Bayi Ödeme Ekranı – Yönetim Panelli

Bayi Ödeme Ekranı – Yönetim Panelli

Bayisi ve alt bayisi olan firmalar, eski tahsilat teknikleri yerine bayi ödeme ekranı bulunan Netahsilat online tahsilat sistemlerini kullanmaya başlamışlardır. Netahsilat, firmaların, hem bayilerinden hem alt bayilerinden hem de bayilerinin mağazalarına gelen müşterilerden online kredi kartları aracılığı ile ödeme almasını sağlayan sistemlerdir. Şu an Türkiye’de 1000’in üzerinde firma tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

Netahsilat e-tahsilat sistemleri ile birlikte, bayilerini satış tahsilatlarını bayi tahsilat sisteminiz üzerinden yapmaktadırlar. Sizlerde bayilerinize, çeşitli ödeme seçenekleri ile birlikte satış avantajları sağlayarak nakit akışınızı düzene sokabilirsiniz. Bayileriniz sizlere direk olarak ödeme yapabildikleri gibi mağazalarına gelen müşterilerinden de online tahsilat sisteminiz sayesinde ödeme alabilmektedirler. Aynı zamanda uzakta olan ve ürün ya da hizmet alan tüketicilerde, internet üzerinden ödemelerini yapabilmektedirler.

 

Bayi Ödeme Sistemi Nasıl Kurulur

Bayi ödeme sistemini kullanmak isteyen firma için bir e-tahsilat sitesi açılır (Örn: www.aristonsanalpos.com – wwwodeme.izocam24.com). Açılan e-tahsilat sitesi sizin alan adınız altında veya size ait bir alan adı ile oluşturulmaktadır. Online tahsilat siteniz, uluslar arası güvenlik önlemleri ile donatılmış sunucularda barındırılmaya başlanır. Ardından firmanızın adına bankalardan aldığınız sanal poslar sisteme entegre edilir. Ödeme sayfaları 256Bit SSL şifreleme sistemleri ile koruma altına alınır.

Bayi Ödeme Sistemi Nasıl Çalışır

Netahsilat e-tahsilat sistemlerinin kurulumu tamamlandıktan sonra bayiler sisteme eklenmeye başlar. Onlara özel olarak kullanıcı adı ve şifreler tanımlanır. Yetkilendirme seçeneklerinden istenilen bayiye istenilen yetki verilebilir. Bütün yetki ana firma yöneticisine aittir. İstediği kadar bayi ekleyebilir.

Bayi Ödeme Ekranı

Ödeme yapmak isteyen bayi kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme giriş yapar. Ardından online ödeme butonuna basarak ödeme sayfasına yönlenir. Firmaya ödenecek olan tutar ilgili alana girilir ya da ödeme kaleminden seçim yapılır. Firmanın istediği bilgiler girildikten sonra kredi kart bilgileri yazılır ve ödeme yap (istenilen buton olabilir) butonuna basılır. Bu işlem gerçekleşir gerçekleşmez ilgili kredi kartından yazılı tutar alınır ve firmanın bankasında bulunan sanal pos hesabına aktarılır. Aynı anda istenirse firma sahibine ve bayiye ödeme bilgileri gönderilir. Bayi ve firma ödeme ekstresine sistem üzerinden ulaşabildiği gibi, yazdırabilir ya da indirebilir.

Muhasebe/ERP programı entegrasyonu sayesinde yapılan bütün ödemeler muhasebe programlarına otomatik olarak işlenmektedir. Bu sayede ekstra bir iş gücüne ve zaman kaybı yaşanmasına gerek kalmaz. Bayi ödeme sisteminde sadece bayiler firmaya değil, aynı zamanda uzakta olan müşteriler ile birlikte bayilerin mağazalarına gelen müşterilerde ödemelerini online olarak yapabilmektedirler.

Yönetici Paneli ve İstatistiksel Raporlar

Ana firmanın detaylı, bayilerin ise ana firmanın belirlediği kriterler doğrultusunda yönetim panelleri bulunmaktadır. Ana firma, yönetim paneli üzerinden, yapılan bütün ödemelerin takibini online olarak gerçekleştirebilmektedir. Grafiksel raporlamalar, banka raporları, ödeme zamanları ve detayları gibi bir çok parametreye yönetim paneli üzerinden ulaşılabilmektedir. Hangi bayi ya da müşteri, ne zaman ve ne kadar ödeme yapmış takip edilebilir. Bütün bunlarla birlikte istenilen rapor indirilebilmektedir.

Netahsilat E-tahsilat Sisteminin Ayrıcalıkları Nelerdir ?

Netahsilat e-tahsilat sistemi sahip olduğu tek çekim tahsilat, taksitli tahsilat, komisyonlu tahsilat, komisyonsuz tahsilat, online iptal, 3D secure ve sunduğu raporlar ile tahsilat süreçlerinizi kolaylaştırıp nakit akışınızın daha düzenli olmasını sağlayacaktır. Ödeme yapmak isteyenler, interenete bağlanabilen herhangi bir cep telefonu üzerinden bu isteklerini yerine getirebilirler. Örneğin akıllı telefonu olan bir bayi ana firmaya ödeme yapacağı zaman, cep telefonu üzerinden firmanın ödeme sayfasına giriş yapar. Mobil uyumluluk sayesinde sade ve net bir şekilde karşısına çıkacak olan e-tahsilat ekranı ile ödemesini tamamlayabilir.

Netahsilat Güvenli Bir Ödeme Plarformudur

Netahsilat e-tahsilat sistemleri 3D Secure ödeme sistemleri ile uyumludur. Ödeme sayfaları 256Bit SSL şifreleme sistemleri ile koruma altına alınmaktadır. Bu sayede işlem yapılırken kart bilgileri şifrelenir. Aynı zamanda Netahsilat PCI DSS güvenlik standartlarına sahiptir. Sitelerin barındırıldığı özel sunucular Firewall, IPS, IDS ve Raid5 güvenlik önlemleri ile donatılmıştır.

Detaylı bilgi talebi alabilmek ve sistemi online olarak inceleyebilmek için 0 212 256 60 00‘ı arayabilir ya da Detaylı Bilgi Talebi‘nde bulunabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.