E-ticaret Site İçi İstatistikler Paneli

Neticaret e-ticaret paketleri kullanılarak açılan elektronik ticaret sitelerinin yönetim paneli aracılığı ile detaylı bir şekilde site istatistiklerine ulaşılabilmektedir. Uluslar arası mecrada geçerliliği olan Smarter Stats alt yapısı kullanılarak oluşturulan istatistikler sayesinde sitelerin bütün performans akışları takip edilebilmektedir. 

A. SİTE İSTATİSTİKLERİ

1. Trafik İstatistikleri

Bu alan sayesinde günlük sayfa görüntülenme, ziyaretler, hit ve harcanan bant genişiliğine ulaşabilirsiniz. Grafiksel raporlar ile birlikte takip edbileceğiniz bu alan sayesinde dilerseniz zaman aralığı seçerek karşılaştırmalar yapabilirsiniz.

2. Ziyaretçi İstatistikleri

Ziyaretçi istatistikleri alanı ile toplam ziyaretlere, tekil ziyaretlere, yeni ziyaretçilere ve sitenize geri dönen ziyaretçilerin istatistiklerine grafikleri ile birlikte ulaşabilirsiniz.

3. Site İçi Sayfa İstatistikleri

Files alanından en çok ziyaret edilen sayfalar, dizinler ve belgelere aynı zamanda en çok indirilen dosyalar ile birlikte en çok ziyaret edilen dinamik sayfalara ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda en çok ziyaret edilen sayfalarınızın oranlarına ulaşabilirsiniz.

4. Search Engines (Arama Motoru Optimizasyonu)

Arama motoru optimizasyon alanı sayesinde e-ticaret siteleri hangi arama motorundan ne kadar ziyaretçi aldıklarını, arama motorlarında hangi kelimeler aratılarak sitelere ziyaretçi sağlandığı, arama yapılarak gelinen ziyaretçilerin kaynakları, en yoğun hangi kelime ziyaretine sahip olunduğu bilgilerine anlık olarak ulaşılabilmektedir.

5. Detaylı Ziyaretçi Bilgileri

Ziyaretlerin nereden geldiğini merak edenler için özel olarak ziyaretçi bilgileri (Visitors) alanı da istatistikler arasına eklenmiştir. Bu alan sayesinde sitenize hangi IP adresinden giriş yapılmış, hangi sayfanız ziyaret edilmiş, kullanılan tarayıcı ve işletim sistemleri gibi bütün bilgilere detaylı bir şekilde ulaşma şansınız bulunmaktadır. Aynı zamanda anlık olarak sitenizde bulunan kullanıcılara ve sistemde yapmış oldukları işlemlere de ulaşabilirsiniz. Arama motoru optimizasyonunu en çok etkileyen özelliklerden bir tanesi olan sitede kalma sürelerine de bu alandan ulaşabilirsiniz.

6. Sitenize Referans Olan Siteler Alanı (Referrals)

Bu alan sayesnde sitenizin hangi sitede ne kadar bağlantısı olduğuna ulaşabilirsiniz. Bu sayede sitenizi olumlu ve olumsuz yönde etkileyebilecek sitelerin takibini yapabilirsiniz.

7. Server Bilgileri

Hangi sayfalarınıza ulaşılamadığı, yönlendirme yapılan sayfalar, server hataları, kullanılan bandwidth ve daha bir çok ayrınıtıya bu alan ile ulaşılabilmektedir.

8. SEO İstatistikleri

Pagerank değeri, pagerank günlük bazda değişimleri, hangi kelimelerde kaçıncı sırada yer alındığı, karşılaştırmalı site analizleri, ve atrama motoru optimizasyonunuz hakkında bilgi alabileceğiniz özellikleri bu alan sayesinde takip edebilirsiniz.

DİĞER İSTATİSTİKLER

Neticaret yönetim panelinde bulunan site istatistikleri alanından daha bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Herhangi bir sistem kayıt olmadan, kayıt olunan sitelerde zaman kaybı yaşamadan, kendi sunucularınız üzerinden alınan gerçek bilgileri ücretsiz olarak anlık bir şekilde görebilirsiniz.

Neticaret yönetim panelini ücretsiz demo talebi göndererek inceleyebilir ve aynı zamanda istatistikler alanını e-ticaret uzmanlarımız aracılığı ile canlı bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. Ücretsiz Demo Talebi Göndermek için Tıklayınız

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.