E-ticaret Yazılımında Olması Gerekenler
  • 4483
  • 0

E-ticaret Yazılımında Olması Gerekenler

E-Ticaret yapan herkesin dikkat etmesi gereken en önemli şey şüphesiz ki web sitesinin sahip olduğu yeteneklerdir. Bu makalede bir e-ticaret sitesinde kesinlikle bulunması gereken başlıca özellikleri sizinle paylaşıyoruz.

%100 Mobil Uyum (Responsive)

Bir e-ticaret yazılımında en çok dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi mobil uyumlu (responsive) yani tüm cihazlara özgü şekillenerek açılabilen tasarıma sahip olmasıdır. Başta Google olmak üzere arama motorlarında sitenizin daha üst sıralarda yer alabilmesi için mobil uyumlu yapı olmazsa olmazlar arasındadır. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise bu yapının duyarlı web tasarım olmasıdır.

Mobil uyumlu yapı arama motorlarında daha üst sıralarda yer almanızı sağladığı gibi sitenize mobil cihazlardan giren kullanıcıların daha kolay bir şekilde alışveriş yapabilmelerini de sağlamaktadır. Bu sayede dönüşüm oranları ve buna paralel olarak satışlarda da artışlar gözlemlenmektedir.

En İyi E-ticaret Yazılımı

En İyi E-ticaret Yazılımı

Kullanım Kolaylığı

E-ticaret sitenizi açtıktan sonra e-ticaret uzmanları tarafından, yönetim paneli sizlere tüm hatları ile anlatılabilmelidir. Online satış siteniz açıldıktan sonra profesyonel bir şekilde internet sitenizi yönetebiliyor olmanız gerekir.  Ürün eklenmesi, SEO uyumlu bir şekilde içerik, bağlantı ve görsellerin oluşturulması, kargo takibi, ödemelerin takibi, istatistiksel ve grafiksel raporların takibi kısacası e-ticaret altyapınızda bulunan tüm fonksiyon ve özelliklerin anlaşılabilir ve sorunsuzca kullanılabiliyor olması gerekmektedir.

Profesyonel ve Geliştirilebilir Yapılar

Neticaret GOLD e-ticaret yazılım sistemi ile birlikte sizlere 17 tasarım bir arada sunulmaktadır. Ancak bu tasarımların yanı sıra firmanıza özgü tasarımların yapılmasını da isteyebilirsiniz. Negrafik ekibi ile ya da herhangi bir grafiker ile hayalinizdeki tasarımı sitenize uygulayabilirsiniz. En iyi e-ticaret yazılımında olması gereken bir diğer özellik ise geliştirilebilir tasarım özelliğine sahip olmasıdır.

Güvenlik

Güvenlik olmazsa olmazlar arasındadır. E-ticaret sitenizi açtıktan sonra satışlarınızın oldukça fazla arttığını düşünün. Sadece birkaç saatlik kapanma ya da güvenlik açığı ile yüzlerce müşteri kaybı yaşayabilirsiniz. Bu sebeple en iyi e-ticaret yazılımı kesintisiz bir hizmet sunabilmeli ve güvenlik açıkları tamamen ortadan kaldırılmalıdır.

Kesintisiz hizmetin yanı sıra verileriniz sürekli yedeklenmelidir. 256 Bit SSL şifreleme sistemi ile birlikte firmanızın ve müşterilerinizin veri güvenliği sağlanmalıdır. E-ticaret siteniz uluslararası güvenlik önlemleri ile denetim altında tutulmalıdır.

Teknik Destek Hizmetleri

E-ticaret sitenizde karşılaşabileceğiniz en ufak bir sorun anında teknik destek ekibi tarafından telefon ya da ticket yolu ile çözüme kavuşturulmalıdır. Bununla birlikte sistem ile ilgili aklınıza takılan her soru e-ticaret uzmanları tarafından cevaplanabilmelidir. Yani e-ticaret yazılımını aldıktan sonra her türlü destek hizmeti sınırsız bir şekilde verilebilmelidir.

Ödeme Sistemlerinin Zengin Olması

E-ticaret siteleri üzerinden ürün satışı yaparken havale/EFT, kargoya kapıda ödeme ve kredi kartı ile ödeme alınmaktadır. Ödeme yöntemlerinin her birinin sorunsuz bir şekilde çalışması gerekir. Sipariş sırasında ödeme sayfasına geçildiğinde yaşanan en ufak bir hata da ödeme tamamlanamaz. Bu durum direk olarak satışlarınızı ve finansal açıdan firmanızı etkiler.

Bu makalede en iyi e-ticaret yazılımın sahip olması gereken özelliklerin sadece birkaçından bahsettik. En iyi e-ticaret yazılımın sahip olması gereken diğer bütün özellik ve fonksiyonlar hakkında bilgi sahibi olabilmek için 0 212 256 60 00’ı arayarak e-ticaret uzmanlarımıza bağlanabilir ve sizlere detaylı bir şekilde bilgi vermelerini sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte hemen üst menüde bulunan ürünlerimiz alanından e-ticaret paketlerinin özelliklerini inceleyebilirsiniz.

E-Ticaret paketleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 (212) 256 60 00 numarası aracılığıyla bize ulaşabilir veya müşteri temsilcimizin sizinle iletişime geçmesi için demo telap formunu doldurabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.