E-ticaret Sitenizin Sunumu Ciroları Etkiliyor

E-ticaret sitesi açıldıktan sonra satışların arttırılmasında sitenin sunum şekli oldukça fazla paya sahiptir. Sahip olunan ürünlerin daha fazla kitleye artan bir ivmeye sahip tanıtımının yapılabilmesi için ise izlenmesi gereken bazı stratejik çalışmalar mevcuttur. Bu makalede e-ticaret sitesi açtıktan sonra sunum eksikliğinden dolayı dijital pazarlama da sorun yaşayan işletmeler için çözüm önerileri sunulmaktadır.

1 – Ürünlerinizin Görsellerine Dikkat Edin

Tüketiciler online satış sitelerinden alışveriş yapmadan önce, alacakları ürünlerin görsellerini incelerler. Görsel kalitesi ne kadar fazla ise o ürüne ilgi de o kadar fazla olacaktır. Ürün görsellerinizi eklerken profesyonel fotoğraflar kullanmıyorsanız, cirolarınızın eksiltici sebepleri arasında bu neden olabilir. Bunun en büyük sebebi ise ürünün fotoğrafa bakılarak orjinalliğinden ya da kaliteli bir ürün olup olmadığından şüphe edilmesidir. Güvenlik önlemlerinden sonra tasarım, bir e-ticaret sitesinde en dikkat edilmesi gereken konudur. Bu sebeplerden dolayı ürün görsellerinize dikkat edin.

2 – Ürünlerinizde Videolu Anlatımlar Kullanmaya Başlayın

Birçok e-ticaret sitesinin en büyük eksikliklerinden bir tanesi videolu anlatıma sahip olmamalıdır. Halbuki ürünlerin oluşturulan videolarla anlatılması hem sitenin arama motoru optimizasyonunu (SEO) olumlu etkilemekte hem de siteye gelen kullanıcı sayısını arttırıcı etkiye sahip olmaktadır. Bu konuyu özetlemek gerekirse; iki tane e-ticaret sitesi düşünebilirsiniz. Bir tanesinde özel olarak videolu ürün anlatımı yapılmış, diğerinde ise sadece görsel kullanılmış. Videolu anlatım yapılan sitede, ilgili ürünün videosu inceleneceğinden dolayı sitede kalma süresi artacaktır. Sitede kalma süreleri de arama motorları için ilgili sayfanın değerli bir yere sahip olmasına sebebiyet verecektir. Sadece arama motoru optimizasyonuna değil aynı zamanda videolu anlatımın satışlara da büyük katkısı bulunmaktadır. Başta Youtube ve Dailymotion video sitelerinde paylaşılan videolarınız arama motorlarının video dizinlerinde de çıkarak sitelerinize kullanıcı trafiği sağlayacaktır. Aynı zamanda videolu anlatım sayesinde kullanıcılar öğrenmek istedikleri özellikleri canlı bir şekilde görebilecek ve satın al sayfasına tereddütsüz bir şekilde yönlenecektir. Bu sebeplerden dolayı ürünlerinizde videolu anlatımlar kullanmanız oldukça faydalıdır.

3. Bültenlerinizde Profesyonel Grafikerler ile Çalışın

E-ticaret sitenizde yeni bir ürün tanıtacağınız zaman en çok kullanmakta olduğunuz yerler banner reklamlar, sosyal medya siteleri, e-mail marketing hizmeti ve benzeri sitelerden alınan reklamlar olacaktır. Bu alanlarda kullanacağınız bannerların ilgi çekici ve aynı zamanda merak uyandırıcı olması direk olarak siteye sağlanan kullanıcı trafiğini arttırıcı etkiye sebep olacaktır. E-ticaret uzmanları tarafından farklı iki bülten – maili bir tanesi profesyonel bültene sahip diğeri amatör bir bültene sahip- aynı sayıda kullanıcıya gönderilmiştir. Profesyonel bir şekilde hazırlanan bültenin dönüşüm oranının %135 daha fazla olduğu tespit edilmiştir. Bu sebepledir ki bültenlerinizde profesyonel grafikerler ile çalışmanızın faydası büyüktür.

Yukarıda anlatılan 3 madde göz önüne alınarak yapılan ürün sunumları e-ticaret sitelerinin cirolarına olumlu etki sağlayacaktır. Başta tasarım, görsellik ve tanıtım olmak üzere kalite ve orjinalliği koruyan e-ticaret siteleri kısa sürede başarıya ulaşabilecek kapasiteye sahip olurlar.

Neticaret e-ticaret paketleri kullanılarak açılan sanal mağazalar, ürünlerini 360 derece fotoğraflar ile süsleyebilmekte, ürün tanıtım videolarını ekleyebilmekte ve aynı zamanda ücretsiz toplu mail gönderimi özelliğinden faydalanabilmektedirler. Türkiye’nin e-ticaret sağlayıcısı Neticaret e-ticaret paketlerini online incelemek isterseniz aşağıda bulunan butona tıklayarak sizlerden istenen bilgileri saniyeler içerisinde doldurabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.