İnternetten mal – ürün satışı yapmak

İşletmenizde bulunan mal ve ürünlerinizi internette de satmak istiyorsanız e-ticaret sistemlerini kullanmanız gerekmektedir. E-ticaret sitemleri online satış yapabilmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi karşılayan sistemlerdir. Ürün ve mallarınızı özelikleri, fiyatları ve görselleri ile birlikte kendi alışveriş sitenize eklenmesini ve ardından satış yapılabilmesini sağlarlar.

İnternetten ürün satmak işletme sahibi olanlar için oldukça kolaydır. Ürünlerinizi faturalandırabileceğiniz bir şirketiniz var ise Neticaret e-ticaret paketleri kullanılarak bir iş günü içerisinde online satış yapılmaya başlanabilmektedir. Neticaret e-ticaret paketleri ile başvuru yaptığınız günden itibaren bir iş günü içerisinde mal ve ürünlerinizi ekleyebileceğiniz, sipariş alabileceğiniz ve aynı zamanda ürünlerinizin online satışını gerçekleştirebileceğiniz siteniz hazır hale getirilmektedir. E-ticaret sitenizi yönetebilmeniz için internete girebiliyor olmanız yeterlidir.

E-ticaret Sitesi (Online Satış Sitesi) Açarken İzlenen Adımlar

Alan adı ismi belirlenir. Alan adı internette sahip olacağınız sitenin adıdır. Alan adı alındıktan sonra e-ticaret uzmanları tarafından özel sunucularda barındırılmaya başlanır. Yazılım ekibi tarafından Neticaret e-ticaret sistemlerinin kurulumu sitenize sağlanır. Bu noktanda sonra kullanacağınız ödeme sistemlerini belirlemeniz gerekmektedir. Genel olarak 3 yol ile ödeme yapılmaktadır; kredi kartı, havale – eft ve kargoya kapıda ödeme. Bu sistemlerin tamamının alt yapısı online satış sitenizde hazırdır. Ancak kreid kartı ile ödeme alabilmeniz için bankalara sanal pos başvurusu yapmanız, havale ve eft ile ödeme alabilmek için yine bankalardan hesap numarası açtırmanız, tahsilatlı kargo yöntemi ile ödeme alabilmeniz için ise herhangi bir kargo firması ile anlaşma yapmanız gerekmektedir. Neticaret e-ticaret uzmanları bütün bu prosedürleri yerine getirirken sizlere destek olmaktadır.

Online Mal ve Ürün Satış Siteniz Kurulduktan Sonra

İnternette sahip olduğunuz mal ve ürünlerinizi satışa sunabilmeniz için açacağınız site için gereksinimleriniz yukarıda anlatılmıştır. Bu noktadan itibaren ürünlerinizi fotoğrafları, özellikleri, stok bilgileri ve fiyatları ile sitenize eklemeniz gerekmektedir. Eğer tedarikçi bir firmanız var ise ve o firmanın ürünleri hakkında toplu bilgisi mevcut ise Neticaret yazılım ekibi tarafından dakikalar içerisinde sitenize ürünleriniz eklenmektedir.

Ürün, ürün kategorisi, sayfa ekleyebilmek ve e-ticaret online satış sitenizde değişiklik yapabilmeniz için ise bir adet yönetim paneliniz bulunmaktadır. Bu yönetim panelinin kullanımı oldukça rahat ve öğrenmesi kolaydır. E-ticaret uzmanları sitenize ürün eklemeye başlamadan önce yönetim panelinizi nasıl kullanacağınıza dair kısa süren eğitimler vermektedirler. Bu eğitimlerin ardından yüzlerce özelliğe sahip olan admin (yönetim) paneliniz üzerinden ürün eklemeye ve online sipariş almaya başlayabilmektesinizdir.

Detaylı Bilgi ve Ücretsiz Demo Talebi

Mal ve ürünlerinizi internetten satabileceğiniz profesyonel online satış sistemlerini ücretsiz olarak test etmek isterseniz aşağıda bulunan butona tıklayarak sizlerden istenen kısa bilgileri doldurabilirsiniz. E-ticaret uzmanları mail ve telefon yolu ile en kısa sürede sizlerle iletişime geçerek Neticaret e-ticaret paketleri hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunacak ve ve sistemini ücretsiz olarak incelemenizi sağlayacaklardır.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.