Alışveriş Sitesi Açmak İçin Ne Kadar Sermaye Gerekir

Alışveriş Sitesi Açmak İçin Ne Kadar Sermaye Gerekir

Alışveriş sitesi açmak ve internetten online ürün satışı yapabilmek için ciddi bir sermayeye ihtiyaç bulunmamaktadır. Güvenilir ve isteklerinizin tamamını karşılayan bir e-ticaret altyapısı kurarak sahip olduğunuz ürünleri ya da tedarikçi firmalardan alınacak ürünleri internette satışa sunmaya başlayabilirsiniz. 

İnternette satış yapmadan önce küçük bir bütçe e-ticaret yazılım alt yapısı ve şirket sahibi olunması için ayrılması gerekir. Sanal mağaza açarak online sipariş alınması ve satış yapılabilmesi için satılan bütün ürünlerin faturalandırılması gerekir. E-ticaret hukukuna göre alışveriş sitesi açarak ürün satışı yapabilmek için genel geçer kural budur. Profesyonel e-ticaret yazılım altyapıları için ise yıllık belirli yenileme ücretleri ödeyerek tamamen güvenli ve tüm ihtiyaçlarınızı fazlası ile karşılayan bir e-ticaret sitesi sahibi olarak ürün satışı yapmanız mümkündür.

Mevcut ürünleriniz var ise hemen, ürünlerinizi görselleri, fiyatları, açıklamaları, teknik özellikleri ve stok bilgileri ile birlikte sitenize ekleyerek internette satışını yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak ürün sahibi değilseniz ya da ürün satın almak için yeteri kadar sermayeniz mevcut değil ise, tedarikçi firmalardan bayi fiyatı ile alacağınız ürünleri sanal mağazanız üzerinden satışa sunma imkanınız da bulunmaktadır. E-ticaret Siteleri Sattıkları Ürünü Nereden Alıyor konu başlıklı makalemizi okuyarak bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilir ve en çok tercih edilen tedarikçi firmalara ulaşabilirsiniz.

Alışveriş Sitesi Açmak İçin Ne Kadar Sermaye Gereklidir

Kısaca özetlemek gerekirse minimum seviyede sahip olmanız gereken sermaye e-ticaret alt yapınızı alacak ve şirket açmanızı sağlayacak kadar olmalıdır. Neticaret e-ticaret paket fiyatları için E-ticaret Paketleri, şirket sahibi olmak için neler gereklidir öğrenebilmek için Şirket Nasıl Açılır konu başlıklı makaleleri inceleyebilirsiniz. İlgili konuları okuyarak alışveriş sitesi açmak için ne kadar sermaye gerekli olduğunu öğrenebilirsiniz.

E-ticaret Paketi Satın Alırken Dikkat

İnternette satış yapılabilmesi için alan adı, hosting, tasarım, ödeme sistemi entegrasyonu, yönetim panel, teknik destek, güvenlik ve diğer bütün hizmetleri bir arada sizlere sunan yazılım sistemlerine e-ticaret paketleri adı verilir. Kullanılacak olan e-ticaret paketi hem maddi ve manevi açıdan hukuksal bir prosedür ile karşı karşıya kalmamanız için e-ticaret hukukuna uygun bir şekilde dizayn edilmiş olmalıdır. Ayrıca istenilebilecek olan bütün ihtiyaçlarınızı size sunabilmelidir. İnternette sıkıntısız ve kesintisiz ticaret yapabilmeniz için profesyonel bir e-ticaret alt yapısı kullanmanız gereklidir. Peki e-ticaret paketi satın alırken nelere dikkat edilmelidir ?

✔ E-ticaret sitesinde 128-256Bit SSL şifreleme sistemleri, sunucularda ise Firewall, IPS, IDS, Raid5, PCI DSS sistemleri ile güvenlik önlemlerinin ileri seviyede alınması gerekir. Yaşanılabilecek olan herhangi bir saldırı, tehdit ya da problemin önüne anında geçilebilmesi önemlidir.

✔ Bütün sanal pos sistemleri, alternatif ödeme sistemleri, muhasebe programları, tedarikçi firma XML ürünleri, karşılaştırma siteleri ile tam entegre bir şekilde sorunsuzca sisteminiz çalışabilmelidir.

✔ Profesyonel bir yönetim paneline sahip olmalı ve site üzerinden tasarımda dahil olmak üzere istenilen geliştirme ve değişiklik yapılabilmelidir. Ürün ekleme çıkarma, müşterilerin yönetimi, sipariş raporları ve diğer bütün özelliklerimn

✔ Alan adı, tasarım, yazılım, hosting hizmeti, toplu mail gönderimi, seo, sosyal medya, internette daha etkili satış yapılabilmesi için taktikler, özel makaleler ve daha bir çok hizmetin bir arada sunulması gerekir.

✔ E-ticaret sitesi açıldığında satışa hazır hale gelmiş olmalıdır. Ürünler tek tek eklenerek ya da tedarikçi firmalardan alınan ürünler toplu bir şekilde eklenerek internetten sipariş alınmaya başlana bilmelidir.

Bir e-ticaret sitesinde olması gereken diğer tüm özelliklerin neler olduğunu öğrenebilmek için 0 212 256 60 00‘ı arayabilir ya da ücretsiz demo talebinde bulunarak e-ticaret yazılımının bütün özelliklerini online olarak inceleyebilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.