E-ticaret Sitesi Açmanın Artı ve Eksileri

Fiziksel mağazanızda satmış olduğunuz ürünlerinizi sanal ortamda satabilmeniz yani işinizi internete taşıyabilmeniz için e-ticaret sistemlerini kullanmanız gerekmektedir. E-ticaret paketleri ise online ticaret sitesi açarak ürünlerinizi satabilmeniz için gerekli bütün yazılım, tasarım, ödeme sistemleri ve güvenlik önlemlerini bir araya getiren ve aynı zamanda özel ayrıcalıklar sunan paketlerdir.

E-ticaret paketleri ile birlikte sanal mağaza kurulumunuz sadece 1 iş günü içerisinde yapılır. Profesyonel bir şekilde yönetim paneliniz kurulur ve bu paneli üzerinden değişiklik yapabilmeniz için özel uzmanlar tarafından kısa bir eğitim verilir. Online ödeme sistemleri kurulduktan sonra ürün eklenmeye ve ardından internet üzerinden satış yapmaya başlanabilir. Peki e-ticaret sitesi açmanın artı ve eksileri nelerdir ?

E-ticaret Sitesi Açmanın Artıları

Doğru stratejiler uygulandığında e-ticaret sitesi açmak ürünlerin daha fazla kitle tarafından tanınmasına ve daha fazla potansiyel müşteriye hitap edilmesine sebep olmaktadır. Çünkü sadece fiziksel mağazanızın bulunduğu bölgeye değil aynı zamanda interneti kullanmakta olan bütün bölgelere satış yapma imkanına sahip olmaktasınızdır. E-ticaret sitesi olmayan işletmeler sadece mağazalarına gelen kullanıcılara ürün satışı yapmaktadır. Sanal mağazası olan işletme sahipleri ise Türkiye’nin 7 bölgesine kargo ile ürün gönderimi yaparak satış yapabilmektedirler.

Fiziksel mağazalara göre sanal mağazalara ayrılması gereken bütçeler kat ve kat azdır. Bununla birlikte sınırsız sayıda ürün yerleşimi yapılabilmektedir. Satış yapılan mağazalarda çeşitlilik ve aynı zamanda ürün sayısı oldukça azdır. Bunun en büyük sebebi ise yer sıkıntısıdır. Ancak sanal mağaza sahipleri farklı markalarda yüz binlerce ürünü sitelerine ekleyebilir ve online satışını yapabilmektedir.

E-ticaret sitelerinde, fiziksel mağazalarda yapılan satışların kat ve kat fazlası satış yapılabilir. İstenilen stratejik çalışmalar yapıldığı takdirde aynı anda binlerce kişiye ulaşmak mümkündür. İnternet üzerinde yapılan satışlarda istenildiği zaman patlama yaşanabilir. Bu patlamalar sadece bütçe ayrılarak değil aynı zamanda arama motorları ve sosyal medya aracılığı ile birlikte ücretsiz ve doğal olarak da gerçekleştirilebilmektedir.

Genel olarak e-ticaret sitesi açmak daha fazla tüketiciye ve bu duruma paralel olarak daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmanızı sağlamaktadır. Doğru çalışmalar yapıldığı taktirde ise fiziksel mağazalarınızdan daha fazla cirolara ulaşma şansınız oldukça fazladır.

E-ticaret Sitesi Açmanın Eksileri

E-ticaret sitesi açtıktan sonra belirli bir bütçe reklam için ayırmanız gerekebilir. Sosyal medya ve arama motoru optimizasyonu konularında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Müşterilerinizin güvenini kazanarak ürün satışı gerçekleştirebilmeniz için online destek alanınız ve aynı zamanda telefon üzerinden destek verebilecek bir elemanınızın bulunması gerekecektir. Bulunduğunuz sektöre göre açmış olduğunuz e-ticaret sitenizin rekabeti fazla olabilir.

E-ticaret’in eksileri artılarına kıyasla oldukça azdır. Bu sayı ise profesyonel bir e-ticaret paketi kullanıldığı takdirde minimum seviyelere inmekte ve kısa sürede başarı sağlanabilmektedir. Neticaret e-ticaret paketleri kullanan işletmeler sosyal medya, arama motoru optimizasyonu ve diğer konularda online destek alabildikleri gibi e-ticaret uzmanları tarafından verilen özel kurslara katılabilmektedirler.

Sizlerde arama motoru optimizasyonu ve sosyal medya çalışmalarına tamamen uyumlu, ileri teknoloji güvenlik önlemleri ile donatılmış profesyonel bir e-ticaret sitesi açmak isterseniz Türkiye’nin e-ticaret sağlayıcısı Neticaret’i tercih edebilirsiniz. Neticaret e-ticaret paketleri ile sahip olacağınız sistemin özelliklerini incelemek isterseniz ise aşağıda bulunan demo talebi butonuna tıklayarak sizden istenen kısa bilgileri doldurabilirsiniz. E-ticaret uzmanları en kısa sürede sizlerle irtibata geçeceklerdir.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.