E-ticaret Yapılarında Özgün İçerik
  • 2555
  • 0

E-ticaret Yapılarında Özgün İçerik

Web sitenizin arama motorlarında ön plana çıkması çok önemli. Bir e-ticaret sitesine sahipseniz ve web siteniz üzerinden aktif olarak satış yapıyorsanız bu durum çok daha önemli. Arama motorlarında ön plana çıkmak için ise en etkili yol şüphesiz ki sürekli güncel içeriklerin web siteniz de paylaşılmasıdır.

İnsanlar arama motolarında ön plana çıkmak isterken aslında arama motorlarının en çok dikkat ettiği ve kesinlikle yapılmaması gereken hatalara da düşebilmektedirler. Bunların başında ise kopya içerik olarak adlandırılan, daha önce başka sitelerde paylaşılan içeriklerin kopyalanıp paylaşılmasıdır. Google başta olmak üzere tüm arama motorları kopya içeriği sevmezler ve bu durum tespit edildiğinde arama motorlarındaki tüm varlığınızı kaybetmenize bile neden olabilir.

Kopya İçerikler Nasıl Oluşturuluyor

Tedarikçi firmalardan alınan ürün XML’lerinin direk sitenize yerleştirilmesi sonucu birçok e-ticaret sitesinde bulunan içerikleri kopya olarak sitenize koymuş olursunuz. Bir tedarikçi firmadan ürün XML’i ile alıyorsanız eğer, her ürün için kendinize özgü içerik yazmanız ve bu aşamalardan sonra web sitenize eklemeniz gerekmektedir.. Kimi zaman on binlerce tedarik edilen ürüne sahip olabilirsiniz. Sizler için en önemli olan ürünlerden başlayarak ürün içeriklerini değiştirebilirsiniz.

E-ticaret Sitelerinde Özgün İçeriğin Önemi

neticaret gold e-ticaret özgün içerik

neticaret gold e-ticaret özgün içerik

E-Ticaret sitenizdeki ürünlerde kendinize özgü içeriğin olması rakiplerinizden bir adım öne geçmenizi sağlayan en önemli çalışmalardan bir tanesidir. Özgün içerikleriniz sayesinde arama motorlarındaki sıralamalarınızı yükseltip daha fazla ziyaretçiye erişmiş olacaksınız. Örnek vermek gerekirse yeni açılmış 3 e-ticaret sitesini düşünelim. Bu e-ticaret sitelerinin 3’ününde aynı tedarikçi firmadan ürün aldığını ve sitesine tedarikçi firmanın açıklamalarını entegre ettiğini düşünelim.

E-ticaret sitelerinden 2 tanesinin ürün açıklamalarında hiç bir değişiklik yapmadığını ancak bir tanesinin kendisine özgü ürünü tam olarak anlatan bir içerik girdiğini düşünelim. Sadece bu çalışma ile dahi özgün içerik giren e-ticaret sitesi diğer sitelere göre arama motorlarında daha üst sıralarda yer alacaktır. Sadece daha üst sıralarda yer alma değil aynı zamanda içerik içerisinde farklı kelimelerde geçirdiği için arama motorlarında farklı aramalar yapan kullanıcılara da ulaşması mümkündür.

Örnek Özgün İçerik

Örnek olarak internet üzerinden güvenlik kamerası sattığınızı düşünelim. Elbet ki satmış olduğunuz ürünün teknik özellikleri mevcuttur ve ürün içeriğinizde bu özellikler yer alacaktır. Ancak önemli olan hem kullanıcıların aratabileceği kelimelere ürün içeriğinde yer verebilmek hem de özgün bir içeriğin oluşturulmasını sağlamaktır. Hemen aşağıda ip bir güvenlik kamerası için özgün içerik paylaşılmıştır. Güvenlik kameramızın adı örneğin Dufi olsun.

Örnek Ürün: Dufi 1 Megapixsel 24 LED IP Kamera

Dufi, 1 megapixel görüntü özelliğine sahip bir IP kameradır. 3,6 mm sabit lensi bulunmaktadır. Bununla birlikte üzerinde 24 adet LED mevcuttur. Ücretsiz cms yazılımına sahip olan Dufi’nin kasası metaldir ve oldukça dayanıklıdır. Çözünürlüğü ise 1280*720’dir yani 720P çekim kalitesi vardır. Open Network Video Interface Forum (Açık Network Video Arayüzü Forumu) iletişim protokolüne sahiptir. ONVIF sayesinde IP konfigürasyonu, cihaz yönetimi ve eklenmesi, gerçek zamanlı izleme, güvenlik, video analitiği ve benzeri özelliklere sahip olunabilmektedir. Dufi gece gündüz kaliteli bir şekilde korunmasını istediğiniz yerin izlenmesini sağlayan özelliğe sahiptir.

Dufi, üzerinde bulunan sensörler sayesinde ortamda bulunan görüntüleri yakalamakta ve bu görüntüleri dijitale çevirmektedir. IP özelliği sayesinde yakalanan görüntüler network yani ağ aracılığı sayesinde sizlere iletilmektedir. IP kamera Dufi’de herhangi bir kayıt cihazı satın almanıza ya da bir belek ile kayıt yapmanıza gerek yoktur. İnternet üzerinden kamera görüntülerine ulaşmanız mümkündür. IOS veya Andorid’de bulunan uygulamalar sayesinde cep telefonunuz üzerinden de canlı bir şekilde izleme imkanınız bulunmaktadır.

Yukarıdaki içerikte olduğu gibi teknik özelliklerin dışında kendinize özgü en az 300 – 500 kelime arasında (daha fazla da olabilir) yazmanız hem arama motorlarındaki sıralamaları etkileyecek hem de satış konusunda sitenize olumlu dönüşler sağlayacaktır.

E-Ticaret paketleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 (212) 256 60 00 numarası aracılığıyla bize ulaşabilir veya müşteri temsilcimizin sizinle iletişime geçmesi için demo telap formunu doldurabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.