E-ticaret Paketi Satın Alacağım Nelere Dikkat Etmeliyim

E-ticaret paketi satın alma düşüncesindesiniz ancak hangi özelliklere sahip olmalı, ileri de sorun yaşamamanız için size sunması gerektiği ayrıcalıklar neler öğrenmek mi istiyorsunuz ? Öyle ise Neticaret e-ticaret uzmanları tarafından 14 yılın vermiş olduğu tecrübe ile yazılmış olan bu makaleyi dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz. Kullanılacak olan e-ticaret paketinin nasıl olması gerektiğini makale sonunda profesyonel bir şekilde öğrenmiş olacaksınız.

Asıl konumuza geçmeden önce kısa bir özetle e-ticaret kavramını tanımlayalım. E-ticaret, internette online ticaret yapılabilmesi için geliştirilmiş olan elektronik ticaret yazılımıdır. Sanal ortamda tüketici ve üretici – toptancı – işletmeyi bir araya getiren ve herhangi bir fiziksel olgu olmandan online ödeme sistemleri kullanılarak satış yapılmasını sağlayan sistemlerdir. E-ticaret paketleri ile güvenli bir sanala mağaza oluşturulur. Bu mağazada satılacak ürünler sergilenmeye başlar. Ardından yapılan tanıtımlar ile internet kullanıcılarının siteye giriş yapması sağlanır. Siteye giriş yapan tüketiciler ihtiyaçları olan ürünleri ödeme sistemlerini kullanarak satın alır. Satın alınan ürünün sipariş bilgileri işletme sahiinin yönetim paneline düşerek iki taraf arasında iletişim kurulması sağlanır.

E-ticaret Paketi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

– Hangi güvenlik önlemlerinin alındığına bakılmalıdır. Ödeme sayfalarında 128bit SSL şifreleme sistemleri, sitelerin barındırılacağı sunucularda ise Raid5yedekleme sistemleri ve saldırı – tehditlere karşı önlem alarak engelleyen Firewall, IPS ve IDS sistemlerinin kullanıyor olmasına dikkat edilmelidir.

– Site tasarımları istenildiği gibi değiştirilebilmelidir. E-ticaret paketinde bulunan default (varolan) tasarımların yanı sıra istenildiği taktirde bir grafiker yardımı ile siteniz üzerinde tasarım değişikliği yapabiliyor olmanız önemlidir.

– Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal posları sorunsuz bir şekilde 3D Secure dahil olmak üzere entegre edilebilmelidir. Aynı zamanda alternatif ödeme sistemlerinin kurulumu da sorunsuz bir şekilde yapılabilmelidir.

– Xml ürün ve muhasebe programları ille entegrasyon yapılabilir bir sistem olmalıdır. XML ürün entegrasyonu sayesinde dakikalar içerisinde tedarikçi firmaların ürün entegreleri sağlanabilmekte cari ve ERP entegrasyonları sayesinde de muhasebe de sıfır hata ile faturalandırma işlemleri yapılabilmektedir.

– E-ticaret yazılımı arama motorlarının istekleri doğrultusunda dizayn edilmiş olmalıdır. Ürün sayfaları kategorilere ayrılmış bir şekilde isimleri ile linklendirilmeli, meta alanları (açıklama, başlık, kelimeler) manuel olarak yönetilebilmelidir. Google sitemap otomatik olarak oluşturulmalı, google analytics ve diğer arama motoru eklentileri hakkında özel eğitimler verilmelidir.

– Yönetim paneli kolay kullanıma sahip olmalı ve alınacak kısa bir eğitimin ardından profesyonel bir şekilde yönetilebilmelidir. Online sipariş yönetimi, üyeleri ve ürünleri kategorize etme, sipariş analizleri yapabilme, farklı fiyat ve opsiyonlar oluşturulabilmelidir.

– Yönetici paneli üzerinden site üzerinde istenilen değişiklik yapılabilmeli ve müşterilere toplu mail gönderimleri ile bülten bilgileri aktarılabilmelidir. İstenilen zamanlarda yeni ürünler veya yapıulan kampanyalar hakkında müşterilere toplu e-posta gönderilebilmelidir.

– Online kargo takibi kesinlikle yapılabiliyor olmalı ve aynı zamanda müşterilerinizin de kargolarının nerede olduğunu görebiliyor olmaları önemlidir.

– E-ticaret paketi kullanılacak olan firmanın bankalar, ödeme sistemleri, tedarikçi firmalar, arama motorları ve kargo firmaları ile yapmış olduğu anlaşmalar ve size sunulacak olan kampanya ve indirimlere dikkat edilmesi gerekir.

– SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve SEM (Arama Motoru Reklamcılığı)’nı daha yakından anlayabilmek ve aktif olarak çalışma yapılabilecek hale gelinebilmesi için özel kurslar verilebilmelidir.

Hangi E-ticaret Paketi Bu Özelliklere Sahip ?

Neticaret e-ticaret paketleri bu özelliklerin yanında yüzlerce ayrıcalığa da sahiptir. Bu ayrıcalıkları görebilmek ve detaylı bir şekilde paketler arası karşılaştırma yapabilmek için https://www.neticaret.com.tr/urunler/neticaret-eticaret-paketleri.pdf adresini ziyaret edebilirsiniz. Neticaret e-ticaret paketlerini onlien inceleyebilmek için buraya tıklamanız ve ardından sizden istenen kısa bilgileri doldurmanız yeterli olacaktır.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.