Ücretsiz E-ticaret İkonları

Ücretsiz E-ticaret İkonları

E-ticaret sitelerinde en çok ihtiyaç duyulan görseller arasında iconlar yer almaktadır. Ürün görselleri profesyonel bir şekilde çekilebildiği gibi daha önce paylaşılmış olan sitelerin izni aracılığı ile de alınabilmektedir. Ancak ikonların başlı başına farklı bir görüntüye sahip olması ve site ile uyumlu bir şekilde kullanılması önemlidir. 

E-ticaret ikonlarının sitenin başlı başına bir çok alanında kullanılabilecek görseller oldukları söylenebilir. Özellikle bir konunun ön plana çıkartılması için sitenin belirli alanlarına eklenirler. Bu alanlar sepetim, kargo, iade değişim, güvenlik, ödeme sayfası, kapıda ödeme, kullanılan ödeme sistemleri, sipariş ve sunulan ayrıcalıklar gibi alanlarda aktif olarak kullanılmalıdır. Hem görünüm açısından hem de müşterilerinize hitap etmek istediğiniz konuların ön plana çıkartılmasını sağlarlar.

E-ticaret İconları Nerden Alınabilir

Şu anda dünyada en çok kullanılmakta olan icon sitelerinin başında iconfinder.com gelmektedir. Eğer photoshop bilginiz mevcut değil ise bu site öncelikle tavsiyeler arasında yer almaktadır. Ücretli ikonların yanı sıra ücretsiz de kullanabileceğiniz binlerce e-ticaret ikonu mevcuttur. Photoshop bilgim var diyenler için ise PSD dosyalarının yine ücretli ve ücretsiz bir şekilde dağıtılmakta olduğu frepik.com sayfasını tavsiye edebiliriz. E-ticaret ikonlarını bulabileceğiniz bir çok site vardır ancak gerek güvenilirlik gerekse de istenilen ikona ulaşma imkanınız sebebi ile yukarıda bahsedilen iki site örnek verilmiştir.

Ücretsiz E-ticaret İkon Sayfaları

İcon Finder Ücretsiz E-ticaret İkonları

Freepik Ücretsiz E-icaret İkonları

E-ticaret Sitelerinde Kullanılan İkonlar Neden Önemlidir

Estetik bir görünüme sahip olmanın yanı sıra dikkat çekici özellikleri ile e-ticaret sitelerinde ikon kullanılması önemlidir. Özellikle güvenli ödeme sayfalarının olduğunu, hızlı kargo ve sorunsuz teslimat yapıldığını, sunula ayrıcalıkların dikkat çekebilmesi için ayrı bir önemleri bulunmaktadır. Bir e-ticaret sitesinde farkında olmasanız bile satın alma davranışlarınızı etkileyebilir.

E-ticaret Tasarımı Yaptırmak İstiyorsanız

E-ticaret sitenizde tasarım değişikliğine gitmek ve profesyonel bir e-ticaret tasarımına sahip olmak istiyorsanız eğer, Neticaret bünyesinde bulunan Negrafik ile birlikte bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz. Türkiye’nin lider e-ticaret tasarım ekibi Negrafik ile birlikte sadece hayal etmeniz ve hayal ettiğiniz tasarımı ekibimize anlatmanız yeterlidir. 2001 yılından beri binlerce tasarıma ev sahipliği yapmış olan Negarfik’in örnek referans çalışmalarını Negrafik E-ticaret Tasarım sayfamız aracılığı ile inceleyebilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.