İnternette Ürün Satışı Nasıl Yapılabilir

“İnternette Ürün Satışı Nasıl Yapılır?” sorusu son zamanlarda işletmelerin en çok araştırdığı konular arasında yer almakta. Bunun en büyük sebebi ise teknolojinin gelişmesi ve insanların hızlı bir şekilde bu değişime uymasından geçiyor.

İnsanlar alışveriş alışkanlıklarını değiştiriyor. Yerel mağazalardan yapılan alışveriş oranları gittikçe düşüyor, sanal mağazalar üzerinden yapılan satış hacimleri ise her geçen gün artıyor. Teknolojinin gelişmesi, teknolojik ürünlerin kullanımının daha kolay olması, internet kullanım oranlarının ciddi bir şekilde artışı ve teslimat hizmetlerinin hızlanması ile artık ticaret yerini e-ticaret yani internet üzerinden yapılan elektronik ticarete bırakıyor.

Bu makalede ise internet üzerinden ürün satışı yapmak isteyen işletmelere özel geliştirilmiş olan yazılımlardan bahsedilecektir. İnternette sanal mağaza nasıl açılır, ürün satışı nasıl gerçekleştirilir, kullanılması gereken sistemlerin özellikleri nasıl olmalıdır gibi soruların cevaplarına yer verilecektir.

1. İnternette Sanal Mağaza Nasıl Açılır

İnternet sanal mağaza açabilmek için e-ticaret yazılımları geliştirilmiştir. Bu yazılımlar paketler halinde işletmelere sunulmaktadır. Online ticaret – pazarlama yapılabilmesi için işletmelerin gereksinim duyacağı bütün özellikler bir arada sunulmaktadır. Yönetim panelleri sayesinde açılan siteler üzerinde değişiklikler yapılabilmekte, ürünler eklenebilmekte ve online siparişler alınarak satış yapılabilmektedir.

Neticaret Türkiye’de tam 14 yıldır kullanılmakta olan ve Eçözüm Bilgi Teknolojileri tarafından geliştirilmiş bir e-ticaret yazılım paketidir. Neticaret e-ticaret yazılım paketi sayesinde işletmelerin istekleri doğrultusunda bir(1) iş günü içerisinde sanal mağaza kurulumu yapılır ve anahtar teslim bir şekilde işletmete sunulur. Verilen kısa eğitimlerin ardından sistemin nasıl kullanılacağı işletme sahibine öğretilir. Artık işletme sahibi internet üzerinden online ürün satışı yapmaya başlayabilir.

eticaret ofis2. İnternette Ürün Satışı Nasıl Gerçekleştirilir

E-ticaret sitesi açıldıktan sonra yönetim paneli üzerinde ürün ekleme alanları bulunmaktadır. Açıklamalar, görseller, fiyatlar, stok bilgileri ve eklenmesi istenen bilgiler aracılığı ile açılan sanal mağazalara ürün eklemesi yapılabilmektedir. Yapılan tanıtım çalışmalarının ardından internet kullanıcıları e-ticaret sitenize giriş yapmaktadırlar. Beğendikleri ürünlerin yanından bulunan satın al ya da sepete ekle butonlarını tıkladıktan sonra sunmuş olduğunuz ödeme sistemlerinden herhangi bir tanesini seçerek ürün ücretini yatırırlar. Yönetim paneline düşen sipariş bilgileri sayesinde ilgili müşteri ile iletişime geçilir ve alınmış olan adres bilgilerine ilgili ürünün gönderimi sağlanır. Ödeme seçenekleri kredi kartı, havale, eft, kargoya kapıda ödeme ya da sizlerin kullanmak istediğiniz tahsilat tercihlerinden herhangi bir tanesi olabilmektedir.

3.  Kullanılması Gereken Sistemlerin Özellikleri Nasıl Olmalıdır

E-ticaret sistemleri istemiş odluğunuz her özelliği sizlere verebilecek bir şekilde tasarlanmalıdır. İleri derece güvenlik önlemleri ile donatılmış olmalı ve dışarından gelecek bütün tehditleri önceden tespit ederek engelleyebilmelidir. Yönetim paneli rahat ve kolay kullanıma sahip olmalı, istenildiği zaman teknik destek alınabilmeli, istenildiğinde muhasebe programlarının entegrasyonları yapılabilmeli, mobil ödeme gerçekleştirilebilmeli, sosyal medya – seo (arama motoru optimizasyonu) ile tam entegre bir şekilde çalışabilmelidir.

İndirim çeki, fırsat modülleri, sosyal medya sitelerine tam entegrasyon, versiyon güncellemeleri, istekler doğrultusunda yapılan değişiklikler, geliştirilebilir tasarım özelliği ve daha bir çok ayrıcalığı sizlere sunabilmelidir. İnternette ürün satışı nasıl yapılır sorusuna en etkili bir şekilde cevap verebilecek özelliklere sahip olmalıdır.

Neticaret E-ticaret Sistemleri

Neticaret e-ticaret sistemleri yani online sanal mağaza kurulumu için gerekli bütün alt yapı ve yazılım hizmetlerini bir araya getiren e-ticaret sistemleri ile birlikte internet üzerinden sorunsuzca online satış gerçekleştirilebilmektedir. Ücretsiz olarak test etme şansına sahip olduğunuz bu sistem sayesinde sektörünüz ile ilgili ürün satın almak isteyen internet kullanıcılarına rahat ve kolay bir şekilde ulaşma şansınız bulunmaktadır.

İnternetten ürün satışı nasıl yapılır” sorunuza en etkili cevabı alabilmek için aşağıda bulunan ücretsiz demo talebi butonuna tıkladıktan sonra sizden istenen kısa bilgileri doldurmanız yeterli olacaktır. Neticaret e-ticaret uzmanları sektörüne özel soracağınız ve aklınıza takılan bütün soruları sizlerle iletişime geçerek cevaplandıracaklardır.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.