Bayi Ödeme Sistemi

Bayi Ödeme Sistemi

Kredi Kartı Tek Çekim Tahsilat


Netahsilat sistemi ile bayi ve müşterilerinizden kredi kartları ile tek çekim tahsilat yapabilirsiniz. Tüm Visa, Master ve Amex kartların geçtiği tek çekim işleminde tek bir bankadan sanal pos almak yeterlidir.

Kredi kartı Taksitli Tahsilat

Netahsilat ile kredi kartlarından taksitli tahsilat ta yapılabilmektedir. Yasal mevzuat çerçevesinde Türkiye ‘de hizmet veren tüm bankaların kredi kartlarına 9 taksitli işlem yapılabilmektedir. +Taksit, taksit erteleme kampanyaları vb. uygulamalar Netahsilat sisteminde kullanılabilmektedir. Taksitli işlemlerde bankaların uyguladığı komisyonlar dinamik olarak yönetilebilmektedir. Komisyonlar bayi ya da müşteri bazında değiştirilebilmektedir. Taksitli tahsilat için ilgili bankaların sanal poslarından birer adet almak gerekmektedir.

Bayiden Tahsilat

Sisteme bayiler tanımlanabilmekte ve bayiler kendi müşterilerine yaptıkları satışların tahsilatlarını kredi kartı ile yapabilmekteler. Yapılan tahsilat bayinin cari hesabına kaydedilmektedir. Eğer yetki verilirse bayiler de kendi müşterilerini tanımlayabilmekte ve müşteriler de ödeme yapabilmekteler.

Bayi / Alt Bayi Tahsilatı

Sisteme tanımlanan bayiler, eğer yetki verilirse kendi alt bayilerini tanımlayabilirler. Buna ilave hem bayiler hem de alt bayiler kendi müşterilerini sisteme tanımlayabilmekteler. de Bu şekilde sistem zincir tahsilat şeklinde çalıştırılabilmektedir.

Mobil Arayüz

Yeni nesil Responsive teknolojisi sayesinde sistem mobil cihazlarda çalışmaktadır. Responsive teknolojisi tarayıcılarda çalışmakta ve herhangi bir uygulama indirmeden direkt akıllı cihazlar ile ödeme/tahsilat yapılabilmektedir. Responsive mobilite ile ödeme ekranı kullanılan cihazın ekran çözünürlüğüne göre boyutlanabilmektedir.

Dövize Endeksli Tahsilat

Bayi veya müşterilerden dövize endeksli tahsilat yapılabilmektedir. Yani tutar ödeme ekranında döviz cinsiden yazılmakta, sistem ilgili rakamı TCMB döviz kuru veya manuel girilen kur ile çarparak TL ‘ye çevirmekte ve ödeme/tahsilat döviz karşılığı tutar kadar TL olarak gerçekleşmekte.

Dövizli Tahsilat (USD, EURO vb.)

Bayi veya müşterilerden dövizli tahsilat yapılabilmektedir. Tutar ödeme ekranında döviz cinsiden yazılmakta ve tahsilat direkt döviz olarak yapılmaktadır. Bunun için bir adet döviz özellikli sanal pos almak gerekmektedir.

SMS ile Tahsilat

Netahsilat ile bayi ve müşterilere SMS göndererek tahsilat yapılabilir. SMS gönderimi tek tek yapılabileceği gibi topluca gönderim de yapılabilmektedir. Tahsil edilmek istenen tutar elle yazılabileceği gibi cari hesap ile entegre edilerek borç bakiye bilgisi ile de gönderim yapılabilmektedir.

E-mail ile Tahsilat

Netahsilat ile bayi ve müşterilere e-mail göndererek tahsilat yapılabilir. E-mail gönderimi tek tek yapılabileceği gibi topluca gönderim de yapılabilmektedir. Tahsil edilmek istenen tutar elle yazılabileceği gibi cari hesap ile entegre edilerek borç bakiye bilgisi ile de gönderim yapılabilmektedir.

