Eticaret Sitesi Hangi Kanallardan Reklam Alabilir

E-ticaret siteleri profesyonel e-ticaret paketleri ve şirket bilgileri ile açıldıktan sonra online ödeme sistemlerinin kurulumu yapılır. Ardından siteye ürünler görsel, bilgi ve fiyatları ile birlikte girilmeye başlanır. Ürün eklemelerinin yapılması arama motorlarına yapılan kayıtlar sayesinde tüketicilerin sitenizi bulmasına yardımcı olur. Ancak sadece arama motorları idealinizdeki ziyaretçi sayısının sitenize gelmesinde tek başına etkin rol oynamayabilir.

Hem arama motoru optimizasyonunuzdaki performansınızı geliştirilebilmeniz hem de daha çok kitleye ulaşarak satışlarınızı arttırabilmeniz için bazı reklam kanallarını kullanmanız gerekmektedir. Bu reklam kanalları en etkili dönüşüm oranlarına göre aşağıdaki gibi sıralanabilir.

Google Adwords

Google, Türkiye’de en çok kullanılan ve dünyaca bilinen bir arama motorudur. Türkiye’de her gün milyonlarca kullanıcı bu arama motorunda ulaşmak istedikleri konu, ürün, video, görsel, site vb. hakkında aramalar yapmaktadır. Google Adwords ile birlikte direk olarak arama motoru dizininde en üst sırada ve sağ kısımda özel reklam alanlarına sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda Google’da yayıncısı olduğu sitelerde sizlerin reklamlarını göstermesini sağlayabilmektesinizdir. E-ticaret Firmaları İçin Google Adwords Reklamı Nasıl Verilir konu başlıklı makaleyi okuyarak sizlerde kendi Adwords hesabınızı açabilir ve arama motoru Google ile birlikte diğer kanallarda reklamlarınızın yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sosyal Paylaşım Siteleri

Günümüzde arama motorlarından sonra en çok tercih edilen ve en fazla zamanın harcandığı siteler sosyal paylaşım siteleridir. Facebook başta olmak üzere Twitter, Google Plus, Tumbl gibi sosyal paylaşım siteleri her gün milyonlarca kullanıcı trafiğine sahip sitelerdir. Bu sitelerden alınacak reklamlar direk olarak sahip olunan kullanıcı trafiğini arttırıcı etkiye ve buna paralel olarak ürün satışlarınızın armasına sebep olacaktır. Örnek olarak Facebook’tan E-ticaret Sitelerine Reklam Dopingi konu başlıklı makaleyi okuyarak Facebook sayfası nasıl açılır ve bu site üzerinden nasıl reklam alınır öğrenebilirsiniz.

Toplu Mail Gönderimi

Müşterilerinize ürünleriniz, kampanyalarınız, indirimleriniz ve diğer bilgileri bültenleştirerek toplu mail yardımı ile gönderebilirsiniz. Bu sayede aynı anda on binlerce potansiyel müşterinize ulaşabilirsiniz. Neticaret e-ticaret paketlerini kullanan işletmeler özel olarak kendi panelleri üzerinden toplu mail gönderimi yapabilmektedirler.

Banner Reklamlar

Blog haber ve sektörünüze hitap eden siteler üzerinden banner reklam alımları yapabilirsiniz. Sitenizdeki ürünleriniz, indirimleriniz ve kampanyalarınız ile ilgili özel bannerlar oluşturabilir ve anlaşma yaptığınız sitelerde belirli sürelerde bu bannerların yayınlanmasını sağlyabilirsiniz.

E-ticaret sitelerinize daha hızlı, daha fazla ve en etkili bir şekilde kullanıcı trafiği sağlamak ve satışlarınızı arttırmak istiyorsanız 4 önemli konu ya dikkat etmeniz önemlidir. Bu konular arama motoru optimizasyonu (SEO), arama motoru reklamcılığı (SEM), sosyal medya optimizasyonu (SMO) ve sosyal medya reklamcılığı (SMM)’dir. 4 ana çalışmaya entegre bir şekilde çalışabilen ve profesyonel uzmanlar tarafından eğitimler verilen Neticaret e-ticaret paketlerini test etmek ve daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz hemen sağ üst kısımda bulunan Ücretsiz Demo Talebi butonuna tıklayarak sizlerden istenen kısa bilgileri doldurabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.