B2B (Business to Business) E-ticaret Nedir?

B2B (Business to Business) E-ticaret Nedir?

B2B (Business to business) bir firmanın kendi bünyesinde barındırdığı firmalar ya da farklı firmalarla yapmış olduğu e-ticaret modeli olarak tanımlanabilir. E-ticaret modelleri, uluslararası pencereden bakıldığında 7’ye ayrılmaktadır. B2B e-ticaret modelinde ürün satın almak isteyen firmalar ile ürününü satışa sunan firmalar bir araya gelmektedir. Genellikle ana bir firmadan işletmelere yapılan toplu satışlarda B2B e-ticaret sitesi kullanılmaktadır.

Bu modeller B2B (Business to business), B2C (Business to consumer), C2C (Cunsumer to consumer), C2B (Consumer to business), B2G (Business to goverment), G2B (Goverment to business), G2C (Goverment to citizen)’dir. Türkiye’de en çok kullanılan e-ticaret modelleri ise B2B, B2C ve C2C’dir. Dilerseniz şimdi B2B e-ticaret modelinin tüm detaylarını sizlerle paylaşalım.

B2B Nedir? (Business to Business)

B2B Nedir? (Business to Business)

B2B Nedir? (Business to Business)

İşletmelerden (firmalardan), işletmelere (firmalara) yapılan e-ticaret modeline B2B adı verilmektedir. B2B e-ticaret modelinde son kullanıcı olarak tanımlandırılan internet tüketicilere satış işlemi gerçekleştirilmez. Örnek olarak toptan satış işlemi gerçekleştiren bir distribütörün bayilerine yapmış olduğu e-ticaret şekli verilebilir. B2B e-ticaret son günlerde ülkemizde oldukça gelişmeye başlayan bir e-ticaret tekniğidir. Bayisi olan veya kendisinden ürün satın almak isteyen firmalara en hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmak isteyen firmalar tarafından tercih edilmektedir.

Neticaret GOLD B2B Paketler

B2B e-ticaretin her geçen gün önem kazanması üzerine ve B2B yapan isteyen firmaların istekleri doğrultusunda 16 yıllık e-ticaret tecrübeli ile Neticaret GOLD B2B paketleri geliştirilmiştir. Neticaret GOLD B2B paketler, tüm Logo kullanıcıları için oluşturulmuş ve eticareti üst seviyede yapmak isteyen, gerek müşterilerine gerek bayilerine ürün sunmak/satmak isteyen firmalar için yapılandırılmış aynı zamanda bütün hizmetleri kapsayan ekonomik paketlerdir.

Neticaret GOLD B2B Paket Özellikleri

Neticaret GOLD B2B paketleri ile işinizin hacmine ve müşteri profiline göre e-ticaret için köklü çözümler almış olursunuz. Eçözüm firmasının yıllardan beri oluşan birikimi ile sizde elektronik ortamda ürünlerinizi Web Servisler ile otomatik güncelleyebilir, siparişleriniz otomatik olarak Logo’ya entegre edebilirsiniz. Bayiler cari ekstrelerini, kendi hesapları ile bağlanarak görebilirler. Neticaret GOLD B2B paketlerinin sahip olduğu tüm özellikleri inceleyebilmek için B2B Paketler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

B2B Paketler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek ve sistemi ücretsiz olarak test edebilmek için 0212 256 60 00’ı arayarak e-ticaret uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

ÜCRETSİZ BİLGİ TALEBİ

E-ticaret uzmanlarımızın sizi aramasını isterseniz

BİLGİ TALEBİ
SON YAZILAR

© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.