E-ticaret Sitelerinde Blog Sayfalarının Önemi

E-ticaret Sitelerinde Blog Sayfalarının Önemi

Her sitede olduğu gibi e-ticaret sitelerinde de blog sayfalarının olması satışlar için büyük önem taşımaktadır. Sadece satışlar için değil aynı zamanda blog sayfalarında yazılan makaleler dolaylı bir şekilde sitenizin arama motoru optimizasyonunu yani SEO’sunu olumlu bir yönde etkilemektedir. Bu makale aracılığı ile bir e-ticaret sitesinde neden blog sayfası olması gerektiği ve blog sayfalarının nasıl oluşturulması gerektiğinden bahsedilecektir.

Blog sayfaları, satmakta olduğunuz ürünlerin tanıtımları, haberleri ve aynı zamanda kampanyanlar hakkında bilgilerin verildiği makalelerden oluşmaktadır. Yazılan her makale arama motorları nezlinde sizlere bir index yani bir artı kazandırmaktadır. Kullanıcılar blog sayfalarınızda yazmış olduğunuz içerikler sayesinde sizlere daha kolay ulaşabilmekte ve sayfalarınız arasında gezinerek sitenizin olumlu yönde etkilenmesini sağlamaktadır. Bu durumda direk olarak satışlarınıza yansımaktadır.

E-ticaret Sitelerinde Blog Sayfalarının Önemi Nedir ?

Blog sayfalarının önemi şu şekilde anlatılabilir. Sizler doğal bir şekilde makale yazarsınız. Ardından bu makaleler arama motorları tarafından dizine eklenir. Yazmış olduğunuz makale ile ilgili bir arama yapıldığında sizin makalenizi yazdığınız sayfaya yönlenme olacaktır. Bu sayafada en başta belirttiğimiz gibi ürünleriniz hakkında tanıtımlar, haberler ve özellikler yer alacaktır. Sizde e-ticaret site sahibi olduğunuz için ve ilgili makaleden satmakta olduğunuz ürüne reklam veya link verebilirsiniz. Bu sayede doğrudan da olmasa dolaylı bir şekilde ürün satışı yapabilirsiniz.

Blog sayfanızda yazacağınız makaleleriniz ürünlerinizin arama motorlarında bulunan indexlerinin de daha üst sıralarda yer almasını sağlayabilmektedir. Yazmış olduğunuz makalelerden ürün eklediğiniz sayfaya ürün adı ile link vermeniz, hem o ürüne gelen kullanıcı sayısını arttıracaktır hem de araam motorlarına ürün sayfanızın ne kadar değerliolduğunu anlatacaktır. Ürününüze gelen kullanıcı sayısı, site içi verilen link sayısı ve aynı zamanda o üründe kalınan süre sayfanızı her geçen gün daha değerli bir ürün sayfası haline gelmesine sebep olacaktır.

Bütün bunlarla birlikte e-ticaret sitelerinde blog sayfası olması ve bu sayfada her geçen gün güncel bir şekilde içerik yani makale yazılması o sitenin bulunabilirliğini arttırmakta ve makale sayısı siteye gelen kullanıcı sayısını arttırmaktadır. Fazla makale olması, makalelerinize vermiş olduğunuz başlık ve sahip olduğu içerikler sayesinde daha fazla kelimede arama motorlarında çıkmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda bloğunuza her gün 1 makale girmeniz sitenizin sürekli güncel tutulmasını sağlayan bir özelliktir.

Blog Sayfaları Nasıl Oluşturulmalıdır

Blog sayfalarınızda yazmış olduğunuz makaleler tamamen size özgü kelimelerden oluşmalıdır. Yani kesinlikle kopya içeriğe yer verilmemelidir. Bununla birlikte makale içeriği ürünleriniz ile ilgili olmalı ve kesinlikle alakasız konular seçilerek makale yazılmamalıdır. Bununla birlikte yazılan makelenin uzunluğu da önemlidir. En az 300 kelimeden oluşmalı ve yazabilme kabiliyetinize göre 1000 kelimeye kadar çıkabilmelidir.

Makaleleriniziz ürün satışlarınıza artı bir değer katabilmesi için başlık ve açıklamalarınız en çok aratılan kelimeler arasında seçilmesi size artı değerler katacaktır. Bu kelimelere Google’a ürününüzü yazdıktan sonra en altta çıkan ürün ile ilgili yapılan aratmalara ya da Google’un siz br arama kelimesi yaparken size çıkarmış olduğu kelimeler bütününe bakarak ulaşabilirsiniz.

Toparlamak gerekirse makale yazarken özgün, tamamen ürününüze odaklı, günde en az bir tane, anlamlı, uzun ve aynı zamanda özel olarak seçilmiş başlık ve açıklama alanlarından olmasına dikkat etmelisiniz. Bütün bunlarla birlikte belki de en başta belirtmemiz gereken bir çalışmayı da anlatmakta fayda bulunmaktadır. Her makalenizde en az bir, eğer yapabiliyorsanız ortalama iki adet konu ile ilgili resime yer verilmelidir. Unutmayınız ki e-ticaret sektörü görsele odaklı satışların olduğu bir sektördür. Yani kimse ürün resmini görmeden satın almak istememektedir.

Neticaret E-ticaret Paketlerinde Blog Sayfaları

Türkiye’nin e-ticaret sağlayıcısı Neticaret e-ticaret paketlerini kullanan işletmeler kendilerine özel olarak bir blog sayfası oluşturabilmektedirler. Bu sayede yukarıda anlatılan çalışmaları yaparak karşılığında blog sayfaların sunmuş olduğu bütün ayrıcalıklardan faydalanabilmektedirler. Sizlerde 2000’in üzerinde firmanın tercih ettiği ve tam 14 yıldır e-ticaret altyapı sağlayıcısı olan Neticaret eticaret paketlerini test etmek isterseniz 0 212 256 60 00‘ı arayabilir ya da Ücretsiz Demo Talebi‘nde bulunarak e-ticaret uzmanlarının sizlerle temasa geçmesini ve sistemi sizlere sunmalarını sağlayabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.