E-ticaret Paketleri Nasıl Olmalı

E-ticaret Paketleri Nasıl Olmalı

E-ticaret 2000 yılların başında Türkiye piyasasına girmiş ve şu anda on binlerce site tarafından kullanılmakta olan bir satış yöntemidir. İşletmelerin büyük bir kısmı, yerel mağazalarının yanı sıra sanal mağazalarını kurmuş ve internet üzerinden satış yapmaya başlamışlardır. Bunun durumun birçok sebebi bulunmaktadır. Teknoloji hızlı bir şekilde gelişmiş ve insanlar artık internet üzerinden alışveriş yapabilir konuma gelmiştir. Lojistik hizmetleri hızlanmış ve internetten alınan bir ürün aynı gün içerisinde dahi sahibine ulaştırılabilir hale gelmiştir.

E-ticaret sitelerine ayrılan bütçe ise, yerel mağazalara ayrılan bütçe yanında oldukça düşük kalmaktadır. Mağaza masrafı, ekstra masraflar, eleman giderleri azalmaktadır. Bir yerel mağaza yüz ile tabir edilen ürün sayısı bulunmaktayken, e-ticaret sitelerine yüz binlerce ürün eklenebilmekte ve potansiyel müşterilere satış yapılabilmektedir. Bütün bunlarla birlikte hiçbir depolama alanına ya da ürüne sahip olmadan dahi, internette stoksuz e-ticaret yapılabilmektedir. Dropshipping olarak bilinen bu e-ticaret yöntemi ile birlikte, tedarikçi firmalardan alınan ürünler, açılan bir e-ticaret sitesi ve şirket aracılığı ile satışa sunulabilmektedir.

Son günlerde dikkatleri çeken en önemli şeylerden bir tanesi ise, ticaret yapmak isteyen firmaların direk olarak e-ticarete yönelmesidir. Televizyon kanallarına reklam verilmekte, arama motoru optimizasyon çalışmaları yapılmakta, sosyal medyaya önem gösterilmekte ve aynı zamanda reklam ve tanırım çalışmalarını ön planda tutulmaktadır. Bu sayede ciddi cirolara ulaşılabilmektedir.

E-ticaret Sitelerinden Nasıl Satış Yapılmaktadır

İlk olarak profesyonel bir e-ticaret paketi kullanılarak sanal mağaza açılır. Ardından sahip olunan ürünler açıklama, görsel, fiyat, stok, detay ve diğer bilgileri ile birlikte bu sanal mağazaya eklenmektedir. Yukarıda anlatılan çalışmalar yapılmaya başlandıktan sonra online siparişler alınmaya başlanır. Alınan siparişler müşterilere kargo, kurye ve benzeri lojistik hizmetleri ile teslim edilir. Ürün siparişlerinde ise ödemeler genellikle kredi kartı, kargoya kapıda ödeme, havale ve EFT yolu ile alınmaktadır. Yapılan her satışın faturalandırılması gerekmektedir.

Profesyonel Bir E-ticaret Paketi Kullanmak

E-ticaret paketleri, ürünlerinizi online olarak satışa sunabilmeniz için gerekli bütün alt yapıyı sağlamakta olan paketlerdir. Anahtar teslim bir şekilde sizlere sunulmakta ve ihtiyacınız olan her şeye sahip olmaktadır. E-ticaret sistemleri, yazılım, ve yönetimi hakkında hiçbir bilgi sahibi olmasanız dahi e-ticaret paketlerini kullanarak sanal mağazanızı açabilir ve ürünlerinizi profesyonel bir şekilde internette satışa sunabilirsiniz.

