E-ticaret Sitesi Nasıl Açılır – Detaylı Anlatım

E-ticaret sitesi nasıl açılır sorusu bir çok işletmenin aklından geçen ancak tam olarak cevaplarını bulamadıkları bir sorudur. Genel olarak hangi yazılımın kullanılması gerektiği, nereden başlanacağı, nasıl bir sistemin sektörlerine uygun olacağı, güvenlik önlemlerinin nasıl alınması gerektiği, hangi ödeme sistemlerinin kullanılacağı, sanal mağaza üzerinden satış yapabilir miyim ve benzeri gibi soru işaretleri genel olarak akılları karıştırmaktadır.

Neticaret e-ticaret uzmanları ile birlikte hazırlanmış olan bu makale sayesinde e-ticaret sitesi nasıl açılır sorusuna detaylı bir cevap vermeye çalıştık. Türkiye’nin e-ticaret sağlayıcısı Neticaret e-ticaret uzmanları sayesinde internette online ticaret yaparak ürünlerini yaşadığı bölge dışında sanal ortamda da tanıtmak isteyen işletmeler makale sonunda bu konu hakkında detaylı bilgi birikimine sahip olacaklardır.

İlk Akıllara Takılan Konu Prosedürler

İnternette e-ticaret sitesi açabilmeniz için bazı prosedürlere uymanız gerekmektedir. Bu prosedürlerin başında ise şirket sahibi olmanız gerektiği gelmektedir. Şirket statüsü fark etmeksizin, sanal mağaza kurabilmeniz için bir şirketinizin olması şarttır. Bu şart Türk Ticaret Hukuku tarafından satılan her ürünün faturalandırılması için konulmuştur. Şirket sahibi iseniz, dilerseniz tedarik ettiğiniz, dilerseniz de fiziksel mağazanızda bulunan ürünleri internette online satışa sunabilirsiniz.

Şirketin yanında sağlıklı bir e-ticaret yapabilmeniz için birkaç prosedür daha bulunmaktadır. Örnek olarak online ödeme sistemlerinden kredi kartı ile satış yapmak istiyorsanız bankalara sanal pos başvurusu yapmalı ya da alternatif ödeme sistemlerini (Paynet, Payu, İpara, Paypal) kullanmalı, havale ve eft ile satış yapmak istiyorsanız bankalarda şirket bilgileri ile hesap açtırmalı, kargo ile kapıda tahsilat yapmak istiyorsanız ise herhangi bir kargo firması ile görüşerek anlaşmalısınız.

En Çok Sorulan Soru Nasıl Bir E-ticaret Sistemi Kullanmalı

Online satış sitesi açabilmeniz için kullanacağınız e-ticaret sistemi bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeli ve aynı zamanda hiçbir internet ya da yazılım bilgisine dahi sahip olmasanız kolay kullanıma sahip olma özelliği sayesinde rahatça yönetebilmelidir. Yani e-ticaret siteniz size anahtar teslim bir şekilde verilebilmelidir. Ödeme sistemi entegrasyonu, destek, alan adı, sunucu hizmetleri, kargo takip sistemi, online sipariş modülü, toplu mail gönderimi, güvenlik sistemleri, sosyal medya kanalları, arama motoru optimizasyon eklentileri vb. bütün konuların bir araya getirilerek sizlere sunulabilmesi gerekmektedir. Aksi taktir de kullanmakta olduğunuz sistem için farklı yazılım sektörlerinden sürekli ihtiyaçlara ve buna paralel olarak sürekli bütçe ayırmalarına gitmenize sebep olacaktır. Neticaret e-ticaret paketleri ile birlikte sürekli online destek alabileceğiniz profesyonel bir e-ticaret sitesine sahip olabilirsiniz. E-ticaret paketlerinin özellikleri için bakınız: E-ticaret Paketleri.

E-ticaret Sitesi Açtıktan Sonra Yapılması Gerekenler

E-ticaret sitesi profesyonel elektronik ticaret sistemleri kullanılarak açıldıktan sonra bazı stratejik çalışmaların yapılması gerekmektedir. Bu çalışmalar ürünlerinizi daha fazla kitleye tanıtmanızı sağlayan ücretli ve ücretsiz çalışmalardan oluşmaktadır. XML ürün entegrasyonu özelliğini kullanarak toplu bir şekilde ya da tek tek detaylı anlatımlar ve profesyoneller ile ürünlerinizi e-ticaret sitenize ekledikten sonra yapmanız gereken çalışmalar;

Arama Motoru Optimizasyon Çalışması

Bir e-ticaret sitesinde olmazsa olmazlar arasındadır arama motoru optimizasyonu (SEO). Arama motorlarından sitenize kullanıcı sağlayabilmeniz için yapılması gereken çalışmalardır. Profesyonel SEO uzmanları ile çalışılabilir ya da bu konu üzerinde detaylı araştırmalar yapılarak e-ticaret sitelerinizi Google, Bing, Yandex, Yahoo ve diğer arama motorları istekleri doğrultusunda şekillendirebilirsiniz. E-ticaret Sitelerinde Seo Çalışması Nasıl Yapılmalıdır konu başlıklı makaleyi okuyarak bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Medya Çalışmaları

E-ticaret siteniz için en çok kullanılmakta olan sosyal medya kanalları üzerinde sayfalar açmalı, ürünleriniz ile ilgili paylaşımlarda bulunmalı ve indirim – kampanyalarınız hakkında bilgilendirme çalışmaları yapmanız önemlidir. Ücretli ya da ücretsiz olarak başta Facebook, Twitter, Google Plus, haber ve sektörünüze uygun blog sitelerinde bu çalışmaları yapabilirsiniz.

E-ticaret sitesi açıldıktan sonra satışlarınızı arttırabilmeniz için yapmanız gereken diğer çalışmalar hakkında detaylı bilgi olabilmek için E-ticaret sitelerinde satışları arttırmak konu başlıklı makaleye göz atabilirsiniz.

Neticaret E-ticaret Sistemlerini Ücretsiz Test Etmek İster misiniz ?

E-ticaret sitesi nasıl açılır ve e-ticaret sitelerinde satışları arttırmak için bilgi sahibisiniz şu anda. Ancak kullanılacak olan sistemi ücretsiz olarak test etmeniz (incelemeniz) önemlidir. Neticaret e-ticaret paketlerini e-ticaret uzmanlarının yardımı ile yönetim ve sipariş paneli dahil olmak üzere bütün özellikleri ile birlikte incelemek isterseniz aşağıda bulunan butona tıklayarak sizden istenen bilgileri doldurabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.