Google Dizininde Ürün Listeleme Reklamları

Google Dizininde Ürün Listeleme Reklamları

Google e-ticaret sitelerinin, ürünlerini daha kolay ve hızlı bir şekilde satışa sunabilmesi için özel olarak Google Merchant Center özelliğini yani ürün listeleme reklamlarının yayınlanmaya başlamasını sağlamıştır. Ürün listeleme reklamları, Google’da üst ve sağ üst kısımda ürün görseli, fiyatı, açıklaması ve linki ile birlikte çıkan reklamlar verilen isimdir. Yapılan araştırmalara göre kullanıcıların en çok ilgi gösterdiği ve dönüşüm oranlarının en fazla olduğu reklamlardır. 

Ürün listeleme reklamlarının özelliği, Google’da arama yapıldığında kullanıcılara ürün görselleri ile birlikte ürünü ve satın alabilecekleri sitenin gösterilmesidir. İlgi çekici reklamlar arasında başı çekmektedir ancak yayına alınabilmeleri yazılım, adwords, entegrasyon gibi bilgilerin profesyonelce kullanılması gerekliliğinden dolayı zordur. Neticaret e-ticaret yazılım ekibi tarafından özel olarak oluşturulmuş ürün listeleme XML’leri sayesinde ise bu zorluğun önüne geçilmiştir.

Neticaret Google Merchant Center

Google’da resimli bir şekilde çıkan ürün reklamları için Neticaret e-ticaret yazılım ekibi tarafından verilen XML sayesinde sizlerde ürünleriniz için Google Merchant Center reklamları almaya başlayabilirsiniz. Bu sayede arama motoru Google’da aratma yapan tüketicilere, ürünlerinizi görselleri, fiyatları, ürün açıklaması ve site linki ile birlikte görmelerini sağlayarak ürün satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Google Merchant Center Kullanabilmek İçin Neler Gereklidir

➤ Gmail ve google adwords hesabına sahip olarak sitenizi bu hesaplara bağlamalısınız.

➤ E-ticaret sitenizin yazılımı  Google Adwords ve Google Merchant Center’a uygun bir şekilde olmalıdır.

➤ Ürün listeleme reklamları için özel bir XML oluşturularak Adwords hesabına eklenmelidir.

E-ticaret Siteleri İçin Ürün listeleme Reklamları

Neticaret e-ticaret paketleri ile birlikte alışveriş sitesi kuran herkes Google’dan almış oldukları reklamlar arasına ürün listeleme reklamlarını da ekleyebilirler. Bu sayede daha fazla kullanıcıya ulaşabilmektedirler. Sizlerde mağazanızda satmakta olduğunuz ürünler için profesyonel reklam kampanyalarına uygun bir şekilde dizayn edilmiş e-ticaret yazılım paketine sahip olmak isterseniz 0 212 256 60 00‘ı arayabilir ve ücretsiz demo talebi göndererek sistemi bütün ayrıntıları ile inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: E-ticaret’de Google Merchant Center Nasıl Kullanılır

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.