E-ticaret Sistemini Nereden Almalıyım

E-ticaret sistemini nereden almalıyım sorusu sıkça sorulan sorular arasında yer almaya başladı. Bunun en büyük sebebi ise kullanılmakta olan e-ticaret sistemlerinin müşteri isteklerini karşılayamamasından ya da yaşanılan sorunların önüne geçilememesinden kaynaklanmaktadır. Bu makalemizde, e-ticaret sitesi açmadan önce kullanılacak olan sistemde hangi özelliklerin var olması gerekliliğinden bahsedeceğiz. Bu sayede hem sorunsuz bir şekilde online satış yapabilecek hem de henüz giriş yapmadığınız ya da giriş yapmanıza rağmen başarılı olamadığınız e-ticaret sektöründe ideallerinize ulaşabilmek için nasıl bir sistem kullanmanız gerektiğini aktarılacaktır.

Güvenliği Ön Planda Tutulmalı

İnternette ticaret yaparken ciddi bir para trafiği yaşanabilir. Aynı zamanda müşterilerin bilgilerinin de online olarak aktarımı yapılmaktadır. Bu sebeplerle ileri teknoloji güvenlik önlemleri ile donatılmış yazılımların kullanılması gereklidir. Bütün bu sebeplere ek olarak e-ticaret sitenizin 7/24 açık kalması hem müşteri güveni hem de sipariş sayısını arttırıcı etkisi bulunmaktadır.

– Neticaret e-ticaret sistemlerinin ödeme sayfaları 128bit SSL şifreleme sistemleri ile koruma altına alınmaktadır. E-ticaret sitelerinin barındırıldığı sunucular saldırı ve tehditlere karşı Firewall, IPS ve IDS sistemleri ile korunmaktadırlar. Veri kayıplarının yaşanmaması için 3 katmanlı Raid5 veri yedekleme sistemleri kullanılmaktadır.

Geliştirilebilir Tasarıma Sahip Olmalı

Açılan e-ticaret sitesinin teması istenildiği zaman değiştirilebilmelidir. İstenirse herhangi bir grafiker ile istenirse de e-ticaret paketinin satın alındığı firmadan ideallerdeki tasarımlarda site tasarımının değiştirilmesi sağlanabilmelidir.

– Neticaret e-ticaret sistemleri geliştirilebilir tasarım özelliğine sahiptir. 500+ temanın yanı sıra istenilidiği taktirde herhangi bir grafiker ile ya da Negrafik ekibi ile istenilen tasarım değişikliği yapılabilmekte ve siteye uygulanabilmektedir.

Ödeme Sistemleri Sorunsuzca Kurulabilmeli

E-ticaret sitelerinde müşteri istekleri doğrultusunda farklı ödeme tipleri kullanılabilmektedir. Kredi kartı, havale-eft, mobil ödeme, ya da kargoya kapıda ödeme gibi sistemler en çok tercih edilen online ödeme sistemleri arasında yer almaktadır. Bu sistemlerin sorunsuz bir şekilde siteye entegre edilebilmesi gerekir.

– Neticaret e-ticaret sistemlerinde sorunsuz sanal pos + 3D secure kurulumu yapılmakta ve bütün ödeme sistemlerinin entegrasyonu en hızlı ve hiçbir sıkıntı yaşanmadan sitenize sağlanabilmektedir. Kullanmak istediğiniz ödeme sistemini tercih etmeniz yeterlidir.

Hiçbir Bilgi Sahibi Olunmasa Bile E-ticaret Yapılabilmeli

Başta yönetim paneli olmak üzere e-ticaret sistemleri kolay ve rahat kullanıma sahip olmalıdırlar. Sonuç olarak herkes yazılım, donanım ya da ileri derece de internet bilgisine sahip olamayabilmektedir.

– Neticaret e-ticaret sistemleri kolay ve rahat kullanıma sahip bir yönetim panelinden ve e-ticaret sitesinden oluşmaktadır. E-ticaret uzmanları tarafından verilmekte olan kısa bir eğitimin ardından profesyonel bir şekilde e-ticaret siteleri yöneltebilmektedir.

Yukarıda anlatılan dört madde e-ticaret sistemini nereden almalıyım sorusunu soran işletmeler ve girişimciler için ön planda tutulmalı ve dikkatlice incelenmelidir. Yukarıdaki özelliklerin yanında olması ve araştırılması gereken özelliklere ulaşabilmek için ise “ E-ticaret Paketlerinin Özellikleri ” başlığına tıklayabilirsiniz.

Sağ üst kısımda bulunan demo talebi butonunu kullanarak sizlerde 2000’in üzerinde işletmenin tercih ettiği profesyonel e-ticaret sistemlerini ücretsiz olarak test edebilir nasıl bir yapıya sahip olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.