E-ticaret Site Trafiğinizi Arttırmanın Ücretsiz Yolları

E-ticaret sitelerine gelen trafikler yani kullanıcıların sayısı, site üzerinden yapılacak olan satış ve elde edilecek gelirler üzerinde en fazla rolü oynayan faktördür. Bir site üzerinden satış yapılabilmesi için o sitede bulunan ürünlerin internet kullanıcılarına tanıtılması gerekir. E-ticaret siteleri üzerinden yapılan satışlar çeşitli reklamlar ya da yapılan organik çalışmalar ile gerçekleşmektedir.

İnternette bir bedel karşılığında alınan reklamlar satışlarınızı direk olarak arttırıcı etkiye sahiptirler. Ancak alınan reklamlara ayrılan bütçe ve yapılan satışların getirmiş olduğu kar oranları bazen istenmeyen seviyelerde olabilmektedir. Bu sebeple bir e-ticaret sitesine kullanıcı sağlayarak trafiğin ve trafiğe paralel olarak satışların arttırılabilmesi için bazı organik çalışmaların da yapılması gerekir.

Bu makalede e-ticaret sitenizin trafiğini ücretsi bir şekilde arttırabilmeniz için yapmanız gereken çalışmalar anlatılacaktır.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Çalışmaları

Seo bir sitenin olmazsa olmazları arasında yer alan, arama motorlarından kullanıcı sağlayabilmek için ücretsiz olarak yapılabilen bir çalışmadır. Kendinizi geliştirdiğiniz taktirde herhangi bir kuruma ücret ödemenize gerek yoktur. Neticaret e-ticaret ve SEO uzmanları tarafından yazılan makaleler, arama motorlarının istekleri ve düzenli bir şekilde siteniz ile ilgilendiğiniz taktirde SEO çalışmalarınızı sitenize uygulayarak kullanıcı trafiği sağlayabilirsiniz. Arama motoru optimizasyonu tan uyumlu Neticaret e-ticaret paketlerini kullanarak sizlerde e-ticarette bir adım önde olabilirsiniz. E-ticarete yeni başlayanlar için bazı önemli SEO önerileri konu başlıklı makaleyi okuyarak sitenizde arama motoru optimizasyonu sayesinde nasıl kullanıcı sağlayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Sosyal Medya

Arama motoru optimizasyonunuzu da büyük oranda etkileyen sosyal medya çalışmaları sayesinde ücretsiz bir şekilde sitenize gelen kullanıcı trafiğini arttırabilirsiniz. Her gün milyonlarca kullanıcının giriş yaptığı ve uzun zamanlarını ayırdığı sosyal medya siteleri üzerinde açılan sayfalar, yapılan paylaşımlar ve tanıtılan ürünler sayesinde zamanla beğeni ve paylaşım sayınızı artırarak bir çok internet kullanıcısına ücretsiz olarak ulaşma şansına sahip olabilirsiniz. Özellikle Google Plus, Facebook, Twitter, Instagram gibi sitelerde yapılan paylaşımlar ve kullanılar hashtagler ile sosyal medya severlerin sizleri bulmasını ve sitenize yönlenmesini sağlayabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Sosyal Medya Optimizasyonu konu başlıklı makaleye göz atabilirsiniz.

Bloglar ve forumlar

E-ticaret sitelerinde satılmakta olan ürünlerine iyi tanıtımının yapılacağı bir başka sektör ise bloglar ve forum siteleri. Ücretsiz bir şekilde hizmet alınabilen, hem arama motoru optimizasyonuna hem de siteye gelecek kullanıcı sayısının artmasına etkisi olan blog sitelerinde yazılan makaleler, forum sitelerine eklenen tanıtım yazıları ile ürün satışlarınızın artmasına sebep olabilirsiniz. Blogspot, blogcu vb. blog siteleri ile birlikte r10, wmaraci, fuub, donanım haber gibi forum sitelerinde ürün tanıtımlarınızı kurallar dahilinde yapabilirsiniz.

Video siteleri

Tüketiciler bir ürünü almadan önce o ürünün sahip olduğu özellikleri incelemek isterler. Son zamanlarda okuma alışkanlığının video ve görsellerin geride kalması ile de video sitelerinin değeri oldukça artmış durumdadır. Sadece okuma alışkanlığından dolayı değil aynı zamanda videosu çekilerek internete eklenen ürünlerin daha fazla dikkat çekmesi de e-ticaret sektöründe videoların önemini arttırmaktadır. Hr gün bir ürünün video çekilerek tanıtımının yapılması ve youtube, izlsene, dailymotion gibi sitelerde paylaşılması direk olarak sitenize gelen kullanıcı sayılarını arttırıcı faktörler arasında yer almaktadır. Youtube videolarının E-ticarette Satışlara Etkisi Nedir konu başlıklı makale bu sektör hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayan bir makaledir.

Unutmayınız ki e-ticaret sitenizin trafiği anlamlı bir şekilde ne kadar artarsa satışlarınız da o kadar artacaktır. Sadece bütçe ayrılarak yapılan çalışmalar ile değil aynı zamanda risk almadan ücretsiz bir şekilde çalışma yapılabileceğinin de unutulmaması gerekir. Arama motoru optimizasyonu ve sosyal medya ile tam uyumlu Neticaret e-ticaret paketleri ile sizlerde işletmenizde bulunan ürünlerinizi internet üzerinden rahat ve kolay bir şekilde satışa sunabilir, sadece bulunduğunuz bölgeye değil aynı zamanda tüm Türkiye’ye de bulunan ve potansiyel müşteriniz olabilecek internet kullanıcılarına ulaşabilirsiniz. Neticaret e-ticaret paketlerini ücretsiz olarak teste edebilmek için “Demo Talebi” gönderebilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.