FriendFeed Sosyal Paylaşım Sitesi Nedir, Nasıl Üye Olunur

Türkçe anlamı arkadaş beslemesi olan FriendFedd içerik ve link paylaşımları yapabileceğiniz bir sosyal paylaşım sitesidir.  Bu site sayesinde hem diğer paylaşım yapan kullanıcıları görebilmekte, hem de onların paylaşımlarına yorumlar yazarak karşılıklı bir sohbet alanı oluşturabilmektesinizdir. Facebook, twitter, google plus kadar bilinmese de özellikle e-ticaret sosyal medya optimizasyona oldukça fazla katkı sağlayacak siteler arasında yer almaktadır.

FriendFeed Nasıl Üye Olunur

FriendFeed sosyal paylaşım sitesine girebilmek için http://www.friendfeed.com/, kayıt olabilmek için ise https://friendfeed.com/account/create adresini kullanabilirsiniz. Direk olarak Facebook ve Twitter adresiniz ile üye olabileceğiniz gibi isim soyisim, eposta adresi ve şifre bilgilerinizi de girerek kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

FriendFeed Kullanan Arkadaşlar Nasıl Bulunur

Sosyal paylaşım sitesi FriendFeed’e üye olunduktan sonra en çok kullanılan mail adresleri ve sosyal paylaşım siteleri aracılığı ile (Gmail, Hotmail, Yahoo, Facebook ve Twitter) arkadaşlarınızı bulmanızı sağlayan bir alanı göze çarpmakta. Bu alanlar sayesinde arkadaşlarınızı bu siteye davet edebilir ya da üyelikleri var ise direk olarak onlara istekler gönderebilirsiniz.

FriendFeed Diğer Özellikleri

FriendFeed sosyal paylaşım sitesi sayesinde sitelerinize eklemiş olduğunuz yeni ürünlerin, videoların, yazıların, fotoğrafların direk olarak bu sosyal paylaşım sitesinin Feed alanında paylaşılmasını sağlayabilirsiniz. Onlarca siteniz üzerinden aynı anda bu sistemi kullanabilirsiniz. Sitelerinizde yapılan herhangi bir paylaşım anlık olarak FriendFeed sistemine gönderilerek arkadaşlarınız tarafından ve sizi takip eden kullanıcılar tarafından görünmesini sağlar.

FriendFeed Sitesinin E-ticaret Sitelerine Yararları

Daha önceki makalelerimizde sosyal medya optimizasyonu sayesinde sitelerinize gelecek olan kullanıcı sayılarından ve aynı zamanda arama motoru optimizasyonunuza yapacağı katkılardan bahsetmiştik. Bilgi için: “E-ticaret Siteleriniz İçin sosyal Medya Optimizasyonu“. Üç büyük sosyal paylaşım sitesi (Facebook, Twitter, Google Plus) ‘dan sonra SMO çalışmanıza en çok katkısı olacak siteler arasında FriendFeed başı çeken siteler arasındadır. Arkadaş porftfolionuzu arttırabileceğiniz gibi sitenize gelecek olan trafik akışınızı da arttırabilmektesinizdir. Aynı zamanda Feed (Besleme) özelliği sayesinde sitenizde yapılan her değişikliğin Google ve diğer arama motorlarının dikkatini çeken FriendFeed sitesinde paylaşılmasını sağlayabilmektesinizdir.

Sosyal Medya Entegrasyonuna Uyumlu E-ticaret Sistemleri

Neticaret e-ticaret sistemleri sosyal medya siteleri ile tam uyumlu bir şekilde çalışan sistemlerdir. Neticaret paketlerini kullanan e-ticaret siteleri rahat bir şekilde bütün sosyal paylaşım sitelerinin entegrasyonlarını sitelerine sağlayabilmektedirler. Beğen, paylaş ve isteğe göre diğer özelliklerin kurulumu yapılabilmektedir. Sosyal medya entegrasyonuna uyumlu e-ticaret sistemlerini online test etmek isterseniz sol üst kısımda bulunan ücretsiz demo talebi butonuna tıklayabilir ve sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurarak e-ticaret uzmanlarının sizlerle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.