Çek / Senet / Nakit Tahsilatı

Sahada yapılan ÇEK, SENET ve NAKİT tahsilatlar cep telefonu veya tablet cihazlar ile online merkezin onayına sunulabilir ve/veya cari hesaba otomatik olarak aktarılabilir.ÇEK: Müşteri temsilcisi müşteriden aldığı çekin bilgilerini (banka, hesap no, tutar, vade, ciro vb.) cep telefonu veya tablet cihazını kullanarak online sisteme girer. Sistem merkeze bilgi maili gönderir. Yetkililerin onaylaması ile birlikte çek bilgisi cari hesaba online aktarılır.SENET: Müşteri temsilcisi müşteriden aldığı senedin bilgilerini (vade, tutar, kefil vb.) cep telefonu veya tablet cihazını kullanarak online sisteme girer. Sistem merkeze bilgi maili gönderir. Yetkililerin onaylaması ile birlikte senet bilgisi cari hesaba online aktarılır.<br />NAKİT: Müşteri temsilcisi müşteriden aldığı nakit ödemeyi cep telefonu veya tablet cihazını kullanarak online sisteme girer. Sistem merkeze bilgi maili gönderir. Yetkililerin onaylaması ile birlikte ödeme cari hesaba online aktarılır.

Çok Dilli Ödeme Sayfası (İng, Alm vb.)

Netahsilat programlarının ödeme sayfası Türkçe ‘nin yanı sıra farklı dillerde ve çok dilli olarak çalışabilmektedir. Müşteri tek tuşla dil değişimi yapabilmektedir.

Farklı Ödeme Seti Tanımlama

Netahsilat ‘ta bayi ve müşterilere farklı ödeme koşulları sunulabilmektedir. Bir grup müşteriye 9 taksit yapıyor iken başka bir gruba 6 taksit uygulanabilir. Bir gruba banka komisyonları ekleniyor iken başka bir gruba komisyon eklenmeyebilir veya daha az ya da çok komisyon eklenebilir. Bazı müşterilere taksit yapıyor iken bazılarına sadece tek çekim açılabilir. Bu şekilde sınırsız adette ödeme şablonu oluşturularak müşterilere farklı uygulama yapılabilir.

Ödeme Kalemi

Farklı maksatlarla tahsilat yapan firmalar sistemde “Tanımlı Ödeme” fonksiyonu ile tahsilat türüne göre tahsilat yapabilirler. Bu fonksiyon sayesinde müşteri hangi konuyla ilgili ödeme yaptığını seçebilmektedir.

Üyeliksiz Tahsilat

Sistemde bayi, alt-bayi ve müşterilerden ödeme alınabileceği gibi “üyeliksiz” tahsilat ta yapılabilmektedir. Yani müşterilerin kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmalarına gerek olmadan ödeme alınabilmektedir.

3D Secure

Netahsilat sistemleri 3D secure uyumludur. 3D secure fonksiyonu ile ödeme yapan kişinin cep telefonuna banka tarafından tek kullanımlık onay kodu gönderilir. Müşteri kodu ekrana girerek ödemeyi tamamlar. Böylelikle kart sahibinin haricindeki kişilerin işlem yapmasının önüne geçilerek itiraz ve iade riskleri ortadan kaldırılmış olur.

Bütün bu işlemlerin yanı sıra online iptal/iade işlemleri gerçekleştirilebilir. Yani yapılan herhangi bir yanlış ödeme anında iptal/iade edilebilmektedir. Periyodik ödeme (tekrarlı tahsilat) yapılabildiği gibi muhasebe programları ile cari ve ekstre entegrasyonu yapılabilmektedir.

Netahsilat e-tahsilat sistemleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için 0 212 256 60 00‘ı arayabilir ya da ücretsiz demo talebi göndererek e-tahsilat uzmanlarımızın sizlerle iletişime geçmelerini sağlayabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.