Google’da Anlık Aranan Kelimeleri Görebilirsiniz

Türkiye’de en çok kullanıcı trafiğine sahip olan arama motoru Google çok ilginç bir uygulama ile karşımıza çıktı. Anlık olarak en çok aratılan kelimeleri özel bir panel sayesinde kendi renklerinde göstermeye başladı. Google hot trends olarak başlattığı bu uygulama sayesinde Türkiye’de anlık olarak yapılan aratmaları görebilirsiniz.

Google’un sunmuş olduğu bu ayrıcalığı takip ederek aram motoru davranışları üzerinde kendinize özgü kurallar çıkartabilir ve hangi çalışmaların yapılması gerektiğine dair kararlar alarak arama motoru performansınızı arttırabilirsiniz.

Google Hot Trends’in E-ticaret Sitenize Katkıları

Google hot trends sayesinde Türkiye’den arama motoru Google’a giriş yapan kullanıcıların arama stratejileri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sayede e-ticaret sitelerinizde oluşturacağınız blog ve haber sayfaları ile birlikte ürün detaylarınızı tüketicilerin ürün arama stratejilerine göre belirleyebilirsiniz.

Google Neden Önemli Bir Arama Motoru

E-ticaret sitelerine sosyal medya, tanıtım – reklam, arama motorları, mail marketing ve tanıtım yazıları gibi bir çok kanaldan kullanıcı trafiği sağlanabilir. Ancak bu kullanıcılar arasında en çok dönüşüm oranına sahip olanı arama motorlarıdır. Google, yandex, bing, yahoo ve diğer arama motorlarına giriş yapan kullanıcılar direk olarak bilgi sahibi olmak ya da sitenizden ürün satın almak için kelimeleriniz üzerinde arama yapan kullanıcılardır. Bu sebeple hedef kitleye en doğru şekilde ulaşılmış olur.

 

Google Arama Trendlerini Belirleyen Sayılar

Google arama trendlerine bir kelimenin giriş yapabilmesi için genel tabloya bakıldığında 5000+ arama yapılması gerektiği görülüyor. Bu sayı kimi zamanlarda 10.000+ ile 2000+ arasında değişebiliyor. Genel olarak gündemde olan ve merak uyandırıcı kelimelerin ani artışları sonucunda Google arama trendleri de anlık olarak değişebiliyor. Örneğin kpss başvuruları yapılacağı zaman Google arama trendlerinin sayısı 50.000+ üzerinde olabiliyor. Dikkatleri çeken bir konu ise Google ana sayfasında özel günler ya da kişiler için yapılan reklamlarda bu sayı 1.000.000+ olabiliyor.

Google Arama Trendlerini Anlık Olarak Gösteren Site

Google arama trendlerini anlık olarak gösteren siteye ulaşabilmek için >> Google Hot Trends.

İlginizi Çekebilir: Google Trends ile E-ticaret Siteniz İçin En Sık Yapılan Aramaları Bulun

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.