E-ticaret sitelerinde aranması gereken özellikler nelerdir ?

E-ticaret siteleri internet ortamında (sanal ortamda) online ürün satışı gerçekleştirilebilmesi için geliştirilmiş bir teknolojidir. Ticaretin elektronik hali olarak adlandırılır. Gerçek hayatta alıcı ve satıcı arasında yapılan alışverişler internette e-ticaret siteleri üzerinden teknolojinin getirmiş olduğu yenilikler ile sağlanmaktadır.

Sorunsuz bir şekilde online ticaret yapılabilmesi için ise e-ticaret paketleri geliştirilmiştir. Paket olarak yazılım, donanım, tasarım, entegrasyon, alan adı, sunucu ve destek hizmetlerinin yanında bir çok ayrıcalık e-ticaret sitesi açmak isteyenlere sunulmaktadır. Aynı zamanda en e-ticaret uzmanları tarafından sistemin nasıl kullanılacağı özel bir eğitim ile anlatılmaktadır.

Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş 2001 yılından beri e-ticaret hizmeti vermekte ve profesyonel e-ticaret yazılımları geliştirmektedir. İstanbul Teknik Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde AR-GE çalışmaları gerçekleştirilmekte ve aynı zamanda yine İstanbul Şişli’de bulunan ofiste satış, teknik destek, eğitim, pazarlama, yazılım, sosyal medya ve SEO departmanları bulunmaktadır.

E-ticaret sitelerinde aranması gereken özellikler nelerdir ?

E-ticaret siteleri güvenli ve sorunsuz bir şekilde online satış yapabilmenizi sağlayabilmelidir. Aynı zamanda dijital pazarlama stratejinizin belirlenmesinde size en uygun ayrıcalıkları sunabilmelidir. Neticaret e-ticaret paketleri sahip olduğu ayrıcalık ve özellikleri sayesinde internette rahat ve kolay bir şekilde profesyonelce ticaret yapmanızı sağlamak için tasarlanmışlardır.

Bu makalede bir e-ticaret sisteminde kesinlikle aranması gereken özelliklerden bahsedilecek ve ardından daha rahat ve kolay bir şekilde sanal mağazanız üzerinden satış gerçekleştirebilmeniz için, kullanacağınız yazılımın sahip olması gereken ayrıcalıklardan bahsedilecektir.

İleri Derece Güvenlik Önlemleri Alınmalı

Bir e-ticaretin olmazsa olmazı güvenliktir. Hiçbir yazılım açığı bulunmamalı, ödeme sayfaları özel olarak şifrelenmeli ve aynı zamanda teknolojik sunucularda siteler barındırılmalıdır. Aksi taktirde hem maddi hem de manevi yaptırımlar ile karşı karşıya kalınma tehlikesi bulunmaktadır. Kısace bir e-ticaret sitesinde alınması gereken önlemleri detaylandırmak gerekirse; Sunucular firewall, ips, ids güvenlik önlemleri ile saldırı ve tehditlere karşı hazırlıklı olmalı, raid5 yedekleme sistemleri ile de veri kayıplarının önüne geçebilmelidir. Ödeme sayfalarında ise kesinlikle 128bit SSL şifreleme sistemlerinin kurulu olması gerekir. Detay için: E-ticaret ve Güvenlik Protokolleri

Geliştirilebilir Tasarım ve Rahat Kullanıma Sahip Yönetim Paneli

Neticaret e-ticaret paketleri kullanan işletme ya da girişimciler, 500+ temadan herhangi bir tanesini ücretsiz olarak kullanabilmektedir. Bunun yanında ise e-ticaret sistemleri geliştirilebilir tasarım özelliklerine sahiptir. Bu sayede istenildiği zaman bir grafiker yardımı ile ya da Negrafik tasarım ekibi ile birlikte istenilen tasarım e-ticaret sitesinde gerçeğe dönüştürülebilmektedir.

Neticaret e-ticaret sistemlerinin yönetim panelleri kolay ve rahat kullanıma sahiptir. E-ticaret uzmanları tarafından eğitimler verilerek en etkili bir şekilde sistemi nasıl kullanabileceğiniz aktarılmaktadır. Ürün ekleme, kategori oluşturma, sanal pos ve diğer ödeme sistemlerinin eklenmesi, online kargo takip, üye takibi, online alışveriş paneli ve daha bir çok özelliğin takibi bu alandan yapılabilmektedir. Yönetim panelini online test edebilmek ve nasıl bir yapıya sahip olduğunu görebilmek için ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Sizlerden istenen kısa bilgileri doldurmanız yeterlidir.

Online Ödeme Sistemlerinin Kurulumu ve Diğer Entegrasyonlar

Bir e-ticaret sistemi bütün ödeme sistemlerinin entegrasyonunu desteklemelidir. Yani Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal pos entegrasyonu sorunsuz olarak yapılabileceği gibi, ipara, payu, paynet ve paypal gibi online ödeme sistemlerinin de entegrasyonu sağlanabilmelidir. Bu ödeme sistemlerinin yanı sıra havale ve eft ile yapılan ödemeler ve kargoya kapıda ödeme sistemleri içinde özel olarak form ve karşılıklı iletişim alanları oluşturulabilmelidir.

Ödeme sistemlerinin entegrasyonlarının yanı sıra, e-ticaret siteleri, muhasebe programları ile entegre bir şekilde çalışabilmeli cari ve ekstre entegrasyonları yapılabilmelidir. Tedarikçi firmalar aracılığı ile satışa sunmak istediğiniz ürünler için ise xml ürün entegrasyonu yani toplu bir şekilde hiçbir uğraş vermeden sitenize ürünleri entegre edebilmelisinizdir. Facebook store entegrasyonu ile de Türkiye’de en çok ziyaret edilen Facebook sosyal paylaşım sitesi üzerinden online mazağa açarak satrış yapılabilmelidir.

SEO, SEM ve SMO Eğitimleri

E-ticaret sitesi açıldıktan sonra hızlı bir şekilde ürünler eklenmeye başlanır. Ürün eklemeleri başlandığından itibaren siteye kullanıcı çekebilmek için bazı çalışmaların yapılması gerekmektedir. Bu çalışmalar ise üç ana kategoride toplanabilir. Sosyal medya optimizasyonu, arama motoru optimizasyonu ve arama motoru reklamcılığı ile e-ticaret siteniz ve e-ticaret sitenizde bulunan ürünlerinizin tanıtım ve reklam çalışmalarının yapılması gerekir. Neticaret e-ticaret paketlerini kullanan işletmeler bu konularda uzman ekipten alacakları eğitimler sayesinde sitelerini en aktif şekilde sanal ortamda tanıtabilmektedirler.

Teknik Destek

Neticaret e-ticaret paketleri kullanıldığı taktirde hem telefon üzerinden hem de online kendi paneliniz üzerinden ticket (destek talebi) oluşturarak yaşayabileceğiniz sorunlar ya da sormak istediğiniz bütün konular ile ilgili teknik destek alma şansınız bulunmaktadır.

Neticaret E-ticaret Paketlerinin Diğer Özellikleri

Yukarıda anlatılmış olan özellikler Neticaret ileri teknoloji online satış sistemlerinin özellik ve ayrıcalıklarından bir kaçıdır. Paketin sahip olduğu bütün yazılım, donanım ve tasarım özelliklerini incelemek isterseniz Ürünlerimiz sayfasını ziyaret edebilir ve ardından detaylı karşılaştırma tablosuna tıklayabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.