İnternet Üzerinden Satış Yapmak İstiyorum

İnternet Üzerinden Satış Yapmak İstiyorum

Şu sıralar fiziksel mağazaları aracılığı ile satış yapmakta olan işletmelerin en çok aradığı ve merak ettiği konulardan bir tanesi de “İnternet üzerinden satış yapmak istiyorum.” ‘dur. Bunun iki büyük sebebi vardır. Birincisi teknoloji hızlı bir şekilde gelişmiştir ve bu sebeple bilgisayar, akıllı telefon, tablet bilgisayar ve internet kullanım sayısı artmıştır. İkinci sebep ise alışveriş siteleri üzerinden yapılan satışlarda eleman, mağaza, elektrik, depo gibi ekstra masrafların yer almaması sebebi ile ürünlerin çok daha uygun fiyata satılabiliyor olmasıdır. Bu durumda da insanlar yerel mağazalar yerine seçimlerini sanal mağazalar üzerine yapmaktadırlar. 

Bu makale internet üzerinden satış yapmak istiyorum diyen işletmeler için hazırlanmış ve alışveriş sitesi açarak online sipariş alma ve satış yapmak için neler yapılması detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Hiç bir yazılım, donanım, tasarım ya da internet bilginiz olmasa dahi, bu yazı aracılığı ile internette nasıl satış yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

1. İnternette Üzerinden Satış Yapmak İçin Neler Gereklidir

✔ Şirket sahibi olmanız gereklidir. E-ticaret yani elektronik ticaret hukukuna göre, internette yapılan her satışın yerel mağazalarda olduğu gibi faturalandırılması gerekir. Şirket statünüz (anonim, şahıs, limited ve benzeri) fark etmeksizin işletmesi olan herkes e-ticaret sitesi açarak internet üzerinden satış yapabilmektedir. Bu arada hatırlatmakta fayda var; e-ticaret sitesi, sanal mağaza, alışveriş sitesi, online satış sitesi, elektronik ticaret sitesi aynı anlama gelmektedir.

✔ E-ticaret yazılımına sahip olunması ve bu yazılımın güvenlik önlemleri alınarak internette satış yapılabilmesi için gerekli bütün prosedürleri yerine getirebilmesi gerekir. E-ticaret paketleri hakkında genel bilgi makale sonunda verilecektir.

✔ Havale/EFT, kargoya kapıda ödeme seçeneklerinin yanı sıra internette kredi kartları ile de satış yapılmak isteniyorsa, e-ticaret sitesi kurulduktan sonra bankalara sanal pos başvurusu yapılması gerekir.

✔ E-ticaret sitesi kurulduktan sonra yönetim paneli üzerinden ürün bilgilerinin siteye girilmesi ve ardından tanıtım ve reklam çalışmalarının yapılması gerekir.

✔ Son olarak internetten alınan siparişlerin takip edilerek anlaşılan bir kargo firması ile müşterilere gönderimin yapılması gerekir.

2. Kullanılacak E-ticaret Yazılım Paketi Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır

✔ İleri teknoloji güvenlik önlemleri ile sunucu ve ödeme sayfaları koruma altın alınmış olmalıdır.

✔ E-ticaret hukukuna uygun bir şekilde alışveriş sitesi geliştirilmeli ve hukuksal hiç bir eksikliği olmamalıdır.

✔ Ödeme sistemi, muhasebe programı, toplu ürün, ürün arama siteleri, facebook store ve benzeri gibi entegrasyonlar sorunsuz bir şekilde yapılabilmelidir.

✔ Yönetim paneli sade, anlaşılır ve site üzerinden yapılan her işlemin takip edilebilmesini sağlayacak bir şekilde dizayn edilmelidir.

✔ E-ticaret tasarımı geliştirilebilir olmalı ve istenilen tasarım siteye giydirilebilir olmalıdır.

✔ Tüm bankaların sanal pos entegrasyonları yapılabilmeli, havale/eft ve kargoya kapıda ödeme seçenekleri sorunsuzca kullanılabilmelidir.

✔ Arama motorlarına istekleri doğrultusunda yazılım altyapısı geliştirilmiş ve sosyal medya optimizasyonuna uygun bir şekilde sayfalar dizayn edilmiş olmalıdır.

✔ Kullanılmaya başladıktan sonra telefon ve mail yolu ile hızlı bir şekilde destek alınabilmeli ve istenildiği zaman e-ticaret paketi ile ilgili eğitim alınabilmelidir.

✔ Sistem üzerinden müşterilere toplu mail ve SMS gönderimi yapılabilmeli, fiyat karşılaştırma siteleri, Google, ve tedarikçi firma avantajlarından özel olarak faydalanabilmelidir.

✔ Alan adı, e-ticaret yazılımı, eğitim, destek, hosting, güvenlik, entegrasyon ve diğer hizmetler tek bir paket içerisinde verilebilmelidir.

Bir alışveriş siteis paketinin sahip olması gereken diğer bütün özellikler hakkında bilgi sahibi olabilmek için E-ticaret Paketleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Neticaret E-Ticaret Paketleri

Neticaret, Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından ilk olarak 2001 yılında geliştirilmiş olan ve her yıl kendisini geliştiren bir e-ticaret yazılım paketidir. İnternet üzerinden satış yapmak istiyorum diyenler sadece 1 (bir) iş günü içerisinde alışveriş sitelerini kurarak sanal mağazaları üzerinden alışveriş yapabilmektedirler. Neticaret e-ticaret paketleri internette ticaret yapılabilmesi için gerekli her şeyi bir arada sunan bir yazılım sistemidir. Ücretsiz bir şekilde sistemi inceleyebilmek için 0 212 256 60 00’ı arayabilir ya da Ücretsiz Demo Talebi göndererek e-ticaret uzmanlarının sizlerle temasa geçmesini sağlayabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.