İyi Bir Alışveriş Sitesinde Olması Gereken Teknik Özellikler

Online alışveriş sitesi açabilmek için profesyonel e-ticaret sistemlerinin kullanılması gerekmektedir. E-ticaret sistemleri internet ortamında ürün ve hizmetlerin, tüketiciye ve ya bayiye sunulmasını ve aynı zamanda online sipariş alınarak online satış yapılabilmesini sağlayan sistemlerdir. Tüketici ve işletme sahibi sanal ortamda buluşturan online alıveriş siteleri sayesinde herhangi bir fiziksel temas olmadan ürün alım ve satım işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Online alışveriş sitesi açacak olan işletmeler ve girişimciler, sanal mağazalarını kurmadan önce kullanacakları sistemin hangi teknik özelliklere sahip olduğuna dikkat etmelidirler. Bu konu sorunsuz bir şekilde online ticaret yapabilmeleri için gereklidir. Bugünkü makalemizde iyi bir alışveriş sisteminde olması gereken teknik özelliklerden bahsedilecektir.

Hızlı Kurulum ve Kolay Yönetim

Kullanılacak olan e-ticaret sistemi, sitenize hızlı bir şekilde kurulabilmeli ve yönetimi kolay olmalıdır. Kurulum sırasında, elektronik ticaret için gerekli olan yazılım, tasarım, hosting, güvenlik önlemleri ve diğer özellikler bir bütün olarak verilmelidir. Yani ekstra bir çalışma yapılacağı zaman başka bir firma ile ya da yazılımcı ile daha çalışmaya gerek bırakmamalıdır. Yönetim paneli kullanımı kolay olmalı, e-ticaret sistemini sunan firma tarafından özel eğitimler ile sizlere nasıl kullanılacağı anlatılmalıdır.

Geliştirilebilir Altyapı

Alacağınız e-ticaret sistemi geliştirilebilir alt yapı özelliklerine sahip olmalıdır. Kullandığınız sistem hem e-ticaret firmanız tarafından güncellenmeli hem de sizler tasarım üzerinde istediğiniz değişiklikleri yapabilmelisinizdir.

Ödeme Sistemleri

E-ticaret sitelerinizde online ödeme alabilmeniz için bazı sistemlerin kullanılması gerekir. Havale, eft, kredi kartı, mobil ve tahsilatlı kargo ödemelerini alabilmek için gerekli olan online ödeme sistemi alt yapıları, e-ticaret sisteminizde sizlere hazır olarak sunulmalıdır.

Güvenlikli Altyapı

E-ticaret sitelerinizde belki de ne çok dikkat etmeniz gereken konu arasında yer almaktadır güvenlik. Başta ödeme sayfalarında 128bit SSL şifreleme sistemleri olmak üzere, sitelerin barındırılmakta olduğu sunucularda Firewall, IPS, IDS ve RAID5 güvenlik, saldırı – tehdit önleyici ve yedekleme sistemlerinin kullanılması gerekmektedir.

Sosyal Medya ve Arama Motoru Optimizasyonu

Açılacak olan online alışveriş sitesi arama motorlarında üstün performans gösterebilmeli ve bu performansın sağlanabilmesi için gerekli olan SEO eklentilerini içermelidir. Aynı zamanda sosyal medya da daha aktif olunabilmesi için hemen paylaş, facebook store, beğen gibi buton ve sosyal medya ile birlikte aktif olarak çalışılabilecek özelliklerin var olması önemlidir.

Yukarıda anlatılan özelliklerin yanı sıra iyi bir alışveriş sitesinde olması gereken özellikler detaylı bir şekilde https://www.neticaret.com.tr/urunler/neticaret-eticaret-paketleri.pdf sayfasında detaylı bir şekilde sıralanmıştır.

Eçözüm 2001 yılından beri e-ticaret sektöründe profesyonel e-ticaret sistemleri geliştirmiş ve aradan geçen süreç içerisinde on binlerce e-ticaret sitesini referansları arasına katmıştır. İleri teknoloji kullanılark geliştirilen bu sistemleri daha yakından tanımak yani online test edebilmek için ücretiz demo talebinde bulunmanız yeterli olacaktır. Sol kısımda bulunan demo talep butonuna tıkladıktan sonra sizden istenen bilgileri doldurmanız ve ardından göndermeniz yeterli olacaktır. Neticaret uzman e-ticaret ekibi en kısa sürede sizlerle temasa geçecektir.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.