Alışveriş Sitesi Kurmak İstiyorum Diyorsanız

Alışveriş sitesi kurmak istiyorum diyen işletmelerin ileri derece güvenlikli e-ticaret paketlerini kullanarak bu isteklerini yerine getirmeleri önemlidir. E-ticaret paketleri internette online ticaret yapılabilmesi için gerekli bütün ihtiyaçları bir araya getiren sistemlerdir. Başta güvenlik önlemleri olmak üzere, entegrasyonlar, ödeme sistemlerinin kurulumu, sağlanan ayrıcalıklar ve geliştirilebilme özelliklerinden dolayı profesyonel elektronik ticaret sistemlerinin kullanılması internette sorunsuz bir şekilde ticaret yapılabilmesini sağlamaktadır.

Profesyonel bir alışveriş sitesi kurabilmek için neler gereklidir, nasıl bir sistem kullanılmalıdır, kullanılması gereken sistemleri maliyeti ve ayrıcalıkları nelerdir ?

Alışveriş Sitesi Kurmak İçin Neler Gereklidir

İnternette online alışveriş sitesi kurabilmek için ek gerekli şart statüsü fark etmeden bir şirket sahibi olmanızdır. Bu şart Türk Ticaret Hukuku tarafından internet üzerinden yapacağınız satışların faturalandırılması için gereklidir. Aynı fiziksel mağazalarda fiş – fatura kesildiği gibi internette de online faturalandırma işlemleri yapılmaktadır.

Kredi kartlarından online ödeme alınabilmesi için ise sanal pos kullanılması gerekir. Bankalara şirket ve e-ticaret site bilgileri ile yapılacak başvurular sonucu sanal pos alınarak sistemlere kurulabilmektedir. Aynı zamanda online ödeme sistemleri (Paynet, Payu, İpara, Paypal) kullanılarak da online kredi kartı ile satış yapılabilmektedir. Havale ve eft ile ödeme alınabilmesi için bankalardan hesap numaraları alınması gerekmekte aynı zamanda kargo ile kapıda ödeme alınabilmesi için ise herhangi bir kargo firmasına başvuru yapılması gerekir.

E-ticaret sitelerinde mesafeli satış sözleşmesi, üyelik sözleşmesi ve gizlilik sözleşmelerinin var olması gerekmektedir. Bu sözleşmeler profesyonel e-ticaret sistemleri ile birlikte hazır bir şekilde sunulmakta sadece firma bilgilerinin değiştirilmesi yeterli olmaktadır. Ödeme sayfalarında 128bit SSL şifreleme sistemlerinin olması gerekmektedir. Aksi taktirde bankalar ve online ödeme sistemi sunan firmalar sanal pos başvurunuzu kabul etmemektedirler. Yine profesyonel e-ticaret sistemleri ile 128bit SSL şifreleme sistemleri otomatik olarak ödeme sayfalarına eklenmektedir.

Alışveriş Sitesi Kurmak İçin Nasıl Bir Sistem Kullanılması Gerekir ?

Alışveriş sitelerinin genel olarak mantığı; ürün eklenmesi, tanıtım yapılması, müşterilerin bu ürünlerin siparişini vermesi ve ödeme yapması, online yönetim panelinden verilen siparişin bilgilerinin görülmesi ve onayladıktan sonra sipariş verilen ürünün ilgili adrese gönderilmesidir. Bu işlemlerin ve daha fazla özelliğin bir araya getirilebilmesi için e-ticaret paketleri kullanılmaktadır. Profesyonel e-ticaret paketleri alan adı (sitenizin internetteki adı), hosting hizmeti (sitenizin barınacağı sunucu), online ticaret gerçekleştirilebilmesi için özel e-ticaret yazılımı, ödeme sistemlerinin kurulumu, özel arama motoru optimizasyon alanları, geliştirilebilir tasarım ve yüzlerce tema kullanımı, saat bazında kargo gönderimi ve takibi, özel SEO – SEM eğitimleri, sorunsuz ödeme sistemlerinin kurulumu ve daha bir çok özellikten oluşmaktadır. Anahtar teslim e-ticaret siteleri teslim edilmekte ve sadece bir gün sonra internette ürün satışı yapılmaya başlanabilmektedir.

Güvenli ve Profesyonel Bir Alışveriş Sitesi Kurmanın Maliyeti Ne Kadardır ?

Türkiye’de 2000’in üzerinde işletme ve girişimcinin tercih ettiği e-ticaret sistemi Neticaret’tir. İnternette daha hızlı ve rahat bir şekilde ticaret yapmak isteyenlerin, aynı zamanda güvenliği ve kaliteyi ön planda düşünen işletmelerin tercih ettiği Neticaret e-ticaret paketleri ile 1 gün içerisinde elektronik ticaret siteniz bütün gereksinimleriniz ile birlikte kurulmaktadır.

Neticaret E-ticaret Sistemini Denemek İstiyorum

Eçözüm tarafından 2001 yılından beri hizmet vermekte olan ve binlerce e-ticaret sitesinin alt yapısını oluşturan Neticaret e-ticaret sistemlerini online olarak incelemek isterseniz ücretsiz demo talebinde bulunmanız yeterli olacaktır. Aşağıda bulunan detaylı bilgi talebi butonuna tıkladıktan sonra sizden istenen bilgileri doldurmanız yeterli olacaktır. Neticaret e-ticaret uzmanları en kısa süre sistemi inceleyebilmeniz için sizlerle iletişime geçecektir.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.