Netahsilat Kredi Kartı ile Tahsilat Sİstemleri

Netahsilat Kredi Kartı ile Tahsilat Sİstemleri

Kredi kartı ile tahsilat sistemleri ilk defa Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından Netahsilat e-tahsilat sistemleri olarak geliştirilmiştir. Netahsilat e-tahsilat sistemleri sayesinde, firma, şirket, kurum ve kuruluşlar bayilerinden, alt bayilerinden, müşterilerinden, üyelerinden ve abonelerinden sorunsuz bir şekilde online kredi kartı tahsilatı yapabilmektedirler. 

E-tahsilat, Türkiye’de Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından tescillenmiş bir markadır. 1000’in üzerinde firma tarafından aktif olarak kullanılmakta ve 2001 yılından beri ileri teknoloji güvenlik önlemleri altında geliştirilmekte ve korunmaktadır. Tahsilat süreçlerinde sorun yaşayan firmaların yaşadıkları bütün sıkıntıları ortadan kaldırdığı gibi aşırı iş gücü ve zaman kayıplarının önüne geçmektedir.

Kredi Kartı ile Tahsilat Nasıl Yapılır

Firmanız için özel bir ödeme sayfası açılır. Bu ödeme sayfasına bankalardan alınacak olan sanal pos entegrasyonları yapılır. Açılan ödeme sayfasına öze bir de yönetim paneli kurulmaktadır. Tüm sayfalar uluslar arası güvenlik önlemleri ile koruma altına alınır. Ödeme yapacak kullanıcılar e-tahsilat sitenize giriş yaparlar ve ardından istemiş olduğunuz bilgiler ile birlikte kredi kart bilgileri girerler ve ödemelerini tamamlarlar. Ödeme yapıldığı anda her iki tarafa da bilgilendirme mailleri gönderilir.

Müşterileriniz, bayileriniz ve sizler yapılan ödeme ekstrelerine hesaplarınız üzerinden ulaşabilirsiniz. Ödeme yapacak olan taraf ister tek çekim, ister taksitli, isterse de üyelikli ya da üyeliksiz ödemesini yapabilmektedir. Sizin sunmuş olduğunuz bütün ayrıcalıklardan faydalanabilirler. Netahsilat e-tahsilat sistemleri ERP/muhasebe programlarınız ile entegre bir şekilde çalışmaktadır. Yapılan her ödeme otomatik olarak muhasebe programına işlenir.

E-tahsilat Sistemi Nereye Kurulur

Kredi kartı ile tahsilat sistemi sizin alan adınızın alt alan adına (odeme.alanadiniz.com) ya da seçmiş olduğunuz bir alan adına (www.odemesiteniz.com) kurulur. Müşterileriniz bu alan adlarına giriş yaparak ödeme sayfası üzerinden size yapmaları gereken ödemelerini kredi kartları ile tamamlayabilmektedirler. E-tahsilat sisteminin bulunduğu alan adınız ve sisteminiz 256Bit SSL şifreleme sistemleri ile koruma altına alınmaktadır. Ayrıca sitelerin barındırıldığı sunucularda PCI DSS, Firewall, IPS, IDS ve RAID5 güvenlik ve yedekleme önlemleri alınmaktadır. Yani siteniz dışarıdan gelebilecek olan bütün saldırılara karşı koruma altına alınır.

Kredi Kartı ile Tahsilat Sistemi E-tahsilat’ın Fonksiyonları

✓ Tek çekim, taksitli, periyodik ve komisyonlu tahsilat yapılabilir.

✓ Yapılan bir ödemede yanlışlık yapıldığında bir kaç tuş ile iptal ve iade işlemleri gerçekleştirilebilir.

✓ Bayi alt bayi zincir tahsilat sistemi oluşturularak bayileriniz direk olarak sizin kasanıza ödeme alabilmektedir. Bu sayede fiziksel pos alamayan bayileriniz de müşterlerinden kredi kartı ile tahsilat yapabilir.

✓ Müşterilere SMS ve E-mail gönderimleri yapılarak otomatik bir şekilde tahsilat yapma imkanı bulunmaktadır.

✓ 3D Secure yani cep telefonlarına müşterilerin bankalara kayıtlı cep telefonlarına şifre gönderilip, o şifre giriş yapıldığı zaman tahsilat yapılabilir.

✓ Muhasebe programları ile cari ve ekstre entegrasyonları yapılabilmektedir.

✓ Alınan bütün ödemelerin grafiksel ve istatistiksel raporları çıkartılabilir. Sahip olunan özel yönetim paneli sayesinde bütün kontrol firma yetkilisi tarafından yapılabilmektedir. Sahip olunan raporlar istenildiği zaman export edilebilir.

✓ Türkiye’de buluna bütün bankaların sanal pos entegrasyonları yapılabildiği gibi alternatif ödeme sistemleri (Payu, Paynet, Paypal, İpara, İyzico, BKM Express vbv.) kurulumları da yapılarak sorunsuz bir şekilde kullanım imkanı bulunmaktadır.

✓ Çek, senet ya da nakit tahsilatlarının sisteme girilerek merkez tarafından onay verilmesi ile birlikte kayıt işlemleri tamamlanabilmektedir.

✓ Responsive yani mobil uyumlu geliştirilen sistem sayesinde cep telefonlarından, tablet bilgisayarlardan ve internete bağlanabilen bütün akıllı telefonlar üzerinden ödeme yapma imkanı bulunmaktadır.

Kredi Kartı ile Tahsilat Sistemi E-tahsilat’ın Sunmuş Olduğu Avantajlar

Eskiden firmalar ödemelerini klasik tahsilat teknikleri olan havale, eft, yerinde tahsilat, talsildarcı gönderme, çek, senet ve benzeri ile yapmaktaydılar. Ancak bu tahsilat yöntemlerinde bir çok sorun ile karşı karşıya kalınmakta idi. Ödemeler zamanında alınamamakta, ödem yapacak olan bayi ya da müşteriye ulaşılamamakta, ödeme almak için uzun yollar gidilmekte, telefon ve faks trafiği yaşanmakta, yanlış yapılan bir ödemenin düzeltilmesi için saatler harcanmakta ve her ödemenin muhasebe programına işlenebilmesi için aşırı iş gücü ve zaman kayıpları yaşanmaktaydı. Netahsilat e-tahsilat sistemleri ile bütün bu sıkıntılar ortadan kaldırılmıştır. Artık bütün ödemeler saniyeler üzerinde tahsilat sayfanız üzerinden gerçekleşmekte ve alınan her ödemenin anlık olarak takibi yapılabilmektedir.

Ücretsiz Bilgi ve Demo Talebi

Netahsilat e-tahsilat sistemleri hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için 0 212 256 60 00‘ı arayabilir ya da ücretsiz demo talebi göndererek e-tahsilat uzmanlarımızın sizlerle iletişime geçmelerini sağlayabilir ve e-tahsilat sistemlerini ücretsiz olarak test edebilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.