Profesyonel E-ticaret Yazılımı Neticaret GOLD

Profesyonel E-ticaret Yazılımı Neticaret GOLD

Türkiye’nin e-ticaret sağlayıcısı Neticaret tarafından profesyonel bir e-ticaret yazılım paketi daha geliştirildi. Yeni bir deneyim değil, daha gelişmiş bir deneyim sloganı ile kullanıma açılan Neticaret GOLD e-ticaret yazılım paketlerinde işletme ve firmaların bütün istekleri bir araya getirildi.

Daha hızlı, daha kolay ve ileri teknolojiye sahip olan Neticaret GOLD başta arama motorları güncellemeleri olmak üzere bir e-ticaret sitesinde olması gereken bütün gereklilikleri bir arada sunmakta. Özel eklenti yapısı sayesinde her geçen gün güncellenmekte olan Neticaret GOLD e-ticaret yazılımı ile sorunsuz, kesintisiz ve kaliteli bir sistem üzerinden online satışlarınızı yapabilirsiniz. Peki Neticaret GOLD’un sunmuş olduğu ayrıcalıklar neler ?

Responsive (Mobil Uyumlu)

İnternet sitelerine giren kullanıcıların büyük bir artık cep telefonları ve tablet bilgisayarları kullanıyor. Durum böyle olunca Türkiye’nin en çok ziyaret edilen arama motoru Google mobil uyumlu sitelere ayrıcalık sunmaya başladı. Mobil cihazlardan yapılan aramalarda e-ticaret siteniz eğer mobil uyumlu ise bir adım önde oluyor. Direk olarak bu site mobil uyumludur ibaresi de gözlere çarpıyor. Tabi böyle bir durumda hem siteye gelen kullanıcıların dönüşüm oranları fazla oluyor hem de sunulan ayrıcalıktan dolayı e-ticaret sitelerine yapılan giriş sayıları da artıyor.

Kısacası mobil uyumlu e-ticaret siteleri her zaman 1 adım daha önde. Arama motoru Google’un bu güncellemesini ve aynı zamanda kullanıcı davranışlarını yakından takip eden Neticaret e-ticaret yazılım ekibi ilk sırada responsive yani mobil uyumu aldı. Neticaret GOLD e-ticaret yazılım paketleri mobil uyumlu yani tüm cihazlara uyumlu bir şekilde geliştirildi.

 Çoklu Dil ve Çoklu Para Birimi Desteği

E-ticaret siteleri açıldıktan sonra hızlı bir şekilde büyümeye başlayabiliyor. Bu durumda ise sadece Türkçe dili ya da sadece TL ile ödeme yetersiz kalabiliyor. Hem Türkiye’de yaşayan yabancılar hem de yurt dışına yapılacak olan satışlarda çoklu dil seçeneği ve para gereksinimi ortaya çıkıyor. İstatistiklere bakıldığında İngilizce başta olmak üzere e-ticaret sitelerinin %5’inden fazlası bu özelliğe ihtiyaç duyuyor. Bütün bunları yanı sıra işletme yönetimlerinde Türkçe bilmeyen birimler de çalışmakta olabiliyor.

Bütün bu ihtiyaçları yakından inceleyen Neticaret GOLD yazılım ekibi çoklu dil desteği ve para birimi seçeneğini geliştirerek yaşanan sorunların önüne geçmeyi başarmış durumda. Artık hem yönetim panelleri farklı dillerde (İngilizce, Arapça, Rusça ve benzeri.) yönetilebiliyor ve müşterilere bu dillerde ürün satışı yapılabiliyor. Tabi ki her ülkenin para birimine uygun bir şekilde ürün fiyatları entegre olarak belirlenebiliyor.

Blog / Forum Özelliği

E-ticaret sitelerinin daha fazla kitleye ulaşabilmesi için yapmaları gereken çalışmaların başında içerik yönetimi gelmektedir. Sitelere eklenen her ürün bir içeriktir ancak başta başlıklar ve açıklamalar olmak üzere istenen her kelimeye yani potansiyel müşterilerin arama motorlarına yazacağı her kelimeye erişmek mümkün değildir. Bu konuyu şu şekilde bir özetle açıklayabiliriz. Honda PCX motosiklet parçaları satan bir firma olduğunuzu düşünelim. Sırt yaslama içinde sisi bar satışı yaptığınızı varsayalım. Ürününüzün adı bellidir. Yazabileceğiniz ürün başlığı ise Honda PCX sisibar’dır. Ancak forum ve blog sahibi olduğunuzda dilediğiniz her şeyi yazabilir ve bir çok aratılan kelime sonucu arama motorlarında çıkabilirsiniz. Örnek olarak Honda PXC’lere takılan sisibar fiyatları ne kadar başlıklı bir yazı Honda PCX Sisibar kelimesinden daha değerli olabilmektedir. Yani bir e-ticaret sitesi için blog yazıları ve forum neredeyse olmazsa olmazlar haline gelmiştir.

e-ticaret tasarımı gold

Neticaret GOLD SEO uzmanımız ve sosyal medya ekibi ile yapmış olduğumuz görüşmelerin ardından e-ticaret sitelerinde blog/forum alanlarının yer almasına karar verilmiş ve yazılım uzmanları tarafından ilgili geliştirmeler gerçekleştirilmiştir.

Tasarım ve Yazılım Geliştirmeleri

Referans işletme ve firmalar tarafından alınan bütün geri dönüşler, istekler ve ihtiyaçlar bir araya getirilmiştir. Özellikle tasarım, yazılım ve müşteri istekleri doğrultusunda özel modüler fonksiyonlar sisteme eklenmiştir. Modül özellikleri olarak; ürünü sepete görsel olarak ekleme, ürün detaylı filtre arama, kategori ve özellik filtreleri, gelişmiş – geçişli banner yönetimi, ürüne özel dosya ekleme, ürünlerde seçenekli büyüteç, planlanabilir konumlanabilir içerik sayfaları, hızlı arama, kategori ve ürün banner yönetimi, ürün detay sayfasında önceki-sonraki ürün, Akıllı SEO, müşteri hatırlatmaları, planlanabilir satış kampanyaları ve benzeri yüzlerce özellik Neticaret GOLD e-ticaret yazılım paketinde bir arada sunulmaktadır.

Neticaret Gold geliştirilmeleri sırasında bütün Neticaret departmanları bir araya gelmiştir. Her birim ihtiyaç duyulan ve ileri de ihtiyaç duyulacak olan ayrıntıları özel olarak detaylandırmıştır. Neticaret GOLD’un sahip olduğu bütün bu özellikler için Neticaret GOLD sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.