Bayi Tahsilat Sistemi

Bayi Tahsilat Sistemi

Netahsilat online bayi tahsilat sistemi geliştirilmeden önce firmalar klasik tahsilat sistemlerini kullanmaktaydı. Bu sistemler başta zaman kayıpları olmak üzere istenmeyen hatalara sebep olmaktadır. Bu hataların başında ise muhasebesel yanlışlıklar ön plana çıkmaktadır. Tüm bu sorunların yanı sıra muhasebe ve finans departmanlarında aşırı iş gücü harcanmakta ve tahsilat zamanları çok üst seviyelere çıkabilmektedir. 

Peki Klasik Tahsilat Yöntemleri Nelerdir ?

Bayi tahsilat sistemi olmadan önce kullanılmakta olan klasik tahsilat yöntemleri EFT, Havale, Fiziksel Poslardan Mail Order, Çek, Senet, Yerinde Tahsilat olarak sınıflandırılabilir. Havale ve EFT ile yapılan tahsilatta hesap bilgilerinin karşı tarafa gönderilmesi, ödeme yapacak kişinin yanlış hesaba para aktarması, yaşanılan bir sıkıntıda banka ve kullanıcı ile yaşanan telefon trafikleri en çok can sıkan olaylar arasında yer alır. Fiziksel poslardan mail order ile tahsilat yapılacağı zaman ise kredi kart bilgileri karşı taraftan istenir. Fax çekilir, imzalar atılır, karşı tarafın onayı gerekir ve ikinci bir şahıs tarafından tahsilat yapıldıktan sonra bütün evrakların güvenlikli bir şekilde saklanması gerekir. Bu tarz tahsilatlar güvenlik açıkları ve güvensizliğe sebebiyet vermektedir.

Çek ve senetler ile yapılan tahsilatlarda ise çekin karşılıksız çıkması, senetin zamanında ödenmemesi, bayilere bankalar tarafından çek ve senet verilmemesi en büyük sıkıntılar arasındadır. Son olarak yerinde yapılan tahsilatlarda bir tahsildarcının sürekli yer değiştirmesi hatta il dışına bile çıkması gerekebilir. Peki bayi tahsilat sistei bütün bu sorunların nasıl çözüme kavuşturmaktadır ?

Netahsilat Bayi Tahsilat Sistemi

Netahsilat bayi tahsilat sistemi Eçözüm Bilgi Teknolojileri tarafından 2001 yılından beri geliştirilmekte olan bir online tahsilat sistemidir. Netahsilat e-tahsilat sistemi sayesinde firmalar bayilerinden online kredi kartı tahsilatı yapabilmektedir. Firmaya özel bir ödeme sayfası açılır. Bayilere de özel kullanıcı adları ve şifreleri belirlenir. Ödeme yapmak isteyen kullanıcı, firmanın tahsilat sayfasına girer ve istenen bilgileri doldurduktan sonra ileri teknoloji güvenlik önlemleri ile donatılmış internet sayfası üzerinden ödemesini yapar.

Firma yapılan bütün tahsilatlarını yönetim paneli üzerinden anlık olarak takip edebilmekte, raporlar ve grafiksel detaylara ulaşabilmektedir. Ödeme yapıldığında hem firmaya hem de bayiye bilgilendirme maili gönderilir. Her iki tarafta sistem üzerinden cari hesaplarını, ekstrelerini online olarak görebilmektedirler. Netahsilat bayi tahsilat sistemi 1000’in üzerinde firma tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Bayi tahsilat sistemini kullanan referans firmalar için Referanslarımızsayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Netahsilat Bayi Tahsilat Sisteminin Özellikleri Nelerdir ?

✓ Kredi kartlarından tek çekim, taksitli, komisyonlu tahsilat yapılabilmektedir.

✓ Bayiler hem sizlere direk ödeme yapabilmekte hem de müşterilerinden online tahsilat yapabilmektedirler.

✓ Alınan bütün tahsilatlar muhasebe programlarına otomatik olarak işlenebilmektedir.

✓ Bayileriniz cep telefonları, tablet bilgisayarları ya da diğer internete bağlanabilen cihazlarından ödeme yapabilmektedirler.

✓ Yönetim paneli aracılığı ile alınan bütün tahsilatların online olarak takibi yapılabilir. Grafiksel raporlar çıkartılabilir. Yıllar önce yapılmış olan bir ödemeye dahi saniyeler içerisinde ulaşılabilir.

✓ Bayilere SMS, E-Mail ile ödeme hatırlatmaları gönderilerek tahsilat yapılabilir.

✓ Yanlış yapılan bir ödeme anında sistem üzerinden iptal/iade edilebilmektedir.

✓ Farklı ödeme kalemleri tanımlanabildiği gibi çok dilli bir yapı da kullanılabilir.

✓ Tekrarlı yani periyodik tahsilat yapılabilir. Kullanıcının bir kez kredi kartını tanımlaması yeterli olmaktadır.

✓ Netahsilat ile kurulan bayi tahsilat sistemleri ileri teknoloji ve uluslar arası geçerliliği olan güvenlik önlemleri ile koruma altına alınmaktadırlar.

✓ Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal pos entegrasyonu sağlanabildiği gibi İyzico, Paypal, Paynet, İpara, Payu, BKM Express ödeme sistemlerinin de kurulumu sorunsuzca yapılmaktadır.

Bayi Ana Firmaya Ödemesini Nasıl Yapar ?

Bayiye özel olarak açılmış bir kullanıcı adı ve şifre vardır. Bu kullanıcı adı ve şifre ile birlikte bayi sizin tahsilat sayfanıza giriş yapar. Örnek olarak https://www.aristonsanalpos.com/ ya da https://odeme.inciaku.com/ sayfalarını inceleyebilirsiniz. Kullanıcı sayfaya giriş yaptıktan sonra ödeme kaleminiz varsa buradan seçim yapılır eğer yok ise ödeme tutarı ilgili ekrana yazılır. Ardından tek çekim veya sunuyor iseniz taksitli seçim bayiye sunulur. Bayi seçimlerini yaptıktan sonra kredi kart bilgilerini girer ve ödemesini yapar. Bayiden tahsilat yapmak 1 dakikadan daha kısa bir süre almaktadır.

Ödeme yapıldığıu anda bayinin ve firma yöneticisinin mail adresine ödeme bilgileri gönderilir. Firmanın sanal pos hesabına geçen para otomatik olarak kullanılan ERP/muhasebe (LOGO, ETA, NEBİM, NETSİS, MİKRO ve diğerleri..) programına işlenmektedir. Netahsilat e-tahsilat sistemleri ile tahsilat yapmak bu kadar kolaydır ve sıfır hata ile tahsilatlar tamamlanır.

Ücretsiz Bilgi Talebi ve Sistemin Test Edilmesi

Netahsilat bayi tahsilat sistemini ücretsiz bir şekilde test edebilirsiniz. Aynı zamanda sistemin e-tahsilat uzmanlarımız tarafından sizlere detaylı bir şekilde anlatılmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemler için 0 212 256 60 00‘ı arayabilir ya Ücretsiz Bilgi Talebi formumuzu doldurarak e-tahsilat uzmanlarımızın sizleri bilgilendirmelerini sağlayabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.