Cilt Bakım Ürünlerini Online İnternetten Satmak

Başta bayanlar ve bebeklere özel olmak üzere cilt bakım ürünleri en çok satılan ürünler arasında yer almaya devam ediyor. İnternetin daha yaygın bir şekilde kullanılması ile birlikte de insanlar bu ihtiyaçlarını internet üzerinden karşılama eğilimi gösteriyor. Yaz ayları maksimum olmak üzere cilt bakım ürünleri internette trend ürünler olarak göze çarpıyor.

Cilt bakım ürünlerine gösterilen talep bu kadar fazla iken sizlerin hala ürünlerinizi internette satışa sunduğunuz bir sanal mağazanız mevcut değil mi ? Eğer sanal mağazanız yok ise bu makale sayesinde ileri teknoloji güvenlik önlemleri ile donatılmış profesyonel bir online satış sitesine nasıl sahip olabileceğinizi A’dan Z’ye öğrenebileceksiniz.

Cilt Bakım Ürünleri İçin Online Satış Sitesi Açmak

Cilt bakım ürünlerinizi kendi internet siteniz üzerinden online satışa sunabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için ise e-ticaret paketlerini kullanmanız gerekir. E-ticaret paketleri internette online satış yapabilmeniz için gerekli olan bütün özellikleri bir araya getirerek sizlere sunan paketlerdir. Yani online satış için gerekli olan yazılım, tasarım, ödeme sistemi entegrasyonu, destek, alan adı ve sunucu hizmetlerine tek bir paket içerisinde sahip olmaktasınızdır. E-ticaret paketleri ile birlikte sadece 1 iş günü içerisinde cilt bakım ürünleriniz için online satış siteniz açılmaktadır.

Cilt Bakım Ürünlerini İnternette Satabilmek İçin Neler Gereklidir

Online ticaret yapabilmeniz için şirket sahibi olmanız gerekmektedir. Şirketinizin statüsü fark etmemektedir. Bununla birlikte tedarikçi firmanızın da ürünlerinizi satışa sunabilmektesinizdir. İnternette satış yapabilmeniz ve bu satışın karşılığında para alabilmeniz için ise online ödeme sistemleri kullanmanız gerekmektedir. Şu anda online alışveriş sitelerinde 4 şekilde ödeme alınabilmektedir. Kredi kartı, havale-eft, tahsilatlı kargo ve mobil ödeme. “E-ticarette kullanılan online ödeme sistemleri” konu başlıklı makaleyi okuyarak bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Cilt Bakım Sitesi Açıldıktan Sonra Nasıl Satış Yapılmaya Başlanır

Cilt bakım siteniz Neticaret e-ticaret uzmanlarınız tarafından satışa hazır hale getirilmiş bir şekilde açılarak sizlere teslim edilir. Ardından özel olarak yönetim paneliniz üzerinden siteniz üzerinde nasıl değişiklik yapacağınız öğretilmektedir. Alınan kısa eğitim içerisinde sipariş kontrolü, kullanıcı takibi, ödeme sistemleri, toplu mail gönderimi ve daha bir çok konuda bilgi sahibi olmanız sağlanmaktadır. Ardından sizler ürünlerinizi sitenize eklemeye başlayabilmektesinizdir.

Cilt bakım ürünlerinizi isterseniz tek tek özellikleri, fotoğrafları, fiyatları ve stok bilgileri ile birlikte sitenize ekleyebilir isterseniz de xml ürün entegrasyonu özelliği sayesinde tek bir adımda tedarikçi firmanızın bütün ürünlerinin sitenize eklenmesini sağlayabilirsiniz.

Online Satış Nasıl Yapılmaktadır

Kısa bir özetle kendi sanal mağazanız üzerinden nasıl online satış gerçekleştirebileceğinizden bahsedelim. Online ödeme sistemlerinden kullanmak istediklerinizin entegrasyonu sitenize sağlanır. Ardından ürünleriniz siteye sizler tarafından ya da xml ürün kurulum özelliği sayesinde toplu bir şekilde sitenize eklenir. Bu noktadan sonra tek yapmanız gereken şey internet kullanıcılarını sitenize çekmektir. Çeşitli reklam ve tanıtım çalışmalarının yanında doğal bir şekilde arama motorları ve sosyal medya üzerinden yapılan çalışmalar sayesinde ürünlerinizin tanıtımı yapılmaya başlanır.

Ürün satın almak isteyen kullanıcı satın al butonuna basar ve sizlerin sunmuş olduğu ödeme seçeneklerinden bir tanesini seçerek ödemesini tamamlar. Yönetim paneliniz üzerinden alınan cilt bakım ürünü siparişi ile ilgili detaylı bilgiler sizlerin sipariş panelinize bildirim olarak düşer. Artık tek yapmanız gereken şey ödeme anlık olarak yapılmış ise (kredi kartı) direk olarak, eğer alternatif ödeme sistemleri ile yapılmış ise de (havale, eft kargo ile kapıda ödeme isteği) müşteri ile irtibata geçerek alınan ürünü kargolamak üzere hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Online ve Ücretsiz Test Edin

Neticaret e-ticaret paketlerinin bütün özelliklerini ve nasıl bir sistem olduğunu online ve ücretsiz olarak test etmek ve bunun yanında cit bakım ürünlerinizi kendi online satış siteniz üzerinden nasıl pazarlayabileceğinizi öğrenmek için “Ücretsiz Demo Talebi” ’nde bulunabilirsiniz. Sol kısımda bulunan demo talebi butonuna tıklayarak sizlerden istenen kısa bilgileri göndermeniz yeterli olacaktır.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.