E-ticaret’den Nasıl Daha Fazla Kazanılır

E-ticaret’den Nasıl Daha Fazla Kazanılır

İşletmeler,  yerel mağazalarında ya da depolarında bulunan ürünleri internet üzerinden satışa sunabilmek için e-ticaret paketlerini kullanarak online satış sitesi kurarlar. E-ticaret sitesi kurulduktan sonra daha fazla kazanılabilmesi için ise bazı tanıtım ve reklam çalışmalarının yapılması gerekmektedir. Ancak bir çok e-ticaret sitesi bu çalışmaları yapmak için zaman ayırmamakta ya da nasıl yapılacağı hakkında bilgi sahibi olmamaktadırlar.

Bu makale, e-ticaret sitesi kuran ancak satışlarının istenilenin altında olan işletmeler için yazılmıştır. E-ticaret’den nasıl daha fazla kazanılır anlatılacak ve ciroların arttırılabilmesi için yapılması gereken çalışmalardan bahsedilecektir. Sizlerde e-ticaret sitenize gelen potansiyel müşteri sayısını arttırmak isterseniz, aşağıda madde madde yazılacak olan çalışmaları yapmaya başlayabilirsiniz.

E-ticaret’den Nasıl Daha Fazla Kazanılır

Aşağıda yazılacak olan maddeler, arama motoru optimizasyonu ve sosyal medya optimizasyonuna uygun, aynı zamanda profesyonel bir e-ticaret altyapısına sahip olan siteler için geçerlidir. Henüz bir e-ticaret siteniz yok ise yukarıda bulunan menü aracılığı ile e-ticaret paketleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Sizlerde aynı iş günü içerisinde ileri teknoloji güvenlik önlemleri ile donatılmış ve internette online satış yapabilmeniz için gerekli olan bütün ayrıcalıkları size sunan bir e-ticaret sitesi açabilirsiniz. E-ticaret sitesi kurulduktan sonra;

✔ Ürünlerinizi eklerken yazdığınız içerikler çok önemlidir. Ürün detay özelliklerinin yanı sıra, ayrı bir şekilde oluşturulan ürün özellik alanında tamamen güncel ve size ait içeriklerle sayfanızı oluşturun. Bu alanda yazılan yazılarda müşterileriniz neler aratabileceğini düşünerek, arama yapacakları kelimelere soru-cevap karşılığında içerikleri şekillendirin. SEO Uyumlu Ürün Sayfası Oluşturmak konu başlıklı makalemizi okuyarak bu çalışmayı nasıl yapmanız gerektiğine dair detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

e-ticaretten kazanmak

✔ Arama motoru optimizasyonu kısa ve bilinen adı ile SEO hakkında detaylı bilgi sahibi olunuz ya da profesyonel SEO uzmanlarından destek alınız. Arama motorlarının istekleri doğrultusunda SEO çalışmaları yaparak sitenize gelen kullanıcı ve potansiyel müşteri sayısını arttırabilirsiniz. SEO çalışmaları hakkında bilgi sahibi olmaya Google tarafından yayınlanan Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Rehberi dosyasını okuyarak başlayabilirsiniz.

✔ Sosyal medya ve sosyal paylaşım sitelerinde mutlaka yer alınız. Özellikle Facebook, Twitter, Instagram, Google Plus, Tumblr gibi sitelerde, alışveriş siteniz ve işletmeniz için açacağınız sosyal paylaşım sayfalarında ürünlerinizin paylaşımlarını yapınız. Paylaşım sıklığı olarak her gün, her paylaşım sitesi için 1-2 paylaşım yerli olacaktır.Bu sayfalarda bulunan beğeni ve takipçi sayınız zamanla artacaktır. Bunun için kampanyalar düzenleyebilir ya da belirli bütçeler ayırarak sayfanızın reklamını yapabilirsiniz. Sosyal paylaşım sitelerinin yanı sıra haber, forum ve blog sitelerinde de gerek doğal gerekse de ücretli bir şekilde tanıtım ve reklam çalışmalarınızı yapınız.

✔ Arama motoru reklamcılığı (Google Adwords) hakkında bilgi sahibi olarak ürünlerinizin, arama motoru Google’da ücretli bir şekilde listelenmesini sağlayınız. Arama motoru Google’da arama yapıldığında, Youtube videosu izlenirken, Google’a yayıncı olan sitelerden ya da mobil uygulamalardan alacağınız reklamlar sayesinde sitenize gelen kullanıcı sayısı ile birlikte ürün satışlarınızı da arttırabilirsiniz.

✔ Ürün listeleme-karşılaştırma siteleri, şirket adına üye olunup ürün satılabilen ve büyük e-ticaret pazarına sahip olan sitelerde çalışmalarınızı başlatınız. Örnek olarak Neticaret e-ticaret paketlerini kullanan müşteriler N11, Gittigidiyor, HepsiBurada, Efiyat, Akakçe gibi siteler ile entegre olarbilirler. Bu sitelerde ürün araması yapan kullanıcılara kolay bir şekilde ulaşabilmekte ve e-ticaret sitelerine yönlendirme yapabilmektedirler.

E-ticaret’ten daha fazla nasıl kazanılır sorunuza cevaplamaya çalıştık. Ana hatları bakılırsa arama motoru reklamcılığı, ürün içeriği, sosyal medya optimizasyonu, arama motoru reklamcılığı ve karşılaştırma-listeleme sitelerinde e-ticaret sitenizin yer alması satışlarınızı arttırıcı etkiye sahip olan çalışmalar arasında yer almaktadır.

E-Ticaret paketleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 (212) 256 60 00 numarası aracılığıyla bize ulaşabilir veya müşteri temsilcimizin sizinle iletişime geçmesi için demo telap formunu doldurabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.