Mutfak Ürünleri Online Satış Sitesi Nasıl Kurulur

Mutfak Ürünleri Online Satış Sitesi Nasıl Kurulur

Yaşam alanları içerisinde bayanların en çok özen gösterdiği alanların başında mutfaklar başı çekmektedir. Bir ev hanımı için en değerli alanlardır. Bu sebeple de en çok ilginin gösterildiği ve bu ilgiye paralel olarak en çok bütçe ayrılan yerler olarak bilinir mutfaklar. 

Durum böyle olunca mutfak ürünleri, malzemeleri, araç ve gereçleri satışının pazar payı da oldukça büyük olmaktadır. Bununla birlikte son zamanlarda mutfak ürünleri ve türevlerinin internette arama hacimleri ve online satışları da artmaya başlamıştır. Bu sebeplerden dolayı doğal olarak e-ticaret için yani internette satış yapılabilecek en iyi sektörler arasında yerini ayırtmıştır.

Mutfak Ürünleri Online Satış Sitesi Nasıl Kurulur ?

Mutfak ürünleri satan bir mağazanız mevcut ise ve sizler bu mağazanızda bulunan ürünleri aynı zamanda internette de satışa sunmak istiyorsanız bir e-ticaret sitesi (sanal mağaza) kurmanız gerekir. E-ticaret paketleri ile açılan e-ticaret siteleri, internette online satış yapılabilmesi için gerekli bütün yazılım, donanım, tasarım, teknik destek ve eğitimleri bir arada sizlere sunan paketlerdir. Neticaret e-ticaret paketleri ile birlikte anahtar teslim bir şekilde sanal mağazanız 1 iş günü içerisinde kurulur ve internette ürün satışı yapmaya başlayabilirsiniz.

2001 yılında kurulan ve 1000’in üzerinde işletme tarafından aktif olarak kullanılmakta olan Neticaret e-ticaret paketleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için 0 212 256 60 00‘ı arayabilir ya da Ücretsiz Demo Talebi göndererek sanal mağaza yazılımlarını ücretsiz bir şekilde inceleme şansına sahip olabilirsiniz.

E-ticaret Sitesi Kurmak İçin Neler Gereklidir ?

Şirket sahibi iseniz e-ticaret sitesi kurabilmek için hiç bir engeliniz bulunmamaktadır. Şirket sahibi olunma prosedürü ise satılan her ürünün faturalandırması zorunluluğundan gelmektedir. Yani internette bir ürün satışı yaptıktan sonra bu ürünü faturalandırmanız ve devletin belirlemiş olduğu KDV tutarını ödemeniz gerekir. Bu zorunluluğunun dışında e-ticaret sitesi üzerinden satış yapabilmek için;

» Profesyonel ve e-ticaret hukuku ile tam uyumlu bir e-ticaret yazılım paketi kullanmanız gerekir.

» Kredi kartı ile ödeme alabilmek için bankalardan sanal pos almanız ya da alternatif ödeme sistemleri (Payu, Paynet, Paypal, İyzico, İpara, BKM Ekspress) kullanmanız gerekir.

» Kargolama işlemleri için herhangi bir kargo firması ile anlaşma yapmanız gerekir.

» Havale/EFT ile ödeme alabilmek için bankalardan hesap açtırmanız gerekir.

» Online satış yapacağınız ürünleri özellikleri, açıklamaları, görselleri, fiyatları, stok durumları ile birlikte e-ticaret sitenize eklemeniz gerekir.

» Yönetim paneli üzerinden sipariş takibi yaparak, alınan siparişleri anlaşmış olduğunuz kargo firması ile ilgili adrese göndermeniz gerekir.

» İnternette yapacağınız satışları arttırabilmeniz için E-ticaret, SEO, SMO ve SEM uzmanlarımızın tavsiyelerine uymanız gerekmektedir.

Alınan Güvenlik Önlemleri

Mutfak ürünleri online satış sitesi kurmak profesyonel bir e-ticaret alt yapısı kullanıldığı taktirde oldukça kolay ve güvenlidir. Çünkü profesyonel e-ticaret alt yapıları ileri teknoloji güvenlik önlemleri ile koruma altına alınmaktadır. Bu önlemler arasında ödeme sayfaları bazlı 256bit SSL şifreleme ve sunucu bazlı Firewall, IPS, IDS, RAID5 sistemleri alınan güvenlik önlemleri başı çekmektedir. Yani dışarıdan gelebilecek olan bütün saldırı ve tehditlere karşı sanal mağazalarda bir duvar örülmüştür.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.