Google+ Firma Hesabıyla E-ticaret Sitenize Gelen Kullanıcı Sayısını Arttırın

Google+ Firma Hesabıyla E-ticaret Sitenize Gelen Kullanıcı Sayısını Arttırın

Google Plus her ne kadar sosyal medya siteleri arasına geç katılmış bir paylaşım sitesi olsa da başta arama motoru optimizasyonu olmak üzere, sitelere gelen kullanıcı trafiğini arttırdığı için son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen bir mecra olmaya başlamıştır. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Google+, aktif olarak internetten ürün almak isteyen kullanıcılar tarafından Türkiye’de de kullanılmaya başlanmıştır.

Google Plus’un e-ticaret sitelerine en büyük katkılarından bir tanesi sitelere sağlamış olduğu trafiklerdir. E-ticaret firmalarının sahip oldukları hesaplar üzerinden yapılan paylaşımlar, Google Plus hesabı olan tüketiciler tarafından ilgili aramalar yapıldığında, Google dizininde daha üst sıralarda yer almaktadır. Bu sayede pazarlanan ürünlerin daha fazla kullanıcıya ulaşması sağlanarak satıl oranlarında artışlar gözlenebiliyor.

Neticaret sosyal medya optimizasyon departmanı tarafından da en çok tercih edilen sosyal paylaşım siteleri arasında yer alan Google+’da paylaşımların kullanıcı aramalarına uygun bir şekilde yapılmasının yanı sıra paylaşılan linkler, kullanılan görseller ve aynı zamanda gönderiye eklenen hashtagler kullanıcı trafiğinin hem daha fazla artmasına hem de SEO çalışmalarının olumlu etkilenmesine sebep olmaktadır. Peki e-ticaret siteleri için açılan Google+ sayfalarında paylaşımlar nasıl olmalıdır ?

Görselleri Özenle Seçiniz

Her sitede olduğu gibi, Google+’da da yaratıcı tasarımlara sahip ürün görselleri daha fazla merak uyandırmakta ve kullanıcının dikkatini çekmektedir. Bu sebeple paylaşılan görsellerinizi özel olarak sunulmuş olan sitelerden alacağınız Premium üyeliklerden oluşmasına ya da bir grafiker yardımı ile yapılmasına dikkat ediniz. Eğer ürünleriniz ile ilgili görseller oluşturuyorsanız, müşterilerinize sunmuş olduğunuz kampanyalar, indirimler ya da çekilişleri ön plana çıkartabilir ve ilgili ürünün tam anlamı ile tanınabilmesini sağlayan bir görsel seçebilirsiniz.

Ürün İle İlgili Yazılar Yazınız

Paylaşım yapacağınız ürün görselini belirledikten sonra, ürün ile ilgili birkaç cümlelik yazılar yazmanız Google+’ın en fazla dönüşüm sağlamanızı sağlayan özelliği arasında yer almaktadır. Çünkü başta Google+ üyeliği olanlara, tüm internet kullanıcılarına gösterilecek olan içerik budur. Yani paylaşımda bulunacağınız kelimeler eğer kullanıcı aramalarının içerisinde yer alıyorsa, bulunma ve sitenize sağlanan içerik kullanıcı trafiği olasılığı artacaktır.

Linkinizi Mutlaka Paylaşınız

Google+ Plus sayfası açmaktaki en büyük amacınız sitenize sağlayacağınız trafiktir. Bu sebeple yaptığınız her paylaşımın ilgili sayfasına, Google Plus üzerinden link veriniz. Bu sayede kullanıcıların linke tıklayarak sitenize gelmesini sağlayabilirsiniz. Link paylaşımından önce ise kullanıcıların tıklama alışkanlıklarını arttırabilmeniz için yazı sembolleri ve işaretleri kullanmanızda fayda bulunmaktadır.

Olmazsa Olmazlar: Hashtagler

Sosyal paylaşım sitelerinde kullanıcıların kelime araması yaparak popüler olan ve aynı zamanda paylaşılan içeriklere ulaşabilmelerini sağlayan arama alanları bulunmaktadır. Son zamanlarda bu alanlar kullanıcılar tarafından aktif bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. # işareti ve beraberinde gelen kelime ile oluşturulan hashtagler, yapılan arama sorgularında çıkmaktadır. Örnek vermek gerekirse “neticaret” araması yapıldığında ulaşılan sonuçlara https://plus.google.com/s/neticaret adresi üzerinden inceleyebilirsiniz.

E-ticaret siteniz varsa ya da e-ticaret sitesi açmak istiyorsanız eğer Google+’a önem vermenizi tavsiye ederiz. Arama motoru optimizasyonunuza olumlu etkilerin yanı sıra siteniz gelen kullanıcı trafiği ile birlikte satışlarınızı da arttırabilirsiniz. Sosyal medya siteleri ile tamamen uyumlu Neticaret e-ticaret paketlerini ücretsiz test etmek isterseniz Ücretsiz Demo Talebi sayfamız üzerinden sizlere ulaşabileceğimiz bilgilerinizi gönderebilir ve e-ticaret uzmanları ile online bir şekilde sistemi inceleyebilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.