Alışveriş sitesi nasıl kurulur?

Alışveriş sitesi nasıl kurulur?

Alışveriş sitesi kurabilmek için e-ticaret sistemi kullanılması gerekir. E-ticaret yazılımı, internetten online satış yapılabilmesi için bütün gereksinimleri bir araya getirmiş olan sistemlerdir. Uzun adı ile elektronik ticaret olarak adlandırılır.

Şirketi ve satabileceği ürünü olan herkes alışveriş sitesi kurarak online satış yapmaya başlayabilir. Kullanılacak olan yazılımın güvenli olması ilk önem verilmesi gereken konudur. Güvenliğin yanı sıra sistemin kulllanım kıolaylığı da ön planda olmalıdır. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken konular sırası ile teknik destek, tasarımın geliştirilebilir olması, bütün ödeme sistemleri ile entegre çalışabilmesi, xml ürün entegrasyonu, satış ve pazarlama alanında sahip olunması gereken kurulumlar olarak sayılabilir. Bir e-ticaret siteminde olması gereken özellikler nelerdir öğrenmek isterseniz e-ticaret paketleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Alışveriş Sitesi Kurmak İçin İlk Adım

Alışveriş sitesi kurmadan önce kullanacağınız sistemi ücretsiz bir şekilde test edebiliyor olmanız önemlidir. Nasıl bir yapıya sahip olduğu, yönetim paneli özellikleri, geliştirilmiş özellikleri, ürün ekleme alanları, kulalnıcıların yönetimi ve daha bir çok özelliğin online olarak test edilebilmesi gerekmektedir. Örnek olarak Neticaret e-ticaret paketlerini ücretsiz demo talebi göndererek e-ticaret uzmanları aracılığı ile online test etme şansınız bulunmaktadır. Neticaret e-ticaret sistemlerini test edebilmek için buraya tıklayabilir ve sizlerden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde girebilirsiniz.

Sistemin Öğrenilmesi

Alışveriş sitenizi açacağınız altyapıyı seçtikten sonra e-ticaret uzmanları tarafından sistemin sizlere profesyonelce aktarılması gerekir. Özellikle yönetim paneli kullanımı kolay ve hızlı anlaşılabilir olmalıdır. Site üzerinden yapılabilecek olan bütün değişiklik ve ayarlamalar kısa bir eğitimin ardından sizlere aktarılabilmelidir. Neticaret e-ticaret paketlerini kullanan işletmeler sadece 1 iş günü içerisinde alışveriş sitelerini açabilir ve online satış yapmaya başlayabilirler.

Ödeme Sistemlerinin Kurulumu

Alışveriş siteniz açıldıktan sonra havale/EFT ve kargoya kapıda ödeme sistemleriniz otomatik olarak aktif hale gelmektedir. İşletmenize ait olan hesap numaralarınız aracılığı ile online havale almaya başlayabilirsiniz. Bununla birlikte şirket bilgileriniz ile herhangi bir kargoya başvurarak kargoya kapıda ödeme seçeneğini de kullanmaya başlayabilirsiniz. Neticaret ve UPS kargo arasında yapılmış olan özel anlaşma sayesinde Türkiye’nin 7 bölgesine sabit ve indirimli fiyatlar ile kargo gönderimi yapabilirsiniz. Kredi kartı ile de ödeme almak istiyorsanız eğer yine işletme bilgileriniz ve Neticaret güvenli yazılım sistemi, altyapısı ile bankalara sanal pos başvurusu yapabilirsiniz. Türkiye’de bulunan bütün bankaların sanal posları Neticaret e-ticaret yazılım sistemine sorunsuzca entegre olabilmektedir.

Ürün Eklemeleri ve Online Satış

Neticaret e-ticaret paketleri ile anahtar teslim bir alışveriş sitesine sahip olursunuz. Online ödeme sistemleri kurulduktan ve kısa bir eğitimin ardından artık aktif olarak satış yapmaya başlayabilirsiniz. Sizlerin yapması gereken tek şey ürünlerinizi sitenize eklemek ve ardından sipariş takibi yaparak ilgili adreslere ürünleri kargo, kurye ve benzeri hizmetler veren frmalar aracılığı ile göndermektir.

Negrafik ile Fark Yaratan E-ticaret Tasarımları

Neticaret e-ticaret sistemleri geliştirilebilir tasarım özelliklerine sahiptir. Bu sayede alışveriş sitesi kuranlar tasarımlarını istedikleri gibi geliştirebilirler. Negrafik e-ticaret tasarım ekibi sayesinde idealinizde bulunan tasarımları gerçeğe dönüştürme şansınız bulunmaktadır. Neticaret e-ticaret yazılımları ve Negrafik iş birliği ile yapılan alışveriş sitelerine e-ticaret tasarım sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

E-ticaret Portalı ve Online İletişim

Alışverş sitesi açıldıktan sonra satışlaın arttırılması için aktif olarak bazı çalışmaların yapılması gerekmektedir. Neticaret e-ticaret, SEO, sosyal medya ve SEM uzmanlarımızın yazmış olduğu makalelerin bir araya getirildiği e-ticaret portalı sayfası sayesinde online satış yaparken izlenmeniz gereken yolları detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.Alışveriş sitesi nasıl kurulur sorunuz belki de bu makale ile tam olarak cevaplanamamış oalbilir. 0 212 256 60 00‘ı numaralı telefonu arayarak e-ticaret uzmanlarımız ile görüşebilir ve aklınıza takılan bütün soruların cevaplandırılmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.