki onaylayabilir ya da reddedebilir. Onaylarsa ÇEK bilgisi müşterinin cari hesabına otomatik olarak aktarılır. Reddederse çek «iptal» statüsüne geçer.

ONLİNE SENET TAHSİLATI

➤ Bayi veya müşterilerinizden sahada yaptığınız SENET tahsilatı cep telefonunuz veya tablet cihazınız ile online cari hesaba aktarılır

➤ İşlem bilgisi anında e-mail veya SMS ile merkeze bildirilir.

➤ Yetkili admin panelde senedi onaylayabilir ya da reddedebilir. Onaylanan SENET bilgisi ERP/muhasebe sisteminde cari hesaba otomatik olarak aktarılır. Reddedilen senet «iptal» statüsüne geçer.

Netahsilat e-tahsilat sistemlerinin en çok kullanılan modülü ise online kredi kartı tahsilatıdır. Özellikle bayilik ile çalışan kurumsal firmaların tercih ettiği bayi tahsilat sistemi sayesinde bütün ödemeler online olarak kredi kartlarından alınabilmektedir. Tek çekim, taksitli çekim, tekrarlı çekim, komisyonlu tahsilat ve isteğe uygun olarak projelendirilebilen tahsilat seçenekleri sunulmaktadır.

Online tahsilat yapmak isteyen firmaya özel bir ödeme sayfası açılır. Bu sayfaya özel olarak güvenlikli bir şekilde bankalardan alınan sanal poslar entegre edilir. Referans firmalar ve örnek ödeme sayfaları için http://www.netahsilat.com/etahsilat adresini ziyaret edebilirsiniz. Ödeme yapmak isteyen, kullanıcı, bayi, üye ya da diğer firmalar sizin ödeme sayfanıza giriş yapar. Üyeliksiz, kayıt olarak ya da sizin vermiş olduğunuz bilgiler ile sisteme giriş yapar. Ardından kredi kart bilgileri ile belirtilen ödeme tutarını girerek size olan borcunu öder.

Ödeme yapıldığı anda kullanıcıya, bayiye, alt bayiye, firmaya kısacası istenen mecralara ödeme bilgileri gönderilir. İster kullanıcı isterse de firma, kendi paneli üzerinden ödeme bilgilerini görebilir ve ödeme ekstresini çıkartabilir. Firma yetkilisi özel bir yönetim paneline sahiptir. Bu sayede alınan her ödemenin anlık ve geriye dönük bir şekilde takibi yapılabilmektedir.Yönetim paneli aracılığı ile online iptal/iade işlemleri yapılabilmektedir. Netahsilat online tahsilat sistemleri hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için 0 212 256 60 00‘ı arayabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.