E-ticaret paketleri ile birlikte alan adı, hosting paketi, e-ticaret yazılımı, tasarım, destek hizmetleri, güvenlik, ödeme sistemleri, entegrasyonlar, yönetim paneli anlatımı, e-ticaret yönetimi, internetten nasıl satış yapılır eğitimleri, seo – sem – smo konularında eğitimler ve e-ticaret için ihtiyaç olunan her şey anahtar teslim bir şekilde sunulmaktadır. Yani e-ticarete sektörüne ilk giriş yapan biri dahi olsanız, sizlere sunulan hizmetler ile online satış sitenizi profesyonelce yönetebilir ve ürünlerinizi sanal mağazanız üzerinden satışa sunabilirsiniz.

Türkiye’nin E-ticaret Sağlayıcısı Neticaret

Neticaret, Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından ilk defa 2001 yılında geliştirilmiş bir e-ticaret paketidir. On binlerce referansı ve sık sık yapmış olduğu yazılım geliştirmeleri ile Türkiye’nin E-ticaret Sağlayıcısı sloganı ile 81 il ve yurt dışında hizmet vermektedir. İşletmelerin istemiş olduğu geliştirmelere paralel olarak gerçekleştirilen güncellemeler sayesinde rahat ve sorunsuz bir şekilde internet üzerinden satış gerçekleştirilebilmektedir.

Neticaret e-ticaret paketleri uluslar arası güvenlik önlemleri ile birlikte koruma altına alınmıştır. Özel olarak sunucularda Firewall, IPS, IDS, Raid5 güvenlik önlemleri alınmış ve Microsoft ile yapılan iş birliği sayesinde sitelerin hızlı, sorunsuz ve yüksek performanslar ile çalışması sağlanmaktadır. Site bazlı ise bütün bilgilerin koruması amacı ile 128-256Bit SSL şifreleme sistemleri kullanılmaktadır. Ayrıca işinde profesyonel sistem yönetim ekibi, özel olarak yazılan scriptler ile gelen saldırı ve tehditlerin tespit edilerek anında engellenmelerini sağlamaktadırlar.

E-ticaret Siteniz Aynı Gün İçerisinde Hazır

Neticaret e-ticaret paketleri ile açılan sanal mağazalar 1 iş günü içerisinde satış yapılabilir hale getirilmektedir. Sistemde mevcut olan yüzlerce tema arasından herhangisi kullanılabildiği gibi Negrafik e-ticaret tasarım ekibi ya da özel bir grafikerler istenilen tasarım siteye uygulanabilmektedir. Site açılımı yapıldıktan sonra, e-ticaret uzmanları yönetim panelinin profesyonel bir şekilde nasıl kullanılacağını öğretmektedir. Alınan eğitimin ardından rahat kullanıma sahip olan yönetim paneli sayesinde alınan siparişler takip edilebilmekte, ödemeler incelenebilmekte ve müşterilere almış oldukları ürünler gönderilmeye başlanabilmektedir.

Entegre Çalışabilen E-ticaret Paketleri

E-ticaret sistemlerinde en çok dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi yapılabilen entegrasyonlardır. Tüm bankaların sanal posları sorunsuz bir şekilde entegre edilebilmelidir. Sosyal medya entegrasyonları (facebook store, resimli paylaşım ve benzeri) yapılabilmelidir. En çok dönüşüm oranlarına sahip olan ürün karşılaştırma siteleri ve genel e-ticaret siteleri ile e-ticaret siteniz entegre olarak çalışabilmelidir. Satılan her ürünün kaydı muhasebe programına hiçbir işlem yapılmadan işlenebilmeli, alternatif ödeme sistemlerinin entegrasyonu sorunsuzca yapılabilmelidir. Tedarikçi firmalardan ürün satışı yapmak istediğinizde XML ürün entegrasyonu sitenize eklenebilmelidir.

Neticaret e-ticaret paketleri ile birlikte sizlerde profesyonel bir online satış sitesine sahip olmak isterseniz 0 212 256 60 00’ı arayabilir ya da e-ticaret sistemlerini online bir şekilde incelemek için ücretsiz demo talebi gönderebilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.